امروز : یکشنبه, ۲۹ فروردین , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/05/26 - 23:47 ذخیره فایل ارسال به دوستان
برای اولین بار در کشور:

کارت تلاش یاوران مسجد در بابل رونمایی خواهد شد

فرمانده پایگاه بسیج شهید مهربانی محله اسلام بابل از برگزاری مراسم رونمایی کارت تلاش یاوران مسجد با هدف ارتباط مستمر جوانان و نوجوانان با مساجد خبر داد.

به گزارش بابل نوین، حمید آقاجان‌زاده فرمانده پایگاه بسیج شهید مهربانی بابل با مهم شمردن نقش مساجد در جامعه اسلامی اظهار کرد: با توجه به اهمیت و جایگاه مساجد و تاکید بزرگان دین در این حوزه طرح ابتکاری و خلاقانه کارت تلاش مسجد یاوران با هدف جذب و انس بیشتر جوانان‌و نوجوانان با مساجد و اماکن مذهبی در محله اسلام بابل رونمایی می‌شود.

وی افزود: شرایط دریافت کارت و مزایای استفاده آن در پشت کارت ذکر شده و استفاده‌کنندگان آن می‌توانند فارغ از نگاه مادی زمینه‌ساز حرکتی تازه برای رونق بخشیدن به مساجد و تکایا شوند که امروز جزو دغدغه‌های مقام معظم رهبری به شمار می‌رود.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید مهربانی ادامه داد: فعالیت‌های فرهنگی و دینی مساجد نیازمند مهندسی، دقت و جذابیت هستند و داشتن کارت تلاش ملاک سنجش و ارزیابی در حوزه فعالیت‌های جوانان و نوجوانان در مسجد نیست بلکه این نوع طرح‌ها به‌دنبال انسجام، شادابی، پویایی و استمرار فعالیت‌های جوانان، نوجوانان و سایر اقشار در سنگر مسجد است.

آقاجان‌زاده یادآور شد: خداوند را شاکریم که بازتاب طرح های ابتکاری پایگاه مقاومت شهید مهربانی اسلام بابل در سال‌های اخیر و موفقیت‌های بدست آمده این مجموعه مورد رضایت مردم منطقه و سپاه ناحیه بابل قرار گرفته است و افزون بر این با توجه به فرمان آتش به اختیار رهبر معظم انقلاب که باید در پایگاه‌های مقاومت به صورت یک اولویت مدنظر قرار گیرد.

این فعال فرهنگی اذعان کرد: فعالیت‌های فرهنگی خلاق و اثرگذار می‌تواند نقش پایگاه‌های مقاومت را در حوزه فرهنگ به ویژه فرهنگ دینی و انقلابی جلوگر کند و مساجد که پایگاه اصلی مردمی در جهان اسلام است در کنار پایگاه های مقاومت بسیج رسالت واقعی خود که تربیت انسان هاست را به درستی انجام دهد.

وی در پایان با اشاره به برنامه‌های متنوع مسجد ابوالفضل محله اسلام بابل در طول سال بویژه در ماه مبارک رمضان گفت: برگزاری مراسم جزء خوانی قرآن کریم ، برنامه‌های فرهنگی و دینی، حلقه‌های معرفت و مسابقات ورزشی در این ماه مبارک می‌تواند زمینه حضور جوانان و نوجوانان را در مساجد محله و منطقه فراهم کند.

شایان ذکر است آیین رونمایی از کارت تلاش یاوران مسجد روز یکشنبه ششم خردادماه جاری با حضور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بابل، دیگر مسئولان و مردم شهرستانی در مسجد ابوالفضل محله اسلام بابل برگزار خواهد شد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين