امروز : دوشنبه, ۲۳ تیر , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲/۲۹ - ۱۴:۴۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

امکان تغییر ساعات کاری برخی مشاغل در ماه رمضان

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران گفت: به دلیل همزمانی ماه رمضان با روزهای طولانی و گرم سال، تغییر ساعات کاری در برخی از مشاغل امکان‌پذیر است.

به گزارش بابل نوین، هادی ابوی، رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: تغییر ساعات کاری برخی از مشاغل در این ماه امکان پذیر است، چراکه همزمانی ماه رمضان با طولانی‌ترین و گرمترین روزهای سال، برای صاحبان برخی مشاغل سخت و با مشکلاتی همراه است.

وی با بیان اینکه تغییر ساعت کاری در برخی از مشاغل امکان پذیر است، افزود: کارگران کارخانجات، کارگران فضای سبز از جمله مشاغلی هستند که می‌توان ساعات کاری آن‌ها را در ماه مبارک رمضان تغییر داد.

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران تصریح کرد: به دلیل گرم بودن هوا و اینکه در ایام ماه رمضان کارگران مشاغل سخت مجبور به کار کردن در این هوا هستند، به کمیسیون نظارت اصناف پیشنهاد شده است که ساعت کاری این مشاغل تغییر کند.

ابوی با اشاره به اینکه در برخی از مشاغل امکان تغییر ساعت کاری وجود ندارد، افزود: برای تغییر ساعت کاری برخی از مشاغل باید زمان مراجعه مردم در نظر گرفته شود، چراکه مشاغلی چون نانوایی‌ها و خبازی‌ها می‌توانند در ساعات صبح دیرتر آغاز به کار کنند و یا در ساعات نزدیک افطار زودتر  از همیشه فعالیت کنند.

وی خاطرنشان کرد: اشخاصی که در فضای سبز مشغول به کار هستند، پیشنهاد دادند که ساعت فعالیت آن‌ها به نزدیک افطار تغییر پیدا کند و یا نانوایی‌ها، صبح دیرتر حضور پیدا کنند.

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با اشاره به رسم دیرینه ارائه سبد کالا از سوی کارفرمایان به کارگران در ایام ماه رمضان گفت: به کارفرمایان پیشنهاد می‌شود که علاوه بر حقوق کارگران، بر اساس رسم دیرینه، یک سبد کالایی را تهیه کنند و آن‌ها را میان کارگران خود توزیع کنند./ص

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين