امروز : دوشنبه, ۵ آبان , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/06/15 - 16:44 ذخیره فایل ارسال به دوستان

کسانی که میخواهند امر امام جامعه بر زمین نماند بسم الله

حتماً شما هم بیانات تقریباً منحصر به فرد رهبر معظم انقلاب در روز ۳۰ اردیبهشت در دانشگاه افسری امام حسین(ع) را دیدید و از لحن بی سابقه ایشان، نسبت به مسائل بیان شده حساس شده اید:

در همین مذاکرات باز حرفهای تازه‌ای میزنند. [مثلا] بازرسی‌ها، گفتیم که اجازه نمیدهیم از هیچ‌یک از مراکز نظامی هیچ بازرسی‌ای از سوی بیگانگان صورت بگیرد.

میگویند بایستی ما بیاییم با دانشمندان شما مصاحبه کنیم یعنی در واقع بازجویی کنیم.

ما اجازه نمیدهیم به حریم دانشمندان هسته‌ای ما و دانشمندان در هر رشته‌ی حسّاس و مهمّی، اندک‌اهانتی بشود.

 من اجازه نمیدهم بیگانگان بیایند با دانشمندان ما، با فرزندان برجسته و عزیز ملّت ایران که این دانش گسترده را به اینجا رسانده‌اند، بخواهند بنشینند حرف بزنند.

در دنیا هیچ عاقلی اجازه نمیدهد، هیچ دولتی اجازه نمیدهد؛ دانشمندانشان را مخفی میکنند، نمیگذارند اسمهایشان را هم کسی بفهمد. دشمن پُررو و وقیح توقّع دارد اجازه بدهند راه را باز کنند و بیایند با دانشمندان ما، با اساتید ما، با محقّقین ما گفتگو کنند، مذاکره کنند. درباره‌ی چه؟ درباره‌ی یک پیشرفت اساسی بومی علمی در کشور.

این اجازه مطلقاً داده نخواهد شد؛ این را هم دشمنان بدانند، هم کسانی که منتظرند ببینند تصمیم نظام جمهوری اسلامی چه میشود، بدانند.[…]

 همه خدمتگزاریم؛ این حقیر هم خدمتگزار همه‌ی شما هستم. همه‌ی ما وظیفه داریم در مقابل زورگویی دشمن، در مقابل وقاحت دشمن، در مقابل توقّعات بیجای دشمن و در مقابل توطئه‌های دشمن با کمال قدرت و استقامت بِایستیم!

بعد از انتشار این بیانات، پیام های متعددی از سراسر کشور دست به دست می شد؛ همه برای شان سوالاتی پیش آمده بود:

چه اتفاقی افتاده که امام خامنه ای میگویند “من اجازه نمی دهم”؟

مگر پیش از این نفرموده بودند که “مسئولین نظامی مأذون نیستند؟”

اصلاً مگر روزهای قبلتر نفرموده بودند که “مسئولین مذاکرات نباید…”؟؟؟
مگر قبل تر رهبری نگفته بود “ملت در دهن کسی خواهد زد که قصد تحقیرشان را داشته باشد؟”
یادتان هست که رهبری گفته بودند “اگر آمدند شرط برداشتن تحریم را یک چیزى قرار دادند که شما غیرتت نمیگنجد که آن را انجام بدهى؛ چه کار میکنید؟”

مگر ما چه کاره ایم که رهبری میگوید “من اجازه نمیدهم”؟ چطور باید برسیم به این که بگوید “ملت اجازه نمیدهد”؟

پیام هایی از این دست نشان دهنده ی حساسیت به جایی بود که در اذهان ایجاد شده بود!
چطور شده که ما مراحلی را گذرانده ایم که ایشان طی روندی، از این مسئله که «دولت باید فلان کار را انجام بدهد»، بعد گفتند «مردم خواهند کرد»، بعد «مسئولین نظامی مأذون نیستند» و بعد حالا چه شده است که ایشان تنها خودشان را مقابل مسئله قرار میدهند؟

خیلی ها می پرسند چه باید کرد؟ چه کار کنیم؟

کسانی که میخواهند امر امام جامعه بر زمین نماند بسم الله

کسانی که میخواهند امر امام جامعه بر زمین نماند بسم الله

جواب در حرفهای رهبر انقلاب است:

از مذاکراتی هم که امروز در جریان است، ما ضرری نخواهیم کرد. البتّه بنده همچنان که گفتم خوشبین نیستم؛ من فکر نمیکنم [از] این مذاکرات آن نتیجه‌ای را که ملّت ایران انتظار دارد، به‌دست بیاید، لکن تجربه‌ای است و پشتوانه‌ی تجربی ملّت ایران را افزایش خواهد داد و تقویت خواهد کرد؛ ایرادی ندارد امّا لازم است ملّت بیدار باشد. ما از مسئولین خودمان که دارند در جبهه‌ی دیپلماسی فعّالیّت میکنند، کار میکنند، قرص و محکم حمایت میکنیم، امّا ملّت باید بیدار باشد، بداند چه اتّفاقی دارد میافتد [تا] بعضی از تبلیغاتچیهای مواجب‌بگیر دشمن و بعضی از تبلیغاتچیهای بیمزد و مواجب – از روی ساده‌لوحی – نتوانند افکار عمومی را گمراه کنند. (۱۲ آبان ۱۳۹۲)

تکلیف ما این است که این دستور مشخص و واضح را عملی کنیم! این تجربه باید در ذهن “همه” مردم به خوبی و به طور واضح ثبت شود؛ همه باید بدانند چه اتفاقی دارد می افتد!

و در این میان، لازم است از همه ی ظرفیتهای کشور مان و فرهنگ غنی اسلامی استفاده کنیم؛ کانون های مساجد، دانشگاه ها، پایگاه های بسیج، هیئت های مذهبی، تشکل های دانشجویی و سایر تریبون ها، بستری هستند که هیچ دشمنی از دشمنان ما در اختیار ندارد و ما از این ظرفیت ها باید استفاده کنیم؛ چنانکه در شکل گیری انقلاب اسلامی هم همین ظرفیت ها نقش شان را ایفا کردند و در زمان انقلاب و جنگ ۸ ساله هم همین مراکز دخیل بودند و بعدها ۹ دی ها از دل همین حرکت ها به وجود آمدند!

اگر شما هم در این جبهه به دنبال کاری هستید و میخواهید اطاعت از ولی امر مسلمین را در عمل (و نه فقط زبان) داشته باشید، بسم الله…
اینجا قرار است راهکارهایی برای همه ی کسانی که به نحوی کمترین توانی در اختیار دارند ولی “میخواهند امر امام جامعه بر زمین نماند” ارائه شود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين