امروز : سه شنبه, ۲۴ تیر , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲/۲۸ - ۱۸:۱۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان
در خطبه‌های نماز جمعه‌های شهرستان بابل مطرح شد

عزت ایران اسلامی در مذاکرات با اروپایی‌ها حفظ شود/ برجام ملی و حمایت از ظرفیت‌های داخلی/اعتماد به اروپا همانند دل بستن به آمریکا غلط است

در خطبه‌های عبادی سیاسی جمعه امروز شهرستان بابل مردم و ائمه جمعه با محکوم کردن جنایات رژیم کودک‌کش صهیونیستی بر مدیریت کردن مذاکرات برجامی در مقابل کشورهای اروپایی و رعایت عزتمندی مردم ایران تاکید کردند.

به گزارش بابل نوین، همزمان با اولین جمعه از ماه مبارک رمضان مردم ولایتمدار بابل با حضور در خطبه‌های نماز جمعه سراسر این شهرستان درس بندگی همراه با بصیرت و روشنگری در ابعاد مختلف اجتماعی و سیاسی از ائمه جمعه گرفتند.

جریان قدس موضوع اول جهان اسلام است
حجت‌الاسلام مجتبی روحانی امروز در خطبه‌های اولین جمعه ماه مبارک رمضان با اشاره به برکات این ماه اظهار کرد: ماه رمضان ماه اطاعت و بندگی پروردگار متعال است بیشتر قدردان این فرصت و ماه رحمت الهی باشیم چون درهای رحمت و بخشش خداوند متعال به روی بندگان باز است و روزه‌داری، عبادت و انس با معنویت در این ماه را جدی بگیرید.

وی افزود: همه حرمت ماه رمضان را حفظ کنید، در ماه رمضان به نماز جماعت بیشتر از گذشته اهتمام شود و جوان‌ها بیشتر از گذشته در نماز جماعت حضور پیدا کنند، بعضی مساجد مملو از نوجوانان و جوانان است که حضور آن‌ها زینت مساجد هستند و به مانند ماه در خانه خدا می‌درخشند.

امام‌جمعه بابل با انتقاد تند از حرمت شکنی در ماه رمضان ادامه داد: برخی متاسفانه خیلی راحت مشغول غذا خوردن می‌شوند و حرمت این ماه را نگه نمی‌دارند، در اتاق اصناف و نهادهای نظارتی تدبیر شود این نوع عملکرد حتی در نظام شوم پهلوی سابقه نداشت، باید جلوی این تمسخر ماه مبارک رمضان ایستاد و نگذارید این بی‌احترامی‌ها تسری پیدا کند، اگر بازرسان عرضه ندارند با این منکر برخورد کنند، مردم خودشان وارد عمل می‌شوند.


این مسئول تصریح کرد:متاسفانه در ماه مبارک رمضان مسجد رقیب دارد، قهوه‌خانه‌ها، ورزشگاه‌ها و سایر اماکن رقیب شده‌اند، برنامه‌ها به گونه‌ای انجام شود که همزمان با برنامه‌های مسجد نباشد، روزه‌داری موجب سلامت است و از شهرداری بابل که با نصب بنر در سطح شهر بابل در خصوص رابطه روزه‌داری و سلامت بدن اقدام کردند، تشکر می‌کنم.

حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: آزادی خرمشهر نماد پیروزی و ظفر ملت ما توسط فرزندان همین ملت بود که در مقابل رژیم خبیث بعثی صدام با تصرف خرمشهر از آن به عنوان پیروزی بزرگ یاد می‌کرد اما فرزندان مقاومت ولایتمدار ثابت کردند که با مقاومت می‌توان پیروز شد.

وی افزود: ملتی اگر لباس رزم را بکند و لباس بزم بپوشد ذلیل می‌شود پس نباید لباس رزم را از خود دور کنیم و در مقابل دشمنان اسلام و کشور مان سکوت اختیار کنیم.

خطیب جمعه بابل با محکوم کردن توطئه انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف اظهار کرد: توطئه انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف با پاسخ کوبنده ملت مقاوم و بیدار فلسطین رو به رو شد و در مقابل فشارها به ملت مظلوم فلسطین از سوی صهیونیست‌ها و حامیان غربی آن‌ها، در میان کشورهای عربی و اسلامی برخی از دولت‌ها به آن‌ها ختجر می‌زنند، برخی عناصر در دولت های به ظاهر اسلامی اما خبیث به دنبال تطهیر رژیم صهیونیستی هستند.

روحانی یادآور شد: جریان قدس امروز با محو شدن جریان تکفیری، موضوع اول جهان اسلام شد و سراسر جهان را به خود مطعوف کرد، ۷۰ سال از یوم‌النکبه می‌گذرد و افرادی به‌عنوان سران اسلامی به‌دنبال سازش هستند اما جریان مقاومت زنده‌تر از گذشته اضمحلال این رژیم خبیث را رقم زده است.

امام‌جمعه بابل در پایان با تقدیر از اجرای طرح توسعه مرکز تحقیقات کشاورزی گاودشت گفت: اخیرا نمایشگاهی از دستاوردهای مرکز تحقیقات کشاورزی گاودشت با حضور دو معاون محترم وزیر برپا شد، از دو معاون محترم وزیر کشاورزی برای توجه و اهتمام به توسعه و احیای مرکز گاودشت در سال اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ایرانی تقدیر می‌کنم.

رهبری با دادن فرصتی کوتاه به اروپایی‌ها و تیم مذاکره‌کننده آتشی بر خرمن دشمن زدند
در خطبه‌های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه بخش گتاب حجت‌الاسلام حسین تقی‌پور با اشاره به تقوا در امور امت اظهار کرد: تقوا مهمترین سفارش خداوند عالم است و اگر در یک ماه درخت رمضان بخواهد میوه‌ای بدهد آن میوه به حق تقواست و ان‌شالله در عید فطر اگر در خود تقوا نیافتیم بدانیم ماه رمضانمان از دست رفته بود.

وی افزود: حلول ماه مبارک رمضان بسیار ارزنده و خواندن یک آیه از قرآن در این ماه برابر با ختم قرآن و این ارزش‌های این ماه است، فردای قیامت هر کسی قرآن خوانده شفاعت می‌شود و در درجات بهشت به اندازه تلاوت قرآن بالا می‌برند و این ماه بهار قرآن است که نباید از دست برود.

امام‌جمعه گتاب ادامه داد: بسیاری از گرفتاری‌های امروز ما بخاطر سیری شکم است و روزه باعث تقویت افراد در ابعاد مختلف می‌شو، باید به فرزندان آگاهانه فواید روزه‌داری را بیاموزیم اگر بدون دلیل جلوی روزه را بگیریم باید نسبت به اعمال این عزیزان در این دینا و آخرت پاسخگو باشیم.

این مسئول با اشاره به مسائل به‌وجود آمده در روزهای اخیر حول محور برجام گفت: باید این سوال را مطرح کرد که ترامپ چرا از برجام خارج شد و جواب آن این است که چون چهار شرط او برای ایران گذاشته بود که ما نپذیرفتیم.

حجت‌الاسلام تقی‌پور تصریح کرد: از درخواست‌های ترامپ اول اجازه بازرسی از اماکن نظامی بود که ما قبول نکردیم و دوم ماجرای بندهای موسوم به غروب آفتاب در برجام بود و به این معنی است که یعنی کل فعالیت‌های هسته‌ای ایران تعطیل شود و کشور جلوی زیاده‌خواهی او را گرفت و قبول نکردیم، سوم مسئله محدود کردن ظرفیت‌های موشکی کشور بود که گفتیم خط قرمز ماست و در نهایت پایان دادن به فعالیت‌های منطقه‌ای کشور ما بود  باز قبول نکردیم.

وی افزود: امروز می‌ بینیم محور مقاومت کرسی‌های مختلفی را در مجالس ملی کشورهای اطراف در انتخابات گرفته و می‌خواهند جلوی حمایت‌های ما را بگیرد تا روشنگری نکنیم، با این درخواست‌های می‌خواهند مثلا از برجام خارج نشوند که ما اعلام کردیم این چهار شرط را نمی‌پذیریم و ترامپ از برجام خارج شد.

خطیب جمعه گتاب با اشاره با اقتدار و علم دیدبان بصیر انقلاب یعنی مقام معظم رهبری در این مسئله اظهار کرد: رهبری چند هفته به تیم مذاکره کننده و اروپاییان وقت داد تا به توافقی دست یابند و این فرصت را از بدخواهان انقلاب گرفت تا متهم به جلوگیری از پیشرفت و برطرف کردن مشکلات نشود و در همین مسیر خواستار تضمین‌های لازم از اروپا شد.

تقی‌پور یادآور شد: البته همه دیدید که رهبر انقلاب برجام را خردمندانه آتش زد به این صورت که گفت به این‌ها هم بی‌اعتماد هستم اما این فرصت را هم به اروپایی‌ها هم به آقایان دادند تا بنشینند و رسانه‌های خارجی هم بدانند اگر بخواهد آتش بر دامان ولایت و مردم بزنند رهبری آتش خردمندانه به خرمنتان می‌زند.

این مسئول با شاره به انواع مختلف تضمین‌های مورد نظر ایران از اروپایی‌ها افزود: در مورد خرید نفت ایران، رد و بدل پول و ارز در شرایط کنونی، خروج دلار و جایگزینی یورو باید توافقات لازم صورت پذیرد و اگر این را انجام ندادند کلاه دیگری بر سر مردم ایران رفته است حالا باید ببینیم اروپا این تضمین را می‌دهد.

امام‌جمعه گتاب تاکید کرد: اروپاییان تحقیر و ذلت را متوجه نیستند و اروپا از تحریم به دلایلی ممکن است خارج شود و یا نشود اما ما باید انسجام را حفظ کنیم چون هر حرفی در این شرایط باعث تضعیف کشور شود جایز نیست.

حجت‌الاسلام تقی‌پور در پایان گفت: برجام برای اروپاییان فقط جنبه اقتصادی ندارند بلکه جنبه سیاسی دارد چون سرریز امنیت خاورمیانه سرریز اروپاست و باید مواظب امنیت کشورهای خود باشند، ایران اسلامی هم قدرت نرم، سخت و نفوذ غیرقابل‌ انکار در غرب آسیا دارد و هرکاری بدون نظر ایران عقیم است اما با توجه به همه این مسائل باید قبول کنیم که ما نیازمند تجمیع همه ظرفیت‌های اقتصاد مقاومتی در داخل همراه با توان داخلی و زیرساختی کشور برای پیشرفت هستیم.

مسئولان با استفاده از تولیدات خارجی لگد به جوانان ما می‌زنند
حجت‌الاسلام محمد پوررمضان در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته بندپی‌‌شرقی اظهار کرد: باید از سفارش به تقوا بهره ببریم و خداوند در قرآن آورده، روز معاد روزی است که همگان هر عملی انجام دادند حاضر خواهد شد.

وی با اشاره با اهمیت ماه رمضان افزود: هر کسی قداست ماه مبارک را زیر سوال ببرد حتما محکوم خواهد شد و فردای قیامت نیز باید پاسخگو باشد، فصل بهار طبیعت با فصل بهار رشد و معنویت مصادف شده است  که فصل‌های رجب و شعبان و رمضان در کنار هم قرار گرفتند و امیدواریم بهار‌ها در کنار هم تجلی بخش ایمان مومنین شود.

امام‌ جمعه بخش بندپی‌شرقی ادامه داد: حمایت از کلای ایرانی حدود ۱۰ سالی است که مقام معظم رهبری پافشاری دارند و ای کاش مسئولان گوش به فرمان رهبری بودند تا امروز دشمنان در مقابل ما عرض اندام نکنند، در دنیا شاهد هستیم برخی از کشورها ایستادند و امروز برای خود استقلال اقتصادی دارند و باید ما هم گوش به فرمان رهبری باشیم.

این مسئول تصریح کرد: اگر مردم جوامع اسلامی به فرمان رهبری گوش دهند امروز این مشکلات در کشور نبود و اگر در بسیاری از مسائل مثل خوراک و پوشاک داخلی استفاده شود هم مسائل فرهنگی هم اقتصادی داخلی کشور در بخش عمده‌ای حل خواهد شد، باید مواظب مال حرام و حلال باشیم و برخی از غذاهایمان را کنترل کنیم تا عرصه حلال‌خوری رواج بیشتری داشته باشد.

حجت‌الاسلام پوررمضان گفت: اینکه برخی از مسئولان در شعار دادن اقتصاد مقاومتی رگ گردن خودشان را می‌فشارند ولی خودشان از کالاهای خارجی استفاده، سوار بر ماشین‌های خارجی می‌شوند و لگد به تولید داخلی که بخت جوان ایرانی است می‌زنند اصلا شایسته نیست.

وی افزود: تولیدکنندگان باید مواظب باشند در کیفیت و قیمت تا همه ایرانیان بتوانند استفاده کنند و شما در برخی خودروها می‌بینید که خودروسازان در کیفیت بخشیدن به خودرو فکر اساسی نمی‌کنند، قیمت و کیفیت مدنظر آن‌ها نیست و این گونه عملکرد در جامعه اسلامی سوال برانگیز است.

خطیب جمعه بندپی‌شرقی با اشاره به عملکرد اخیر رژیم منحوس صهیونیستی اظهار کرد: سکوت عملی اروپا مقابل جنایات اسرائیل در حالی که آمریکا سفارت خود را می‌خواهد در قدس مستقر کند جالب نیست و شاهدیم که مردم فلسطین واکنش نشان دادند و اروپا هم سکوت اختیار کرده است.

پوررمضان یادآور شد: اروپایی‌ها می‌گویند اگر بخواهیم با ایران برجام را ادامه دهیم باید مسائل موشکی و هسته‌ای را حل کنیم ولی رهبری فرمودند این سه کشور هم قابل اعتماد نیستند، این‌ها بهتر نیستند و اگر بهتر از آمریکا بودند حداقل در مقابل کشتار غزه و فلسطینی‌ها سکوت اختیار می‌کردند.

این مسئول در پایان گفت: می‌بینید در مسئله فلسطین حقوق بشر و انسانیت زیر سوال رفته، این دولت فعلی ما همان اشتباه دیروز را در حال انجام است و مردم نمی‌توانند بیش از این تحمل کنند، آزموده را دوباره آزمودن خطاست و باید در مقابل این حرکات انقلابی انجام داد، سیاست‌های آمریکا با دیگر کشورهای اروپایی یکی است و نباید به آن‌ها اعتماد کرد، در مورد این‌گونه مسائل باید گوشمان به ولی‌فقیه زمان باشد.

اعتماد به اروپا همانند دل بستن به آمریکا غلط است
خطبه‌های این هفته جمعه بابلکنار با سخنرانی حجت‌الاسلام عباس بابائیان پیرامون ضرورت باشکوه برگزار شدن نمازهای جمعه آغاز و نامبرده اظهار کرد: نمازجمعه نفوذ ناپذیرترین و مهم‌ترین خاکریز انقلاب اسلامی در برابر توطئه‌ها و فتنه‌های دشمنان است و در روایتی از رسول اکرم(ص) آمده که فرمودند” آیا خبر دهم به شما که چه کسی اهل بهشت است؟ کسی که گرما و سرمای شدید، او را از اعمال روز جمعه باز ندارد”.

وی با اشاره به حماسه آزادسازی خرمشهر افزود: خرمشهر، حکایت مقاومت و سرگذشت سلحشورانی است که با دست خالی، متجاوزان را در پیش از یک ماه نبرد به روز سیاه نشاندندو جسم خود را سنگر کردند تا از کیان اسلامی و سرزمین ایران دفاع کنند.

امام‌‌جمعه بابلکنار ضمن دفاع از شجاعت و مظلومیت مردم فلسطین در پیکاری ناجوانمردانه با رژیم غاصب اسرائیل ادامه داد: ما تا آخر عمر علیه دولت آمریکا مبارزه می‌کنیم و تا او را سرجایش ننشانیم، دستش را از منطقه کوتاه نکنیم و به تمام مبارزان راه آزادی کمک نکنیم تا آنها را شکست دهند از پای نمی‌نشینیم.

این مسئول تصریح کرد: خروج آمریکا از برجام بعد از آن همه تکیه و خوش‌بینی برخی مسئولین به آمریکایی‌ها ثابت کردند که هرگاه به هشدارها و رهنمودهای مقام معظم رهبری توجه نشود دچار خسارت‌های سنگین می‌شویم. امروز هم رهبری عدم خوش‌بینی خود را به اروپا اعلام کردند، چرا مسئولان نمی‌خواهند بیدار شوند.

حجت‌الاسلام بابائیان گفت: مجلس خبرگان محل اجتماع عده‌ای از عالمان باتقوا، مجتهد و دلسوز است، به خاطر خسارت‌های برجامی به کشور و نظام از دولت خواسته‌اند حداقل در برابر این همه خسارت، یک عذرخواهی خشک و خالی کند اما دولت در واکنش اعلام کرده که منتقدان برجام باید عذرخواهی کنند، ظاهراً عکس یادگاری با جان‌کری و اوباما و لقب فتح‌الفتوح، آفتاب عالم تاب و سایر موارد را فراموش کردند.

وی افزود: سه کشور اروپایی در بیانیه‌ای در ادامه بر محدودیت‌های تحمیلی علیه ایران، ضرورت محدودیت برنامه موشکی ایران و مهار منطقه‌ای کشورمان تأکید و رسما اعلام کردند جای خالی فشارهای آمریکا بر ایران را پر خواهند کرد، منطق سیاسی حکم می‌کرد که رئیس جمهور محترم با طی مراحل قانونی و کسب نظر مجلس، شورای عالی امنیت ملی و نظر هیئت بررسی برجام درباره تصمیم نظام در برجام اعلام نظر کنند، قرار بود که در صورت ادامه برجام با اروپا از آن‌ها تضمین گرفته شود که مانند آمریکا دست به خیانت نزنندمگر قرار بود ما تضمین دهیم.

خطیب جمعه بابلکنار یادآور شد: واقعیت این است که تجربه بسیار تلخ و گران این پنج سال نشان داد که اروپایی‌ها خود آقا اجازه آمریکا هستند و این تصمیم ادامه برجام با اروپا غلط است، اعتماد به اروپا همان‌قدر غلط است که دل بستن به امریکا خطا بود، حال برخی از مسئولین دلشان را به چه چیز برجام خوش کرده‌اند که نمی‌خواهند دست از جسد بی‌تحرک برجام بر دارند، مقام معظم رهبری فرمودند” من به این سه کشور اروپایی هم اعتماد ندارم و به این‌ها اعتماد نکنید بعید است تضمین قطعی و قابل اعتماد بگیرید”، این که رهبری با این عتاب و خطاب تأکید کردند این یعنی موضع درست برای نظام خروج کامل از برجام است.

بابائیان تاکید کرد: ملت ایران باید هوشیار باشند، همانگونه که در برجام منافع ملی فدای منافع آمریکا شد، بار دیگر امنیت ملی فدای امنیت آمریکا نشود، اگر همچون گذشته به تذکر و هشدار رهبری توجه نشود نتیجه‌ای بهتر از آنچه در مقابل آمریکا حاصل شد در مقابل اروپایی‌ها هم بدست نخواهد آمد.

این مسئول ادامه داد: برخی از نفوذی‌ها تمام سعی و تلاش خود را بکار برده‌اند تا برای فلج کردن کشور، اول توان هسته‌ای و بعد اقتصاد، فرهنگ و سرانجام قدرت نظامی را به دشمن تحویل دهند و دست نظام را برای تسلیم به بالا ببرند.

امام‌‌جمعه بابلکنار در پایان گفت: مجلس با تصویب کلیات طرح خود تحریمی FATF روی مجلس ششم را در ضربه‌زدن به منافع امنیت ملی سفید کرد، با تصویب برجام زمینه نابودی هسته‌ای ما فراهم شد و با FATF زمینه فشار به نیروی دفاعی کشور مهیا خواهد شد، نظام بانکی هم مختل می‌شود که این مسیر اشتباه است و باید جلوی این‌گونه تصمیم‌ها گرفته شود.

عزت ایران اسلامی در مذاکرات با اروپایی‌ها حفظ شود/برجام ملی‌و حمایت از ظرفیت‌های داخلی مهمترین نوع برجام است
حجت‌الاسلام حاجی‌زاده در خطبه‌های این هفته نمازجمعه بندپی غربی با اشاره به برکات ماه رمضان اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان روزه بر مومنان واجب است چون برای رسیدن به تقوای الهی یکی از راه‌ها روزه با معرفت است و در کنار روزه‌داری باید عوامل دیگری را هم مراعات کند تا به تقوای کامل برسد و یکی از مهترین عوامل انس و عمل به قرآن است.

وی افزود: امروزه با همه فعالیت‌ها و توسعه‌ای که به فضل الهی امور قرآنی در کشور به وجود آمده، هیات‌ها و قاریان قرآنی زیادی داریم اما همچنان در عمل به قرآن از آن دور و فاصله داریم، قرآن هنوز جایگاه مهمی در اندیشه و رفتار ما پیدا نکرد.

امام‌جمعه بندپی غربی ادامه داد: رهبری در جمع محفل انس با قرآن اخیری که داشتند فرمودند”امروز بلای جان اسلام برخی از کشورهای اسلامی در عمل نکردن به قرآن و آموزه‌های قرآنی هستند”و دور افتادن از قرآن منجرب می‌شود کشورهایی مانند عربستان که حاکمان خائنی دارد پدید آید.

این مسئول تصریح کرد: شعله یهودی‌سازی قدس شریف در آینده‌ای نه چندان دور دامن عربستان را نیز خواهد گرفت و هر کجا از خواسته‌های به حق خودمان چند قدم به عقب رفتیم دیدیم که دشمنان چندین قدم جلو آمدند و حیثیت ما را زیر سوال خواهند برد.

حجت‌الاسلام حاجی‌زاده با اشاره به مسائل پیرامون برجام در عرصه بین‌الملل گفت: دولت این روزها با حساسیت زیادی در مذاکرات مواجه است، سوال ما از مذاکره‌کنندگان و دولت محترم این است در کنار مطالبات رهبری، آیا در مذاکره با آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها عزت مردم را حفظ می‌کنید یا خیر و این باید در اولویت کار مذاکره‌کنندگان باشد، حق مردم نباید خدشه‌دار شود، آمریکا به بهانه‌های واهی مردم را سردرگم کند و دوباره بازیچه دست آن‌ها شویم.

وی اذعان کرد: ترامپ از زمان آمدنش همیشه زمزمه خارج شدن از برجام را مطرح می‌کرد و اینکه از اماکن نظامی و موشکی نظام ما بازرسی شود شرط دیگرش برای ماندن در برجام در کنار آن که به‌طور کامل فعالیت‌های هسته‌ای متوقف شود و کشور از فعالیت‌های موشکی خود دست بردارد که این ممکن نیست.

خطیب جمعه بندپی غربی ادامه داد: و دیگر شرط آن بود که ایران از فعالیت‌های منطقه‌ای خود دست بردارد و این که حق نداریم در منطقه و کشورهای مختلف از جمله لبنان، عراق، سوریه ، یمن و جاهای دیگر حضور پیدا کنیم، این یعنی چی که شما از آن طرف دنیا می‌آیید و منطقه را ناامن می‌کنید ما حق نداریم همسایگان خود را تامین کنیم و این حرف صحیحی نیست، ما در مقابل شرارت‌های استکبار جهانی، نظام سلطه و زیاده خواهی‌های ترامپ و دیگران می‌ایستیم.

حاجی‌زاده افزود: چرا رئیس‌جمهور اعلام کردند که برجام را با کشورهای اروپایی ادامه خواهیم داد که البته این نوع موضع‌گیری هم قابل بحث و تامل است و بنده اعتقادم این است رئیس‌جمهور از موضع ضعف صحبت کردند حال آن که می‌توانستند جواب زیاده‌خواهی آن‌ها را بدهند، در طول مذاکرات هسته‌ای بحث آقایان در مورد گشایش اقتصادی و حل مشکلات مردم بود که البته هدف از مذاکرات هسته‌ای به‌زعم آقایان رونق اقتصادی بود اما امروز صحبت از منافع ملی و عزت ملی است.

وی تصریح کرد: این را دولتمردان ما بدانند امروز مذاکره کنندگان هسته‌ای دو انتخاب دارند یا راه عزتمندانه را در پیش می‌گیرند یا راه تحقیر را، این را بدانند اگر دنبال مذاکراتی با اروپایی‌ها باشند بدانند نوع دوم یعنی تحقیر ملی در نهایت برای ما رقم خواهد خورد و این را مردم ما هرگز اجازه نخواهند داد، سیاست‌های اروپایی‌ها هم یک بام و دو هواست و آن‌ها هم مانند آمریکا هستند و فرقی ندارد.

امام‌جمعه بندپی غربی در پایان گفت: اعتماد در برجام یک‌بار تجربه شده و کافی است آمریکا و اروپا باز در حق ایران عداوت کردند، ما می‌گوییم نه به‌دنبال برجام آمریکایی باشید نه برجام اروپایی بلکه به‌دنبال برجام ملی باشید و عزت ما ایرانی‌ها در این برجام داخلی است یعنی تکیه به توان داخلی، ما هر زمان که در داخل کشور محکم ایستادیم مقاومت کردیم پیروز شدیم و مثال آن آزادسازی خرمشهر، دفاع‌مقدس و سایر مسائل بودیم و هر وقت نگاه ما به دشمن افتاد و دست ما به سمت بیگانگان دراز کردیم بیچاره شدیم.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين