امروز : پنج شنبه, ۱۹ تیر , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۳/۰۴ - ۱۱:۳۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ورودی غربی بابل ساماندهی و بازپیرایی شد

آیین بهره‌برداری از پروژه ساماندهی ورودی غربی شهر بابل با حضور مسئولان و مردم منطقه موزیرج انجام شد.

به گزارش بابل نوین،آیین افتتاح پروژه ساماندهی ورودی غربی شهر بابل در منطقه موزیرج با حضور مسئولان و شهروندان برگزار گردید.

این مراسم که به‌ شکرانه بهره‌برداری از پروژه ساماندهی ورودی غربی‌و بزرگداشت حماسه آزادسازی خرمشهر قهرمان برگزار شد تاکامی مدیرکل امور شهرداری‌های استانداری مازندران، ولیزاده فرماندار ویژه بابل، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بابل در کنار مردم ضمن تقدیر از زحمت‌کشان مختلف در این پروژه عمرانی در آیین افتتاح آن سهیم بودند.

پروژه ساماندهی ورودی غربی بابل عرصه‌ای تازه در سرعت و کیفیت ارائه خدمات
کبود فیروزجایی در آیین افتتاح پروژه ساماندهی ورودی غربی(موزیرج) با اشاره به ظرفیت‌های شهر بابل اظهار کرد: امروز در شهرداری بابل نگاه به مسائل اجتماعی‌و فرهنگی در کنار اجرای پروژه‌های عمرانی جزو اولویت‌ها و دغدغه‌های ما محسوب می‌شود.

وی افزود: برخی از پروژه‌ها آنقدر هزینه‌های سنگین مالی‌و اجتماعی برای مجری طرح دارد که بسیاری از اجرای آن صرف‌نظر می‌کنند و ما در این پروژه دو مسیر جلویمان ترسیم شده بود یا باید این کار بزرگ را با همه مشکلاتش آغاز می‌کردیم و در کمترین زمان ممکن به بهره‌برداری می‌رساندیم چون یکی از مبادی ورودی مهم شهر بابل محسوب می‌شود یا سکوت می‌کردیم، اما حتی با شرایط سنگین پروژه از جمله ترافیک عبوری، حضور ساکنین شریف و کسبه منطقه تمام تلاشمان را صرف به سرانجام رساندن پروژه در کمترین زمان ممکن کردیم.

شهردار بابل ادامه داد: این پروژه بزرگ در ابتدای دی ماه سال گذشته با کار شبانه‌روزی پرسنل شهرداری و برخی از ادارات سطح شهرستان آغاز و با توجه به حجم، بزرگی کار و در نظر گرفتن الزامات فنی حداقل باید نزدیک به یک سال طول می‌کشید اما با همت همکاران و صبوری شهروندان عزیز بابلی توانستیم آن را سه ماه به سرانجام برسانیم تا عرصه‌ای تازه در سرعت و کیفیت ارائه خدمات شهرداری پدیدار شود.

 

فیروزجایی تصریح کرد: در این فرصت کوتاه باید از همراهی مردم خوب منطقه موزیرج، ریاست‌و اعضای محترم شورای اسلامی شهر، فرمانداری و کلیه دستگاه‌های اجرایی علی‌الخصوص شرکت توزیع برق مناطق شمال‌و جنوب تقدیر کنم و امروز که شاهد رضایت قلبی مردم منطقه‌و شهروندان بابل از اجرای این پروژه در کنار نگاه مثبت استاندار محترم به این پروژه عظیم‌و الگو قراردادن این پروژه برای دیگر شهرداران هستم خداوند را شاکرم.

سکاندار شهرداری بابل با اشاره به برخی دیگر از پروژه‌های عمرانی این شهر افزود: طرح‌های عمرانی دیگری چون اجرای فاز نهایی پروژه شهر به شهر، آزادسازی پروژه ۳۵ متری منطقه امیرکبیر، پروژه ورودی شرقی شهر بابل، احداث پارک و سرای محله از دیگر برنامه‌های محوری ما در شهرداری است که امیدواریم با کمک همه عزیزان در سال جاری بیشتر این پروژه‌ها را افتتاح کنیم.

وی در پایان گفت: استفاده از ظرفیت‌های بومی در پروژه‌های شهری یکی از دغدغه‌های ما بود که با ۱۲ پیمانکار بومی طرح ورودی غربی بابل به ثمر نشست و این نشان‌دهنده توان عظیم شهروندان و جوانان شهر ماست، امیدواریم در دیگر پروژه‌ها هم بتوانیم با نگاه مثبتی که مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر بابل به این ظرفیت‌ها دارد از این عزیزان و دیگر پیمانکاران محترم استفاده کنیم تا همچنان خدمتگذاری به شهروندان شهر بهارنارنج در اولویت همه امور ما قرار داشته باشد.

قطار توسعه و پیشرفت بابل با شتاب در حال حرکت است
سیدمقیم مقیمی در مراسم که به‌شکرانه آیین افتتاح پروژه ساماندهی ورودی غربی شهر بهارنارنج برگزار شد اظهار کرد: آرامش، سربلندی‌و موفقیت‌های امروز کشور را مدیون درایت‌و دلاور مردی‌های امام(ره)، مقام معظم رهبری‌و شهدایی هستیم که حاضر نشدند حتی یک وجب از خاک این کشور کم شود.

وی افزود: ضمن تقدیر از حضور همه عزیزان در مراسم، ارادت  قلبی خود را به شهروندان بابل‌و مردم عزیز موزیرج ابراز می‌دارم که سال‌های زیادی مورد بی مهری در ابعاد مختلف قرار گرفته بودند و خدا را شاکرم که با همکاری مسئولان شهرستان علی‌الخصوص شهردار و اعضای محترم شورای اسلامی در حال برطرف کردن مشکلات این منطقه هستیم.

نماینده مازندران در شورای عالی کشور ادامه داد: مردم بابل و موزیرج مردمی تلاشگر، صادق و وفادار هستند که مردم منطقه موزیرج با همه کاستی‌هایی که از نظر رفاهی و عمرانی برایشان فراهم شد همچنان پای انقلاب ایستاده‌اند و عزت خود را حفظ کردند، باید قبول کنیم امروز این مردم بخش بزرگی از هویت این شهر هستند.

این مسئول تصریح کرد: قبل از انتخابات نشستی با مردم منطقه موزیرج داشتم که در آن مردم این منطقه از محرومیت‌ها و ندیده شدن‌ها گلایه‌های فراوانی داشتند و پدری سالخورده از مظلومیت مردم منطقه گفته بود که حتی تابلوی ورودی شهر را ابتدای پل موزیرج گذاشتند و این منطقه را به‌صورت غیر رسمی از شهر جدا کرده بودند که قول دادم در اولین روزهای کاری‌ام این تابلو را به جایگاه درستش منتقل کنم، در جهت رفع محرومیت‌های موزیرج از آنچه که حقشان است تمام توانم را بگذارم، حال گوشه‌ای از این فعالیت‌هاو عمل به قول‌هایم را مشاهده می‌کنید.

مهندس مقیمی با اشاره به ظرفیت‌های مردم منطقه موزیرج گفت: این منطقه می‌تواند نگین شهر بابل در ساخت و احیای آن چه که حق شهروندان یک شهر از مسئولان به‌شمار می‌رود باشدو الگویی مناسب برای توسعه مدنظر قرار گیرد.

وی افزود: اگر جایگاه و ارزش‌های بومی مناطق خود را حفظ کنیم  هیچ‌وقت این‌گونه مناطق با جمعیتی بیش از ۴۷ هزار نفر احساس محرومیت نمی‌کنند، البته در کنار پروژه ساماندهی ورودی شهر از منطقه موزیرج پروژه دیگری با رای قاطع هر ۹ عضو شورای اسلامی شهر بابل این روزها شروع شد که ساماندهی ورودی غربی شهر بابل در بلوار امام رضا(ع) است و هم زمان در حال اجرای فاز چهارم و نهایی پروژه شهر‌به‌شهر هستیم تا بخشی از مشکلات ترافیکی شهر همراه با ایجاد زیرساختی مهم برای توسعه بابلرود فراهم شود.

رئیس کمیسیون عمران‌ شورای اسلامی شهر بابل تاکید کرد: زمانی شهرستان بابل مانند نگینی در شمال کشور و مازندران می‌درخشید اما در سال‌های گذشته از توسعه بازماند ولی امروز به مدد همکاری اعضای شورای شهر، شهردار محترم‌و قولی که بنده به مردم شهرم داده‌ام قطار توسعه این شهر از حرکت نخواهد ایستاد بلکه با شتاب بیشتری به جلو خواهد رفت و کسی نمی‌تواند جلوی پیشرفت مردم بابل را بگیرد.

مقیمی در پایان اظهار کرد: خوشحالم که امروز استاندار مازندران از عزم مسئولان وشهروندان بابلی برای پیشرفت به نیکی یاد و پروژه ورودی غربی بابل را به‌عنوان الگوی کار جهادی معرفی می‌کند، امیدوارم در ادامه با بهره‌برداری از دیگر پروژه‌های تعریف شده در سال جاری بتوانیم تراز بابل را از نظر مسائل زیرساخت شهری ارتقا و در دیگر موارد اجتماعی، رفاهی، فرهنگی و ورزشی به جایگاه واقعی که در شان مردم است نزدیک کنیم.

با همدلی شهروندان‌و مسئولان بابل ساخته خواهد شد

رجب ملایی رئیس شورای شهر بابل در این مراسم اظهار کرد: یکی از پروژه‌های مهم‌و استراتژی شهر بابل ورودی این شهر از سمت موزیرج بود که با شکل‌گیری شورای پنجم و در روز معرفی شهردار از او خواسته و آغاز به کارکرد.

وی افزود: امروز همزمان با سالگرد سوم خرداد شاهد افتتاح این پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال هستیم که با احداث باند تندرو، کندرو، روشنایی معابر و فضای سبز ایجاد شده روح تازه‌ای به ورودی غربی شهر داد.

رئیس شورای اسلامی شهر بابل ادامه داد: شروع این‌گونه عملیات‌های عمرانی تازه مانند پروژه ورودی شرقی شهر بابل با هزینه‌های سنگین میلیاردی که در برداشته شورا و شهرداری را از دیگر تعهداتمان به شهروندان غافل نکرده و در همین راستا همزمان عملیات بازگشایی خیابان‌های سطح شهر نیز در دست اجرا است که خیابان ۳۵ متری امیرکبیر با هزینه میلیاردی و مباحث حقوقی سنگین در چند روز اخیر به سرانجام رسید و بلوار مادر به این خیابان متصل شد.

ملایی تاکید کرد: پروژه لایروبی و بازگشایی دو طرف بابلرود و احیای این رودخانه با ایجاد مجموعه تفریحی، گردشگری و ورزشی از کارهای دیگر بزرگی است که بنا داریم همزمان با اتمام لایروبی انجام دهیم که در روزهای آتی با طرح تکمیلی در جلسه شورا، جلب نظر دستگاه‌های اجرایی و قضایی به این مهم دست پیدا کنیم.

این مسئول یادآور شد: با توجه به زحمات شهرداران‌ و اعضای شورای شهر گذشته بابل که در پروژه کمربندی دوم شرقی کشیده‌اند بنا داریم با اعتباری ۱۶۰ میلیارد ریال از محل تملک اراضی این مسیر بازگشایی و به امیرکلا متصل شود و البته مباحثی مانند آسفالت، زیباسازی و مبلمان شهری را از روزهای ابتدای شکل‌گیری شورای اسلامی پنجم جدی پیگیری می‌کنیم وشاهد بودید خیابان مدرس در مرکزیت شهر از این دست پروژه‌ها به نتیجه مطلوب رسید.

ملایی در پایان با اشاره به همدلی موجود بین شهروندان، شهرداری و اعضای شورای شهر برای ساخت این شهر گفت: باید با هم‌افزایی‌و مشارکت شهری بابل ساخته شود، اگر اراده شهروندان‌و مسولان با هم نباشد این مهم میسر نخواهد شد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين