امروز : یکشنبه, ۵ بهمن , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/06/15 - 16:37 ذخیره فایل ارسال به دوستان

گزارش میزان از تاخیر واریز یارانه نقدی

نماینده مجلس: دولت در واریز یارانه‌ها مختار است

خبرگزاری میزان: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به تاخیر چند روزه یارانه نقدی خرداد ماه گفت: دولت هر زمان که توانایی پرداخت یارانه را داشته باشد می تواند واریز وجه به حساب ها را انجام دهد.

نماینده مجلس: دولت در واریز یارانه‌ها مختار استبه گزارش خبرنگار اقتصادی میزان، تاخیر دو روزه در واریز وجه نقد یارانه چندین بار تکرار شده است اما تاخیر بیش از دو روز در واریز یارانه نقدی تاکنون بی سابقه بوده است.

باتوجه به اینکه این اتفاق بعد از تک نرخی کردن بنزین و اصلاح قیمت حامل های انرژی رخ داده است، تاکنون بیش از ۱۸۰ هزار میلیارد تومان وجه نقد بین ۷۶ میلیون ایرانی توزیع شده است که پنجاه و دومین یارانه نقدی با تاخیر بی سابقه بیش از سه روز همراه بوده است.

به طور کلی طرح هدفمندی یارانه ها در ماه اخیر جزو سوژه های خبری رسانه ها بوده است، از یک سو حذف بی سروصدای هزاران یارانه بگیر دولت را مجبور به راه اندازی سامانه yaraneh10.ir  برای ثبت اعتراض کرد و دوباره ماجرای حذف ثروتمندان از لیست یارانه بگیران بر سر زبان ها افتاده است و از سوی دیگر تاخیرهای چند روزه واریز وجه نقد یارانه نمود بیشتری پیدا کرده است.

دولت مختار است
غلامرضا اسداللهی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در خصوص تاخیر چند روزه واریز وجه نقد یارانه ها، گفت: دولت در واریز وجه نقد مختار است و هر زمان که توانایی واریز داشته باشد می تواند پرداخت را انجام دهد.

وی ادامه داد: هزنیه هایی که در دولت وجود دارد بر مبنا ورودی و خزانه است ممکن است برخی مواقع دولت توان پرداخت نداشته باشد یا اولویت با موارد دیگری باشد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: قانون برای دولت زمان مشخصی به منظور واریز وجه نقد تعیین نکرده است که حتما واریز یارانه باید ماهانه و سر وقت باشد.

اسداللهی افزود: به هر حال تامین اعتبار بیش از ۳ هزار میلیارد تومان برای دولت سخت و دشوار است، جمع واریز یارانه در سال با بودجه عمرانی برابری می کند بنابراین باید مقداری شرایط را درک کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید دهک های بالا را حذف و به صورت پله کانی دهک های پایین و نیازمند جامعه را به لیست یارانه بگیران اضافه کند.

نماینده تربت جام در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با این اقدام توزیع درآمد در جامعه عادلانه تر صورت می گیرد و عدالت بهتر رعایت می شود.

وی با انتقاد از طرح هدفمندی یارانه ها، اضافه کرد: این طرح به طور کلی قدرت خرید تمام اقشار جامعه به ویژه قشر ضعیف را کاهش داده است و وضعیت زندگی مردم را بدتر کرده است.

گفتنی است، سازمان هدفمندی یارانه ها دقایقی پیش طی اطلاعیه ای اعلام کرد: «پنجاه و دومین» مرحله یارانه نقدی مربوط به خردادماه سال جاری، همانند ماه های گذشته به ازاء هر نفر، ۴۵۵۰۰۰ ریال ساعت ۲۴ سه شنبه مورخ ۲۶/۳/۱۳۹۴ به حساب سرپرستان خانوارها واریز و قابل برداشت خواهد بود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين