امروز : دوشنبه, ۲۳ تیر , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲/۲۷ - ۱۲:۱۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اکران مستند «ناپدید» در گروه هنر و تجربه

به گزارش بابل نوین، فرحنارشریفی کارگردان مستند «ناپدید» که روایتی تجربی از آگهی گم‌شدگان در روزنامه‌ها را سوژه اثر خود کرده در خصوص آخرین وضعیت اکران این اثر گفت: بعد از دو سال که این فیلم برای بخش مسابقه جشنواره فیلم فجر انتخاب شد و استقبال خوبی نیز از آن به عمل آمد، در حال حاضر برای اکران در گروه هنر و تجربه در ماه رمضان پذیرفته شده و در سینماهای این بخش نمایش داده خواهد شد.

شریفی درباره موضوع این مستند گفت: من همواره به موضوع گم‌شدن علاقه داشته‌ام و در مستند «خاطرات انقلاب بهمن، عاشق لیلا» به بیان داستان فردی پرداختم که در روزهای انقلاب گم می‌شود.

او در ادامه گفت: صابر ابر فیلم «خاطرات انقلاب بهمن، عاشق لیلا» را دیده بود و نمایشگاهی با عنوان « از مردم استمداد می‌کنم» با محوریت همین موضوع داشت و از من در خواست کرد تا با آنها همکاری کنم که نتیجه کار، فیلمی مستقل به نام «ناپدید» شد.
ََ
شریفی بابیان اینکه فیلم مستند «ناپدید» بر اساس آگهی‌های گم‌شدگان در روزنامه‌ها شکل گرفته است، ادامه داد: این فیلم با روایتی اپیزودیک و با ساختاری تجربی ساخته شده و فقط خودش را محدود به آگهی‌های گم‌شدگان نمی‌کند.

وی گفت:در سکانسی از این فیلم صابر ابر، پانته‌آ پناهی‌ها و سولماز غنی حضور دارند.

شریفی گفت:عوامل تولید فیلم مستند «ناپدید» عبارتند از طراحی، تدوین و کارگردانی: فرحناز شریفی، تهیه‌کننده: احسان رسول‌اف، فیلمبردار: محمدرضا جهان‌پناه، صدابرداران: حسن شبانکاره و احمدرضا طایی، عکاس: پریسا انواریان، موسیقی: فرشاد فزونی، طراح صدا: مهرشاد ملکوتی، طراحان گرافیک: فرهاد فزونی و حمید قدسی، دستیار کارگردان و مدیرتولید: عبد نیکپو. طراح لباس و صحنه استودیو: نیسا نادری، اصلاح رنگ و نور: حمیدرضا فتوره چیان، سیمیندخت رحیمیان.

فرحناز شریفی تاکنون فیلم‌های مستند «صدای ماه» (۱۳۸۲)، «قسمت» (۱۳۸۳)، «ایران در اعلان» ، (۱۳۸۵)، «چهره غمگین من» (۱۳۸۷)، «خاطرات انقلاب بهمن،عاشق لیلا» (۱۳۸۷) و «۲۱ آگهی استخدام» (۱۳۸۸) و فیلم گروهی حرفه مستندساز (۱۳۹۲)را تدوین، نوشته و کارگردانی کرده‎است و کتابی از فرحناز شریفی با نام «خوابیدن در هوای آزاد» (نشر نی، ۱۳۸۷) هم منتشر شده است.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين