امروز : چهارشنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۳/۲۲ - ۹:۵۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان
استاندار مازندران:

اعتبارات اشتغال روستایی تا پایان تیرماه امسال باید جذب و توزیع شود/عملکرد بانک‌ها روزانه رصد می‌شود

استاندار مازندران گفت: اعتبارات اشتغال روستایی سال 96 باید تا پایان تیرماه سالجاری کاملا جذب و توزیع شود.

به گزارش بابل نوین، به  نقل از بلاغ، محمد اسلامی عصر امروز در جلسه کمیته نظارت بر اشتغال روستایی و عشایری استان با اشاره به این که مهم ترین اقدام دولت در سال جاری، رونق تولید و اشتغال است و باید طرح هایی برای دریافت تسهیلات اشتغال انتخاب شود که ما را به هدف اصلی برساند، افزود: هدف اساسی این است که با نظارت دقیق، تسهیلات اشتغالزایی در اختیار افراد توانا که قادرند بصورت فراگیر رونق اشتغال را تسهیل کنند، قرار گیرد.

وی با تاکید بر این که فرصت های اشتغال مندرج در قانون برای رفع بیکاری و رونق اشتغال است و باید به دست جویندگان کار برسد، گفت: رییس جمهوری در خصوص اشتغال و جذب صحیح و کامل اعتبارات این بخش، به هیچ وجه کم کاری را نمی پذیرند.

استاندار مازندران با اشاره به این که اعتبارات اشتغال روستایی سال ۹۶ باید تا پایان تیرماه سالجاری کاملا جذب و توزیع شود، تصریح کرد: باید روند اعطای تسهیلات با تعامل دستگاه ها و بانک های عامل، افزایش نیرو و زمان کار برای این مورد سرعت یابد و عملکرد بانک ها بصورت روزانه در این راستا به استاندار گزارش شود.

این مسئول با اشاره به این که هدف از تخصیص تسهیلات اشتغالزایی روستایی، توزیع صرف اعتبارات نیست، بلکه رونق اشتغال است و نباید این تسهیلات جایی برود که هیچ اتفاقی نیفتد، افزود: مردم باید حس کنند که دولت از اشتغال پشتیبانی می کند و با اعطای تسهیلات در تقویت کسب و کار و رونق اشتغال تلاش می نماید.

اسلامی با بیان این که تاکنون ۸۲۰۰ نفر برای برخورداری از تسهیلات اشتغالزای روستایی در سایت کارآ ثبت نام کرده‌اند، گفت: ۱۲۸۷ پرونده تاکنون رسیدگی شده است. بالغ بر ۱۶۵ میلیارد تومان از اعتبارات استان در این بخش ابلاغ شده است و ۸۰ میلیارد تومان مابقی نیز مجموعا تا سقف ۲۵۰ میلیارد تومان باید در قالب طرح های اشتغالزا به بانک ها معرفی شود.

وی تاکید کرد: غربالگری از لیست متقاضیان تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری صورت گیرد تا اعتبارات به افراد اهل برسد.

نماینده عالی دولت در مازندران بر جذب اعتبارات بند الف و ب تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۶ تاکید کرد و اظهار داشت: هدف، گشایش کار و رونق تولید است و باید به طرح اشتغال فراگیر بصورت جدی تر نگاه شود.

اسلامی بر نگاه متحول تر به مشاغل دانش بنیانی و آی تی تاکید کرد و گفت: اقدامات استان در سه مقیاس مشاغل کوچک، خرد و متوسط، استانی و ملی و فراملی باید به موازات هم پیش برود تا شاهد حرکت جدی اشتغال باشیم.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين