امروز : دوشنبه, ۲۳ تیر , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۳/۰۴ - ۱۸:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان
جمالی مطرح کرد؛

بیانات رهبر انقلاب نقشه راه مذاکره با اروپا است/ ما در موضوع هسته‌ای طلبکاریم نه بدهکار

به گزارش بابل نوین، محمد جواد جمالی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیش شرط‌هایی که رهبر انقلاب در دیدار با کارگزاران نظام برای اروپایی‌ها به منظور تضمین منافعمان در برجام تعیین کردند، اظهار کرد: مقام معظم رهبری همواره درباره تمامی زوایای برجام صبحت کردند و بر این موضوع که از دو قطبی شدن جامعه در موضوع برجام جلوگیری شود، تأکید داشتند.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بر وجود وحدت بیشتر در جامعه تأکید داشتند تا یک صدای واحد به گوش جهانیان برسد، ادامه داد: ایشان نقشه راه مذاکرات ایران با اروپا را ترسیم و اعلام کردند که جمهوری اسلامی در مسائل منطقه‌ای، بین‌المللی و همچنین موضوع هسته‌ای نه تنها بدهکار نیست بلکه طلبکار هم هست.

توپ برجام در زمین اروپایی‌ها است
جمالی با بیان اینکه امروز توپ برجام در زمین اروپایی‌ها است افزود: اگر آنها می‌خواهند برجام باقی بماند، نباید بازی یکی به نعل و یکی به میخ را شروع کنند و فقط برجام را از لحاظ امنیتی برای خود بخواهند و باید بازی را به معنی واقعی برد-بردانجام دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره اینکه تیم مذاکره‌کننده ایرانی چه اقداماتی را باید انجام دهد تا طرف اروپایی پیش شرط‌ها را بپذیرد، گفت: به اعتقاد من کار تیمی مذاکره کننده کشورمان راحت‌تر شده است، چرا که آنها بسیار شفاف می‌توانند بگویند مقام معظم رهبری این پیش شرط‌ها را تعیین فرمودند که باید اجرایی شود و جزء خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران است.

وی ادامه داد: بیانات رهبری امروز فشار را از روی تیم مذاکره کننده کشورمان برداشت و به اروپایی‌ها وارد کرد.

اگر اروپایی‌ها پیش شرط‌های ایران را نپذیرد به شرایط قبل از برجام برمی‌گردیم
جمالی تصریح کرد: البته در طول مذاکره با اروپایی‌ها نیز تیم مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی ایران حتما گزارشات را خدمت مقام معظم رهبری ارائه خواهند کرد و هماهنگی‌ها در سطح بالا انجام می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به این سوال که اگر اروپایی‌ها این پیش شرط‌ها را نپذیرند، جمهوری اسلامی ایران چه اقدامی باید انجام دهد بیان کرد: اگر اروپایی‌ها این پیش شرط‌ها را نپذیرند به شرایط قبل از برجام برمی‌گردیم.

وی در بخش پایانی سخنانش در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا این به معنای خروج ایران از برجام است خاطر نشان کرد: زمانی‌ که آنها این پیش‌شرط‌ها را نپذیرند و آمریکا هم در این توافق حضور نداشته باشد ما نمی‌توانیم با خودمان قرارداد را حفظ کنیم.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين