امروز : شنبه, ۲۷ بهمن , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۳/۲۵ - ۱۲:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان
مدیر کل دفتر تعاونی‌های تولیدی مطرح کرد؛

فعالیت ۴۸ هزار و ۵۰۰ شرکت تعاونی تولیدی در کشور/ ۴۰ درصد اشتغال کشور در حوزه تعاون، مختص به تعاونی‌های تولیدی است

به گزارش بابل نوین، البرز محمدی، مدیر کل دفتر تعاونی های تولیدی، با اشاره به اهمیت تعاون، اظهار کرد: تعاون به معنای مشارکت و کار جمعی است. در کشور ۳ نوع تعاونی از جمله تولیدی، توزیعی و خدماتی داریم.

وی افزود: اغلب بنگاه‌های تولیدی در کشور در گرایش‌های مختلفی همچون کشاورزی، فرش دستبافت، صنایع دستی و عمران در حال فعالیت هستند و در این میان بخش تعاون هم به عنوان حوزه تولیدی ایفای نقش می‌کند.

مدیر کل دفتر تعاونی های تولیدی با تاکید بر اینکه تعاونی‌های تولیدی، پیش قراولان توسعه بخش تعاون هستند، خاطرنشان کرد: از ۹۳ هزار تعاونی که در کشور در حال فعالیت هستند، بیش از ۵۲ درصد آن‌ها در حوزه تعاونی‌های تولیدی، مشغول به فعالیت هستند. تعاونی‌های تولیدی در حوزه کشاورزی در گرایش های ۱۷ گانه هستند که در دسته بندی به ۴ گروه دام و طیور، زراعت، باغبانی و شیلات تقسیم بندی می‌شوند.

مدیر کل دفتر تعاونی‌های تولیدی با اشاره به اینکه تعاونی های کشور در بخش صنعت، در حوزه‌های مختلف ۱۲ گانه صنعت فعالیت می‌کنند، تصریح کرد:در حوزه فرش و صنایع دستی یک تعاونی وجود دارد و نیاز تولید کنندگان از این طریق تامین می‌شود.

محمدی با تاکید بر نقش آفرینی تعاونی‌ها در صنایع مختلف، تصریح کرد:تعداد تعاونی‌ها در کشور به ۲ هزار تعاونی نمی‌رسد، اما به لحاظ تعداد اعضا شاید یکی از بزرگترین شرکت‌های تعاونی هستند، زیرا تعاونی‌ها کوچک مقیاس نیستند. ویژگی تعاونی‌های تولیدی این است که با ۷ نفر هم شکل می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه حدود ۴۸ هزار و ۵۰۰ شرکت تعاونی تولیدی در کشور در حال فعالیت هستند، بیان کرد: در حوزه صنعت حدود ۱۶ هزار و ۵۰۰ تعاونی، در حوزه کشاورزی ۲۲ هزار و ۳۰۰ تعاونی، در حوزه فرش حدود یک هزار و ۷۰۰ تعاونی، در حوزه تامین نیاز حدود یک هزار و ۶۰۰ تعاونی، در حوزه معدن حدود یک هزار و ۲۰۰ تعاونی و در حوزه تعاونی‌های چند منظوره هم ۳ هزار و ۸۰۰ شرکت تعاونی در کشور در حال فعالیت هستند.

مدیر کل دفتر تعاونی های تولیدی گفت: نسبت به کل کشور که ۹۳ هزار واحد تعاونی در حال فعالیت هستند، تقریبا ۵۲ درصد از این تعاونی‌ها را تعاونی‌های تولیدی به خود اختصاص دادند. ویژگی اصلی تعاونی‌های تولیدی اشتغال و اشتغالزایی است.

وی در پایان با اشاره به اینکه تعاونی‌های تولیدی نقش بسزایی را در ایجاد اشتغال ایفا می‌کنند، گفت: تعاونی‌های تولیدی در کشور حدود ۶۸۰ هزار فرصت شغلی را در بخش اشتغال ایجاد کرده‌اند، یعنی ۴۰ درصد اشتغال کشور در حوزه تعاون، مختص به تعاونی‌های تولیدی است.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين