امروز : دوشنبه, ۲۳ تیر , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۳/۰۲ - ۱۰:۳۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

امضای تفاهم نامه همکاری بین هلال احمر و مجمع خیرین برای ساماندهی کمکهای مردمی

به گزارش بابل نوین، صبح امروز (چهارشنبه) تفاهم نامه ای به منظور همکاری و مشارکت دو طرف، بین جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و مجمع خیرین کشور منعقد شد.

موضوع این تفاهم نامه مشارکت دو جانبه جمعیت هلال احمر و مجمع خیرین در ایجاد دبیرخانه مجامع کشوری و استانی و با دبیری جمعیت هلال احمر است.

مجمع خیرین در جایی که نیاز واقعی باشد سرمایه‌گذاری می‌کند
در خصوص این موضوع حبیب الله بور بور رئیس مجمع خیرین کشور اظهار کرد: در شهرستان ها و استان ها مجمع خیرین دفاتری نداشت. بنابر این به دنبال مجموعه ای بودیم که قبول زحمت کند و بتواند فعالیت های اعضا و مجمع خیرین را سازماندهی و ساختارسازی کند و امور مجمع خیرین را انجام دهد.

بور بور افزود: در ابتدا قرار بود این همکاری را با استانداری تهران داشته باشیم، ولی به دلیل اینکه مجمع خیرین جزء بخش خصوصی محسوب می شود، این امکان را نداشتیم. هلال احمر یک مجموعه مردمی است که اعضای آن به ایران و مردم ایران عشق می ورزند. قرار گذاشتیم بر اساس یک تفاهم نامه با یک برنامه منسجم دبیری کار را به هلال احمر بسپاریم.

وی ادامه داد: هدف اصلی ما این است که وقتی خیرین در یک مجمع حضور دارند، از اولویت‌ها اطلاع یابند و بر اساس آن تصمیم بگیرند. این مجمع وقتی در استان‌ها و مناطق تشکیل شود، نهادها و ارگان‌ها می‌توانند نیازها را تشخیص داده و بر اساس اولویت ها برنامه‌ریزی کنند، زیرا این بخش خصوصی است و هر جا که نیاز واقعی است در آنجا سرمایه‌گذاری می‌کند.

وی در پایان افزود: هر چقدر زودتر این مجمع را برگزار کنیم، این اولویت‌‌بندی‌ها صورت می‌گیرد تا کمک‌های مردم جمع‌آوری و اولویت‌بندی شود. امیدواریم با توجه به اهدافمان در زمان‌های بحرانی با انسجام و برنامه مشخص و مدون و با زمان‌بندی لازم بتوانیم مشکلات را حل کنیم. رسانه‌ها باید این موضوع را فرهنگ‌سازی و با ما همکاری کنند.

هدف ما ساماندهی کمک‌های مردمی است
در ادامه این مراسم، علی اصغر پیوندی رئیس سازمان هلال احمر این سازمان را یک جمعیت خیریه و مستقل دانست و گفت: جمعیت هلال احمر بر اساس ماهیتش یک جمعیت خیریه و مستقل است که اهداف زیادی برایش تعریف شده است و در طول سالیان گذشته هلال احمر و امداد و نجات تمام تلاش خود را برای کمک و خدمات‌رسانی به مردم کرده اند.

وی مطرح کرد: کشور ما اقلیم زیبایی دارد، ولی حوادثی نیز در آن امکان بروز دارند که هلال احمر برای کاهش خسارات و مصدومیت در حالت آماده‌باش است. هلال احمر همیشه نیاز به همکاری مردم و مجمع‌های خیرین برای رفع نیازها دارد. کشور ما آبستن حوادث است و ما نمی‌توانیم آنها را پیش‌بینی کنیم.

علی‌اصغر پیوندی افزود: یکی از اصول ذاتی جمعیت هلال احمر نزدیکی به مردم است و می‌داند که اگر مردم نتوانند کمک کنند، کاری از دستش برنمی‌آید. رابطه هلال احمر با مردم باید تقویت شود.

رئیس جمعیت هلال احمر مجمع خیرین را که یک کانون اجتماعی قدرتمند دانست و گفت: هدف ما این است که به کانون‌های اجتماعی قدرتمند نزدیک‌تر شویم و یکی از این کانون‌های قدرتمند که می‌تواند به جمعیت هلال احمر کمک کند، جامعه خیرین است. خوشبختانه این مجمع در سال گذشته با کمک به ساخت مدارس زیادی و بیمارستان‌ها و … توانسته است در جهت رفع نیازهای مردم شرایط خوبی را فراهم کند.

وی عنوان کرد: هدف از این تفاهم‌نامه این است که بتوانیم نیازها و کمک‌ها را ساماندهی و با یکدیگر همکاری کنیم؛ می خواهیم این گونه نباشد که نتوانیم این کمک‌های مردمی را ساماندهی کنیم. مجمع خیرین برای رفع نیازهای مردم این مجمع را تشکیل دادند که اگر این مجمع‌ها نبود، مشکلات ما بیشتر می‌شد و ما به عنوان عضوی کوچک از جامعه در خدمت مردم هستیم.

وی افزود: امیدواریم این تفاهم نامه به سرعت در استان‌ها شکل بگیرد و مردم شناخت کافی پیدا کنند تا کمک‌های خود را از راه درست و مطمئن به نیازمندان برسانند.

ایجاد سامانه پارس برای جمع آوری کمکهای خیرین
در پایان این مراسم اعلام شد که سامانه پارس برای جمع آوری کمک‌های مردمی راه اندازی شده و کمک های خیرین حتی از خارج کشور بدون دریافت هیچ هزینه‌ای به دست نیازمندان خواهد رسید.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين