امروز : چهارشنبه, ۲۲ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۳/۰۴ - ۱۶:۴۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان
در خطبه‌های نمازجمعه‌های امروز شهرستان بابل مطرح شد

دولت باید در تراز اقتدار جمهوری اسلامی ظاهر شود/امیدها را به برجام گره نزنید اروپا هم قابل اعتماد نیست

در خطبه‌های سیاسی عبادی جمعه امروز شهرستان بابل ائمه جمعه با اشاره به بدعهدی‌های کشورهای غربی در مسائل مختلف از جمله برجام بر لزوم مذاکرات جدی و از موضع مقتدرانه تاکید کردند.

به گزارش بابل نوین،نماز سیاسی عبادی جمعه در سطح شهرهای مختلف شهرستان بابل در دومین هفته ماه مبارک رمضان با حضور مردم خداجوی برگزار شد.


امیدها را به برجام گره نزنید چون به غرب اعتمادی نیست

حجت‌الاسلام مجتبی روحانی با اشاره به اهمیت ماه مبارک رمضان اظهار کرد: ماه رمضان ماه حریت و نجات بندگان است و این ماه زمینه سلامت انفس و جان انسان را فراهم می‌کند، قدردان فرصت ارزشمند دقایق و لحظات با فضیلت و معنوی نمازجمعه در این ماه باشید.وی افزود: امام محمدباقر(ع) می‌تواند الگوی عالی برای روزه دارانی باشد که در نماز جمعه شرکت می‌کنند زیرا این امام بزرگوار در ماه رمضان همیشه یک ساعت زودتر در نمازجمعه شرکت می‌کرد، هر عملی در ماه رمضان از جمله نمازجمعه فضیلتی مضاعف دارد.امام‌جمعه بابل ضمن تسلیت سالروز وفات خدیجه کبری ادامه داد: اولین کسی که از صف زنان به پیامبر ایمان آورد، خدیجه کبری به عنوان یاور پیامبر(ص) در روزهای سخت بود و با تمام وجود به اسلام خدمت کرد، با ثروت، سرمایه و همه وجود به حمایت از اسلام برخواست و زمینه استحکام اسلام را فراهم آورد.

این مسئول با اشاره به ولادت با سعادت امام‌حسن(ع) در روزهای پایانی هفته آتی گفت: به برکت کرامت‌های ایشان که شبیه‌ترین افراد به پیامبر اسلام در تمام صفات و خصوصیات بود، این روز به عنوان روز کرامت به نیازمندان و محرومان نامگذاری شده است.

حجت‌الاسلام روحانی تصریح کرد: امام حسن‌مجتبی(ع) ملقب به کریم اهل‌بیت است، این روز به‌عنوان اکرام و کمک به نیازمندان نام‌گذاری شد، افراد دارای مکنت به یاری نیازمندان که حتی برای تامین غذای خود در ماه رمضان مشکل دارند بشتابند و به ندای بلند پیامبر(ص) لبیک بگویند.

وی با اشاره به سخنان جنجالی وزیر خارجه آمریکا و مخالفت آشکار با ایران اسلامی افزود: وزیر امورخارجه قبلی آمریکا دست به این حماقت زد و ملت ایران را با ادبیات زشت مورد خطاب قرار داد و مشتی افراد خبیث در آمریکا دور رئیس‌جمهور خبیث‌تر از خودشان جمع شدند و با منطق پوسیده آمریکا با زورگویی با ملت ایران حرف می‌زنند.

خطیب جمعه بابل اذعان کرد: این افراد فکر می‌کنند می‌توانند ملت ایران را به چهار دهه گذشته برگردانند، شاید دشمن می‌داند که این کلمات دل برخی از افراد را خالی کند ولی ما می‌گوییم آمریکا هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.

روحانی ادامه داد: آمریکایی‌ها از این که جبهه مقاومت روز به روز با حمایت مردم منطقه قوی‌تر و با نفوذتر می‌شود عصبانی هستند، آمریکایی‌ها از نتایج انتخابات عراق و لبنان که منجر به پیروزی جبهه مقاومت شد می‌سوزند و نگران هستند، تحریم تنها ابزار آن‌ها است، هر چه فشار به ملت ایران بیشتر شد نه تنها این تهدیدهای اثر نکرد بلکه اقتدار ما بیشتر از گذشته شد، مسؤولان با به کارگیری ظرفیت‌های کشور، اقتصاد را شکوفا کنند.

این مسئول تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در سخنان اخیر خودشان بی‌اعتمادی به اروپا را اعلام کردند و باید بدانیم که نباید امیدها را به برجام گره زد، اعتماد به غرب خواب و خیالی بیش نبود، شرکت‌های اروپایی که که مسؤولان برای آن‌ها کف زدند، استقبال کردند و آن را دستاورد خود بیان کردند در حال حاضر یکی یکی ایران را ترک می‌کنند.

امام جمعه بابل اظهار داشت: ملت ایران به نیروهای بومی و دانش خود تکیه کندو از موفقیت‌های دانشگاه صنعتی نوشیروانی در این ماه مبارک تقدیر می‌کنم، دانشگاه نوشیروانی رتبه‌های بالای علمی در دانش و عرصه‌های مهندسی به دست آورد ضمن تقدیر از این عزیزان باید بگویم باید به این ظرفیت‌ها توجه شود، نباید نگاه بازار و مراکز صنعتی کشور به برجام و غرب گره زد به دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه نوشیروانی و دانشمندان جوان این مراکز توجه شود.

وی با اشاره به حضور هواداران تیم خونه‌به‌خونه در نماز جمعه و گله‌مندی این عزیزان ادامه داد: در نمازجمعه امروز بابل جمعی از هواداران فوتبال در باشگاه خونه به خونه حضور دارند، آن‌ها در خصوص طرح مسائلی از این باشگاه برای پیگیری امور در کمیته اخلاق و انضباطی فدراسیون فوتبال نگرانی دارندو نگرانی‌های آن‌ها عوامل خارجی در قضاوت‌های این کمیته است، صاحبان حق و عدالت در این زمینه درست داوری شود.

حجت‌الاسلام روحانی تاکید کرد: چشمان این عزیزان به کمیته اخلاق و انضباطی است و امیدواریم در کمیته انضباطی مصلحت‌یابی کاذب صورت نگیرد و نگاه عادلانه باشد، ان‌شاالله فضای توام با حق و خدمت در فضای فوتبال حاکم شود.

خطیب جمعه بابل در پایان گفت: با کمال تاسف می‌شنوم کارگران ساختمانی و برخی از کارگران که پروژه‌های بیرونی دارند از جمله کارگران شرکت‌های پیمانکاری یا آب و فاضلاب، در این ماه رمضان در ملا عام سفره غذا پهن می‌کنند و در جلوی چشمان مردم به روزه‌خواری می‌ پردازند، این صحنه‌های جگرخراش فضای ماه رمضان را زیر سوال می‌برد، این کارگران ولو معذور باشند باید در جایی خلوت این کار را بکنند، نباید گناهی علنی انجام شود.

برجام نجات‌دهنده اقتصاد و مشکلات ما نیست
در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته بندپی‌‌شرقی حجت‌الاسلام محمد پوررمضان با اشاره به حماسه غرورآفرین آزادسازی خرمشهر قهرمان اظهار کرد: مدت ۵۷۸ روز تمام خرمشهر در دست دشمنان ما بود و روی دیوارهای شهر نوشته بودند آمده‌ایم که بمانیم اما چند روز بعد رزمنده‌های ما نوشتند آمدیم نبودید.

وی افزود: آن همه زیبایی‌ها و ایثار چگونه بوجود آمد، چون امام و مردم می‌خواستند و دیدید که امام از جماران فرمودند که خرمشهر تحت هر شرایطی باید آزاد شود و گفت می‌دانم بیش از ۱۵۰ سپاهی و چند بسیجی در خرمشهر هستند اما همین تعداد کم باید دشمن را از پا در آورند.

امام جمعه بندپی شرقی ادامه داد: در این زمان بود که سردار رشید سپاه اسلام محمد جهان‌آرا گفت “بترسید از این‌که دشمن ارزش‌های ما را تسخیر کند و فرهنگ ما را به یغما ببرد”.

این مسئول تصریح کرد: اینکه به قول مقام معظم رهبری اگر امروز چهل سال جلوتر را نگاه کنیم دیدیم عوض شدیم، باید بدانیم بیمار شدیم، آن خدمت رسانی‌های مسئولین بدون هیچ کم و کاستی با تمام نداشتن‌ها  خدمت می‌کردند امروز کجاست و اما الان کم شده اگر هم هست سیاسی شده، برای اینکه در دوره بعد رای بگیرند خدمت می‌کنند فقط به خاطر اینکه یک سلام و علیک گرم داشته باشند، برای خدا این نیست اگر هم هست کم است.

حجت‌الاسلام پوررمضان گفت: اوایل انقلاب اگر مردم مسئولی را می‌دیدند چه مسئول و چه مردم نسبت به هم واکنش داشتند چون یکی بودند اما امروزه شاهد هستیم در بین مسئولین بخش ما رو هم اگر حساب کنیم ۲۰،۲۵ مسئول ارشد داشته باشیم پنج نفرشان کار می‌کنند، این را با اطلاع می‌گویم.

وی تاکید کرد: مسئولان در شرایط کنونی باید مثل همان روحیه اویل انقلاب با دست خالی خدمت می‌کردند امروز هم همانطور باشد، اگر این‌طور نشود حرف شهید جهان‌آرا روی زمین می‌ماند، مواظب باشید ارزش‌ها به تاراج نرود.

این مسئول از بدعهدی آمریکا گله کرد و با اشاره به هشدارهای رهبری در مسئله برجام افزود: پس چه شد این همه رهبر در مورد برجام حرف زدند و آقایان موضع گیری‌ها کردند، آقا فرمودند ثابت شد که اقتصاد و مشکلات ما را برجام نجات نمی‌دهد، آن چیزی که اقتصاد و معیشت مارا نجات می‌دهد چیز دیگر است و آقایان راه را گم کرداند.

خطیب جمعه بندپی شرقی یادآور شد: اینکه هنوز  اصرار دارند که کشورهای اروپایی دوباره بنشینند و مذاکره کنند خجالت‌آور است چون سگ زرد برادر شغال است و  این ثابت شده، آیا تا به حال شده این سه کشور مقابل آمریکا بایستد، نه در خصوص مذاکره با ما بلکه در هر موضعی، کجا این سه کشور مقابل آمریکا ایستادند، نمی‌ایستند چون هم دست هستند، هم فکر و اندیشه‌اند، آن وقت این سه کشور هم برای خودشان ناز می‌کنند در آینده.

پوررمضان ادامه داد: شرکت‌های فرانسوی در این مسئله اطلاعات سری ما را به یغما بردند حا کیست که بگوید اطلاعات ما را بگذارید و بروید، اطلاعات نفتی و میادین گازی ما را بردند، خواستند این‌گونه خدمت کنند اما خیانت کردند، کیست در مقابلشان اطلاعات ما را برگرداند اینجاست که می‌گوییم مقام معظم رهبری، خمینی زمان هستند و اگر قرار است همان جهان‌آرا و بزرگان مانند اوایل انقلاب عمل کنند باید فرمان رهبری را گوش دهند.

امام جمعه بندپی شرقی تصریح کرد: علامه حس‌زاده آملی فرمودند”گوش جان به زبان و لبان ولی‌فقیه باشد چون او گوشش به زبان و لبان امام‌زمان(عج) است” این‌گونه باید عمل کرد، اگر این باشد حرفی نیست ولی وقتی می‌بینیم که اروپا الان ۵۴۰ میلیارد دلار هر سال داد و ستد با آمریکا دارد و با ما ۱۵ میلیارد دلار آقایان چگونه باور دارند ۵۴۰ میلیارد را رها می‌کنند و به سمت ۱۵ میلیارد می‌آیند و در این بین شاهد هستیم که وزیر اقتصاد آلمان می‌گوید اتحادیه اروپا قادر نیست که ضمانت‌های حقوقی، سیاسی و اقتصادی به ایران بدهدو صدراعظم آلمان می‌گوید برجام کامل نیست، باید مذاکرات موشکی را با ایران آغاز کنیم یعنی همان حرفی که آمریکا می‌زد.

وی در پایان گفت: این ها همه با هم هم دست هستند وقتی رئیس‌جمهور از این کشورها می‌گوید که اولویت ما در دفاع از برجام تضمین صلح در منطقه است و ما به خاطر ایران درگیر جنگ استراتژیک با آمریکا هرگز نخواهیم شد ای هم یعنی آب پاکی را روی دستمان ریختند.

دولت باید در تراز اقتدار جمهوری اسلامی ظاهر شود
خطبه‌های این هفته جمعه بابلکنار با سخنرانی حجت‌الاسلام عباس بابائیان پیرامون ماه رمضان آغاز و با اشاره به مسائل سیاسی منطقه اظهار کرد: رئیس‌جمهور آمریکاو اطرافیانش جمهوری اسلامی را با برخی پادشاهان مرتجع منطقه اشتباه گرفتند و گمان می‌کنند می‌توانند با چند باید و نباید، سیاست خود را به تهران دیکته کنند.

وی افزود: آن‌ها بدانند که جمهوری اسلامی، ذلت ملت و کشور را در دوران قاجار و پهلوی به عزت، استقلال و ایستادگی تبدیل کرده و از منافع ملی خود کوتاه نمی‌آید چون مشکل ما با غرب بنیادی است و کوتاه آمدن ما در مسأله هسته‌ای طرف غربی را به طمع انداخته تا سراغ مسائل موشکی و منطقه‌ای بیاید.

امام جمعه بابلکنار ادامه داد: راهکار برون رفت این است که دولت و مجلس از پازل برجام، مذاکره با اروپای نوکر امریکا، FATF، ۲۰۳۰، پالرمو و سایر موارد که اقتدار ملی ما را هدف گرفته بیرون بیایند و اهتمام جدی به رونق بخشی تولید داخلی و اقتصادی داشته باشند.


این مسئول تصریح کرد: آتش‌زدن مرکز داوودی‌های امریکا، جنایات بی‌حد در زندان گوانتانامو و زندان ابوقریب، زندان آمریکایی‌ها در افغانستان، فروش آزادی سلاح در این کشور، رفتار وحشیانه پلیس آمریکا با سیاه پوستان، ایجاد داعش و کمک به اسرائیل در کشتار مردم مظلوم فلسطین، کمک به سعودی‌ها در کشتار مردم یمن و کمک به دولت بحرین در جنایات علیه مردم، سیاهه‌ای از جنایت‌های حقوق بشری آمریکا که مقام معظم رهبری خواستار پیگیری آن توسط سازمان ملل شده است هستند و باید به جد دنبال آن بود.

حجت‌الاسلام بابائیان گفت: شروط جمهوری اسلامی ایران برای ادامه برجام با اروپا از سوی رهبر معظم انقلاب جبران بد عهدی و سکوت در برابر نقض برجام توسط آمریکا، صدور قطعنامه علیه این کشور بخاطر نقض قطعنامه ۲۲۳۰، عدم طرح مباحث موشکی و منطقه‌ای ایران، تضمین فروش نفت ایران، مقابله با هرگونه تحریم علیه ایران، تضمین بانک‌های اروپایی در تجارت با ایران است اما وقتی اروپا صراحتاً اعلام می‌کند ما نمی‌توانیم به خاطر ایران مقابل امریکا بایستیم این همان است که رهبری معظم فرموده بودند که به اروپا هم مثل آمریکا بدبینم و این‌ها هم عهد شکنند، چرا برخی به این‌ها دل خوش کرده‌اند، چند بار باید از یک سوراخ گزیده شوند.

وی یادآور شد: تعطیلی برنامه هسته‌ای، توقف غنی‌سازی اورانیوم و آب سنگین، بازدید بازرسان از همه سایت‌های هسته ای کشور، توقف برنامه‌های موشکی، آزادسازی زندانیان آمریکایی در ایران، عدم حمایت از حزب‌الله لبنان، حماس و مقاومت، کمک به خلع سلاح بسیجیان شیعه عراق، عدم حمایت از مردم یمن، خروج نیروهای ایرانی از سوریه، عدم حمایت از گروه‌های تروریستی در افغانستان و کاهش تهدید علیه همسایگان خود مانند اسرائیل، عربستان، امارات، عدم حمایت سپاه قدس از گروهای تروریستی در منطقه ۱۲ غلط زیادی وزیر امورخارجه امریکا علیه ایران بود.

خطیب جمعه بابلکنار تاکید کرد: اوضاع اقتصادی کشور حاصل تئوری پنج ساله‌ای است که اقتصاد مقاومتی را در تحقق اهداف برجام می‌دید در حالی که اقتصاد مقاومتی اتکا به توان تولید و نیروی کار داخلی است نه نگاه به بیگانگان، باید اذعان کرد عقب‌نشینی مسئولان دستگاه دیپلماسی باعث عربده کشی امثال وزیرخارجه کثیف شیطان بزرگ آمریکا علیه ملت شد، زمانی که اورانیوم ۲۰ درصد داشتیم چگونه التماس می‌کردند و امروز که صنعت هسته‌ای را تقریباً نابود کردیم چگونه عربده می‌کشند.

بابائیان افزود: اینکه تیم هسته‌ای برای گرفتن تضمین برجام شکست خورده راهی کشورهای مختلف می‌شوند دلیل بر این است که دست آقایان خالی است و الا اگر دست آنان پر بود باید اروپایی‌ها با حالت التماس نزد آنان حاضر می‌شدند و تضمین می‌دادند، دولت باید در تراز اقتدار جمهوری اسلامی ظاهر شود و از موضوع قدرت دیپلماسی تهاجمی، طلب‌کارانه و در عین حال مؤثر حوزه اقتصادی را پیش ببرد و اگر بخواهد در حد و قواره دیپلماسی التماسی حرکت کند ثمره آن چیزی جز آینده فروشی، اقتدار فروشی و ضعف اقتصادی نخواهد بود.

این مسئول ادامه داد: تنها راه برون رفت از این ورطه اقتصادی و سیاسی، وحدت و یکپارچگی حول محور ولایت، تکیه بر توان داخلی، اعتماد به جوانان در عرصه‌های مدیریتی و اجرائی، ارتقای توان موشکی، دفاعی و ایستادگی تمام قد در مقابل دشمنان است.

امام جمعه بابلکنار در پایان گفت: نمایندگانی که با تصویب کنوانسیون پالرمو امنیت ملی کشور را به حراج گذاشتند، آیا مگر تصویب ۲۰ دقیقه‌ای برجام در مجلس بهانه را از دست امریکا گرفت که در توجیه کار غلط خود عنوان می‌کنند نباید بهانه دست آمریکا داد، این هم نادرست است.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين