امروز : شنبه, ۴ اسفند , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۳/۲۵ - ۱۲:۲۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام جمعه بابل:

وضعیت بد اقتصادی از بی‌عرضگی رئیس مجلس و نمایندگان است/ دولتی‌ها از مسئولیت شانه خالی نکنند

امام جمعه بابل در خطبه‌های نماز عید فطر گفت: ریاست مجلس از چه کسی گلایه می‌کند، گلایه اگر هست، از بی‌عرضگی شما، نمایندگان مجلس و وضعیت اقتصادی رها شده است.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در خطبه های نماز با فضیلت عیدسعیدفطر در شهر دارالمومنین بابل با اشاره به عظمت این روز اظهار کرد: روز عید فطر متعلق به ماه رمضان و از برکات این ماه است، خداوند در این روز نتیجه اعمال را می‌دهد و آنچه مقدر کرده برای تقدیر از بندگی فراهم می‌آورد.

وی افزود: در روز عیدفطر ملائکه در راه‌ها و خیابان‌ها می‌ایستند و به روزه داران بشارت می‌دهند، این به دلیل اطاعت از فرمان خدا برای انجام عبادات در ماه رمضان است.

امام جمعه بابل ادامه داد: روز عیدفطر روز جایزه است، بعد از خواندن نماز عیدسعیدفطر فرشتگان ندا می‌دهند خداوند تمام گناهان گذشته شما را مورد عفو قرار داد، با عزت و سربلندی به منازل خود بر گردید.

این مسئول تصریح کرد: مبادا این نزدیکی با خداوند متعال که به برکت رمضان و تقوا به دست آمده راحت از دست دهیم، همدیگر را در تقوا و کار خیر یاری برسانیم، از همین رو مجموعه جامعه در مقابل منکر باید به حرکت در بیاید و واکنش نشان دهند.

حجت‌الاسلام روحانی گفت: متاسفانه آمارها نشان می‌دهد که دچار گسست اجتماعی به ویژه در امور خانواده شده‌ایم و این از هم پاشیدگی شایسته جامعه اسلامی ما نیست، باید رافت و مهربانی بیشتری با خانواده داشته باشیم، در کنار یکدیگر نسبت به هم عواطف را نشان داده و دست هم را بگیریم تا از سختی های روزگار عبور کنیم، متاسفانه برخی از ما به مستحبات بیشتر از واجبات اهمیت می‌دهند.

وی با اشاره به عبور از ماه پربرکت رمضان افزود: هجرت از ماه مبارک رمضان برای آن‌ها که بهترین بهره را از این ماه می‌بردند، ناراحت کننده است، دست‌یابی به تقوا و استمرار آن که دستاورد ماه مبارک رمضان خواهد بود را به راحتی از دست ندهید.

خطیب خطبه‌های نماز عید فطر بابل یادآور شد: آن‌هایی که زکات فطره را نپرداخته‌اند تا ظهر فرصت دارند این واجب را پرداخت کنند، لازم است زکات فطره را به افراد امین بدهید و آن را تلف نکنید.

روحانی با اشاره به غفلت مردم در روزهای برگزاری جام جهانی از اوضاع سیاسی در جهان اظهار کرد: مسابقه بزرگ جام جهانی فوتبال توجه اذهان عمومی جهانی را به خود مشغول کرده، در صده اخیر شاهد بودیم هر وقت جریان‌هایی از این دست افکار جهانی را به سمت خاصی می‌برد استکبار از این غفلت برای رسیدن به اهداف خود سوء استفاده می‌کند و از این غفلت تب و تاب اجتماعی در این یکماه و در این فصل آغاز جام جهانی، جنایت کم‌نظیری در بندر الحدیده یمن شدت گرفته، ظلم و جنایت بزرگ دیگری را علیه ملت مظلوم یمن آغاز کرده‌اند، سازمان ملل بی‌خاصیت جز بازیگری کاری نمی‌کندو در مقابل این جنایت بزرگ واکنش چندانی جز یک بیانیه نشان نمی‌دهد.

این مسئول با انتقاد تند از آقایان مسئول در زمینه معیشت اقتصادی جامعه افزود: وضعیت اقتصادی امروز نگران‌کننده است، مردم با نوسانات قیمت شدیدی مواجه هستند، دولت مسؤولیت‌پذیر باشد و دولت فقط نقل‌کننده این جمله که این گرانی جو روانی و حباب قیمت است نباشد و بدتر از ان اینکه متناسفانه دستگاه‌های اجرایی فشل شده‌اند.

وی ادامه داد: ریاست مجلس از چه کسی گلایه می‌کند، گلایه اگر هست، از بی‌عرضگی شما و نمایندگان مجلس است و وضعیت اقتصادی رها شده، از این وضعیت چیزی نصیب مردم نشد جز آن‌که گسترده گرانی و رکود فشار سنگینی را بر جامعه وارد می‌کند.

امام جمعه بابل در پایان گفت: دولت از مسؤولیت خود شانه خالی نکند و با تمام وجود وارد شود، بازار خودرو و امثالهم در اختیار شماست، بسیاری از این مشکلات از بازیگری و خیانت‌های ناشی از عدم نظارت در جامعه است، باید جلوگیری شود، مسؤولان برای رفع مشکلات تلاش کنند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين