امروز : شنبه, ۳ فروردین , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۳/۱۴ - ۲۰:۳۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان
سخنران شب نوزدهم مصلی بزرگ بابل:

شب‌های قدر گواه خوبی برای بیداری اسلامی و تفکر دینی است

سخنران شب نوزدهم مصلی بزرگ بابل گفت: شب‌های قدر گواه خوبی برای بیداری اسلامی، تفکر دینی در راستای برپایی و بسط حکومت عدل اسلامی در جهان است.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام حمیدرضا مهدوی ارفع بامداد دوشنبه در مراسم باشکوه احیا لیالی‌قدر بابل که به همت هیئت یافاطمه‌الزهرا(س) این شهرستان برگزار شد با اشاره به عظمت شب‌های قدر اظهار کرد: شب‌های قدر فرصتی برای شناخت امام علی(ع) و آشنایی با سیره و منش این امام است، این شب یادآور تکرار اتفاقات تاریخ و اگر هوشیاری مردم در دنیای امروز نباشد دوباره تکرار خواهد شد.

وی افزود: جدایی دین از سیاست جزو عوامل نفوذ دشمن از ابتدای اسلام تاکنون بود و سبب شد تا ۲۵ سال فاصله بین خلافت امام علی(ع) به دلیل نفوذ دشمنان در دین ایجاد شود.

سخنران مراسم شب نوزدهم مصلی بزرگ بابل ادامه داد: دشمنان درصدد هستند که امام علی(ع) را در نان جو، ساده زیستی و شمشیر خلاصه و عنوان کنند کسی که می‌خواهد ایمانش حفظ شود باید از سیاست فاصله بگیرد و سیاست را به دیگران بسپارد زیرا دشمنی که می‌خواهد حکومت کند با اعتقادات دینی مشکل دارد.

حجت‌الاسلام مهدوی‌ارفع تصریح کرد: نفوذ دشمن در فاصله ربع قرن دوری امام از خلافت آغاز و با خلق آثار فرهنگی، تخم فتنه در میان امت اسلامی به وجود آمد.

این کارشناس حوزه مذهبی همگرایی، صدق و تفکر را از رموز موفقیت امت‌اسلامی دانست و گفت: در شرایط کنونی غفلت جامعه اسلامی تکرار تاریخ را رقم خواهد زد زیرا دشمن با تفکر طراحی و با تحریک نقطه‌ ضعف مردم اهداف خود را پیش می‌برد.

وی در پایان افزود: شب‌های قدر گواه خوبی برای بیداری اسلامی، تفکر دینی در راستای برپایی و بسط حکومت عدل اسلامی در جهان است.

شایان ذکر است در زمان برپایی مراسم فوق غرفه‌های مهدکودک، حمایت از کالای ایرانی، عفاف و حجاب، نهج‌البلاغه و نمایشگاه اقتصاد مقاومتی برای شرکت‌کنندگان و خانواده‌هایشان در این وعده‌گاه الهی و مهمانی خداوند تدارک دیده‌شد.

خبرنگار: مهدی بادیکناری

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين