امروز : سه شنبه, ۶ فروردین , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۴/۰۱ - ۱۷:۲۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان
در خطبه‌های نمازجمعه‌های امروز شهرستان بابل مطرح شد

اپوزیسیون سازش‌طلب امروز برای ملت ایران از ارتش آمریکا خطرناک‌تر است/دولت و مجلس به‌فکر گسل‌های طبقاتی بین مردم باشند

ائمه جمعه بابل در خطبه‌های امروز سراسر این شهرستان بر لزوم مدیریت بازار و وضعیت اقتصاد داخلی توسط مجلس و دولت همراه با مقاومت در مقابل تهدیدات خارجی، خائن خواندن نامه‌نگاران به مسئولان برای ارتباط با آمریکا و نگاه ویژه به مقاومت مردم یمن را یادآور شدند.

به گزارش بابل نوین، مردم خداجوی بابل با حضور در صوف دشمن‌شکن نماز عبادی سیاسی جمعه در سطح بخش‌هاو شهرهای این شهرستان از سخنرانی‌های ائمه جمعه پیرامون مباحث اقتصادی و سیاسی داخلی و بین‌المللی بهره بردند.

 

دولت و مجلس به‌فکر گسل‌های طبقاتی بین مردم باشند
در خطبه‌های نمازجمعه امروز بابلکنار حجت‌الاسلام عباس بابائیان با انتقاد تند از وضعیت اقتصاد مردم اظهار کرد: چرا باید سیستم‌های نظارتی در خواب غفلت باشند که افراد سودجو با دادن رشوه به برخی، در سایت سازمان‌ها و وزارتخانه‌ای نفوذ کنند، ۶۵۰۰ خودرو لوکس خارجی را وارد کشور و از این طریق ۱۵۰۰ میلیارد تومان بیت‌المال، از کشور خارج شود.

وی افزود: دولت و مجلس فکری به حال اقتصاد رها شده مردم کنند، کسی که سال گذشته ماشین ۵۰۰ میلیونی داشته الان یک میلیارد سرمایه دارد و کسی که پارسال صد میلیون تومان سکه داشته الان سرمایه اش ۲۵۰ میلیون تومان است اما کسی که پارسال پول خرید خانه ۱۰۰ میلیونی نداشته الان باید برای خرید خانه ۲۰۰ میلیون جور کند، این‌طوری شکاف طبقاتی تبدیل به گسل طبقاتی می‌شود که باید مواظب آن باشیم.

امام‌‌جمعه بابلکنار ادامه داد: مجلس و دولت محترم به مردم پاسخ دهند که دارند چه کار می‌کنند، قیمت دلار به بالای هفت هزارتومان، سکه به دو میلیون و ۶۰۰هزار تومان، قیمت مسکن ۳۰ درصد و خودرو ۴۰ درصد افزایش یافت، مسئولین به داد مردم برسید تا بیش از این زیر چرخ اقتصاد رها شده له نشوند.

این مسئول تصریح کرد: دولت ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردکننده و تولیدکننده می‌دهد تا قیمت کالاهای اساسی کاهش یابد ولی آن‌ها بدون کاهش قیمت‌ها از این رانت ایجاد شده فقط جیب خود را غنی‌تر و سفره مردم را کوچکتر می‌کنند و یا به جای کالای اساسی خاک برای خواب گربه و سطل زباله وارد کشور می‌کنند، واردات غیرقانونی شش هزار خودرو لوکس، نتیجه عدم اجرای فرامین رهبر انقلاب مبنی بر آتش‌زدن کالای قاچاق و برخورد غیرقاطع با قاچاقچیان است.

حجت‌الاسلام بابائیان با انتقاد تند از منفعل بودن مسئولان گفت: دولت و مجلس به مردم پاسخ دهند، این دو قوه در کشور چه مسئولیتی دارند که از پس چند مدیر دلال و محتکر شرکت‌های خودروساز بر نمی‌آیند، شیرازه اقتصاد کشور به‌هم ریخته ولی مثل این‌که دولتمردان و مجلسی‌ها اصلاً دردشان نمی ‌آید، مگر در مجلس خاک قبرستان توزیع کرده‌اند که نمایندگان نسبت به‌گرانی و وضع آشفته در بازار ارز، مسکن و خودرو بی‌تفاوت شده‌اند و هیچ‌گونه احساس مسئولیت نمی‌کنند، آیا این وضعیت نشانه ناکارآمدی دولت و مجلس محترم نیست.

وی افزود: منظور امام(ره) از عبارت مجلس عصاره فضایل ملت است، آن مجلس نیست که از یک سو قوانین دشمن پسند و ضد امنیتی تصویب می‌کند و از سوی دیگر طرح دو فوریتی عفو محکومان سیاسی و فتنه‌گران را ارائه می‌دهد، مجلس باید مظهر عزت ملی، اقتدار و استحکام نظامی اسلامی باشد، با توجه به مشکلات درآمدی بسیاری از اقشار جامعه، هزینه کردن مبلغ بیش از ۳۰۰ میلیون تومان برای تعمیر سرویس بهداشتی مجلس چه توجیهی دارد، اگر قرار بود محل استراحت نمایندگان تعمیر شود چقدر می‌خواستند هزینه کنند.

خطیب جمعه بابلکنار اذعان کرد: کمر مردم در زیر بار تورم و گرانی خم شده اما مسئولین سرگرم فوتبال و پیوستن به FATF و پالرمو و موضوعاتی هستند که برای مردم نان و آب نمی‌شود که بعضاً برای آینده امنیت‌شان هم مشکل‌ساز است.

بابائیان یادآور شد: اگر فردا شنیدید گفتند چاره‌ای جز توافق به هر قیمت با اروپا نیست، رها شدگی فعلی اقتصاد کشور را کاملاً عمدی و در مسیر تسلیم شدن ملت در برابر دشمنان بدانید، نامه ۱۰۰ فعال سیاسی خواستار مذاکره با آمریکا، لشکر نفوذی ترامپ، انسان‌های خائن، وابسته، جمعی خود فروخته و واداده هستند، که قدرت و عظمت ملت ایران را فراموش کرده‌اند، شماری از وادادگان مدعی اصلاحات و ضد انقلابیون تابلودار فراری خارج از کشور در نامه‌ای مشترک خواستار مذاکره مستقیم با رئیس‌جمهوری آمریکا شدند.

این مسئول تاکید کرد: این‌ها کسانی هستند که در فتنه‌های سال ۷۸، ۸۸ و حوادث دی ۹۶ در برهه‌هایی که آمریکا و اروپا برای صدور قطعنامه یا تحریم علیه ایران در صف مقابل ملت ایران قرار داشته‌اند، اپوزیسیون سازش‌طلب امروز برای ملت ایران از ارتش آمریکا خطرناک‌تر است، اهداف نویسندگان نامه مذاکره با رئیس‌جمهور آمریکا، تکمیل خواسته‌های آن‌ها، تحمیل محدودیت‌های توان موشکی و منطقه، واداشتن ایران به معامله و انصراف از امتیازات و دستاوردهایی در حوزه‌های راهبردی، ایجاد شکاف و دو قطبی در کشور، ایجاد نارضایتی در بین مردم، بسترسازی برای اعتراض و بلوای داخلی می‌باشد.

امام‌جمعه بابلکنار ادامه داد: نمایندگان مجلس باید توجه کنند تصویب FATF نوعی خود تحریمی، بدتر از برجام هسته‌ای و برای خشکاندن ریشه مقاومت اسلامی در داخل و منطقه است، عربستان و متحدانش با حمایت آمریکا و اروپا به یمن مظلوم حمله کردند با آن همه قدرت شیطانی نتوانستند بندر الحدیده را تصرف کنند و این یک پیام روشن دارد که جبهه مقاومت اسلامی مستحکم‌تر و قدرتمندتر از گذشته شده، کشورهای زورگوی منطقه توان مقابله با این جبهه مردمی را ندارند.

حجت‌الاسلام بابائیان در پایان گفت: از قوه قضائیه انتظار است که پرچم‌دار استیفای حقوق عامه مردم، نگاه بی‌طرفانه در حوادث، نهادینه کردن عدالت محکمه‌ها در مقابل ظلم، تجاوز و فساد، به‌دنبال ایجاد امنیت اقتصادی، اخلاقی، حیثیتی، اجتماعی و قوه‌ای کارآمد و انقلابی باشد.

 

 

جریان اصلاحات دلش را به برخی از اذناب آمریکا در کشور مانند نگارندگان نامه ذلت خوش نکند
حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در خطبه‌های نماز جمعه بابل اظهار کرد: نمازجمعه بنا بر روایات کفاره مومنان است و باید نمازگزاران آداب آن را قبل و هنگام این فریضه الهی رعایت کنند.

وی در سالروز تخریب قبور ائمه افزود: این ایام سالروز تخریب قبور ائمه بقیع است و جنایت بسیار سنگینی که وهابیت با اهانت و جسارت به قبور مطهر انجام داد، شیعه و عموم محبان اهل‌بیت را عزادار کرد.

امام‌جمعه بابل ادامه داد: وهابیت مسلمانان غیر از این عقیده سخیف خود را خارج از دین می‌داند و ما ضمن محکوم کردن این امر امید داریم با نابودی این خاندان خبیث و رفع تفکر تکفیری از جزیره‌العرب شاهد تکریم ائمه اطهار و ساخت بارگاهی باشکوه برای آن بزرگواران باشیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: سالروز تاسیس نهاد ارزشمند سازمان تبلیغات اسلامی را گرامی می داریم و باید گفت عنوان تبلیغ دینی برای توجه به تبلیغات و نقش آن‌ها در اثرپذیری جامعه مهم است، خداوند متعال برای مبلغان دینی شانی بزرگ قائل شد و باید با توجه به مقتضیات زمان دستگاه تبلیغات اسلامی ما نوسازی و به تناسب نیاز جامعه در شیوه و نحوه آن تغییر ایجاد شود.

حجت‌الاسلام روحانی گفت: امروز شیوه جدید و جذاب نیاز دستگاه تبلیغی کشور است، بسیار نگران حضور کمرنگ نسل جوان در مساجد هستیم اما به تناسب افراد در سنین کهنسالی جای نسل جوان را خالی می‌بینم، دستگاه تبلیغات باید در سایه نوسازی، پیام دینی را برای نسل جدید در حوزه امور دینی داشته باشد.

وی با اشاره به روز اصناف و زحمات این عزیزان تصریح کرد: اصناف خدمت‌رسان و رکن دوم اقتصاد کشور هستند، امیرالمومنین در دوران حکومت خود مرتب در بازار سرکشی می‌کرد، همواره نظارت دقیقی بر امور اصناف داشت و به آن‌ها تذکر می‌داد.

خطیب جمعه بابل افزود: وارد شدن زنان در مشاغلی که که اصلا ربطی به زنان ندارد در عرصه بازار نگران‌کننده است، ورود زنان بیش از مقدار قابل قبول و بدپوششی آن‌ها می‌تواند بر سلامت جامعه اثر بگذارد و عدم نظارت و رها شدن در این امر جامعه ما را تغییر بدهد، فروشگاه‌های بزرگ در جامعه یکی پس از دیگر در حال قد کشیدن هستند و این مسئله کسبه جزء را نگران کرده، این فروشگاه‌های کلان زنجیره‌ای برای شهرهای بزرگ و کلان شهرهاست و در شهرهای کوچک موجب بی‌رونقی کسبه‌های جزء شده است.

روحانی اذعان کرد: چرا در وزارت صنعت، معدن و تجارت برخی موارد بدون رعایت قانون نظارت نمی‌شوند و بزرگترین ضربه را بر کسبه جزء می‌زنند با وجود هزاران تاکسی و آژانس‌های حمل‌مسافر برخی از مراکز اینترنتی رونق دیگر کسبه را از بین برده‌و مشکلات عدیده‌ای را فراهم کرد.

وی هفته جهاد کشاورزی را فرصتی مناسب برای بازنگری این دستگاه و مرکز مهم در کشور دانست و اظهار داشت: تاسیس جهادسازندگی برای ایجادسازندگی در عرصه روستاها در کشور بود و با ادغام جهاد سازندگی و وزارت کشاورزی این امید وجود داشت تا روحیه جهادی در عرصه کشاورزی وارد شود اما به رغم خدمات شایسته در حوزه کشاورزی متاسفانه آن روحیه جهادی در این نهاد دیده نمی‌شود.

این مسئول تاکید کرد: متاسفانه روح انقلابی در این نهاد در حال مردن است و در این زمینه متاثریم، باید روح انقلابی برای تحرک بیشتر و شتاب در این عرصه ایجاد شود، از گزارش مدیر جهاد کشاروزی بابل پیش از خطبه‌های امروز و خدمات این عزیزان تشکر می‌کنم به‌ویژه از خدمات مهندس حیدرپور، رئیس سابق جهادکشاورزی استان که اخیرا بازنشسته شدند، تقدیر می‌کنم.

امام‌جمعه بابل با اشاره به برخی کارشکنی‌های سیاسی در داخل کشور همسو با دشمنان خارجی افزود: نامه یکصد نفر برای درخواست مذاکره با رئیس‌جمهور آمریکا نهایت بی‌شرمی و بی‌غیرتی این افراد بود.

حجت‌الاسلام روحانی ادامه داد: ترامپ چندی پیش که برجام را پاره کرده بود، به تمام مذاکرات گذشته لگد زد و بی‌اعتمادی را به این نظام نشان داد، او به این پادوهای بدبخت در داخل کشور امیدوار است، برخی از این افراد دانه درشت جریان اصلاحات هستند و جریان اصلاحات باید تاملی در خود بکند، جال است که برخی از آن‌ها سابقه روحانیت و انقلابی داشتند این خیانت را انجام و این نامه را نوشته و امضا کردند و خود را به پایان خط رسانند.

وی یادآور شد: جریان اصلاحات از خودشان بپرسند که به کدام سمت حرکت می‌کند؟ چرا این جریان درک نمی‌کند که این مسیر غلط را اصلاح کنند، این نهایت بی‌غیرتی است که کسی این تسلیم نامه را بنویسند در حالی که از همه سو به این کشور حمله می‌شود و امروز از سوی امریکا و اروپا تحت فشار هستیم.

خطیب جمعه بابل اذعان کرد: ملت ضعیف یمن با دست خالی در مقابل پنج لشکر مجهز جانانه ایستادند اما عده‌ای در ایران از تسلیم صحبت می‌کنند در حالی که ملت ما از امکانات وسیع نظامی برخوردار است، نهایت بی شعوری است که با آن همه مذاکره با آمریکا و اروپا، تصویب برجام امروز آمریکایی‌ها کوچکترین وقعی برای این کاغذ پاره‌ها قائل نیستند و از سازمان‌ها و تعهدها بیرون می‌آیند، درخواست مذاکره داشته باشیم.

روحانی افزود: جریان اصلاحات و برخی از اذناب آمریکا در کشور بدانند که این ملت در مقابل فشارهای آمریکا تسلیم نخواهد شد، ترامپ دل خود را به افراد ذلیل، بدخت و احمقی مانند نگارندگان نامه ذلت و تسلیم خوش نکند زیرا ملت حقیقی ما مردم مقاومت هستند که رسوایی و ذلت را برای آمریکا به ارمغان می‌آورند.

امام‌جمعه بابل در پایان از تلاش‌های جانانه فوتبالیست‌ها در مسابقات جام جهانی به‌ویژه در بازی اخیر که روحیه مقاومت و بازی خوب خود را به نمایش گذاشتند، تشکر کرد و این بازی ارزشمند را بیانگر روح مقاومت و ایستادگی جانانه ملت ایران دانست.

 

خجالت‌آور است عده‌ای هنوز با نامه‌نگاری دنبال مذاکره هستند
خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته بندپی‌‌شرقی با حضور امت حزب‌الله و سخنرانی حجت‌الاسلام محمد پوررمضان برگزار که نامبرده با اشاره به مصادیق حق امام‌زمان(عج) اظهار کرد: امام‌صادق(ع) فرمود “الظالم من لا یعرف الامام” ظالم کسی است که حق امام خودش را نشناسد  و یکی از وظایفی که شیعیان باید در زندگی روزمرگی خود لحاظ کنند شناخت حقوق پیشوا و حجت آنهاست.

وی افزود: در همین راستا شناخت حق حجت بر مردم در دعای ندبه آمده “و اعنا علی تادیه حقوقه الیه” یعنی خداوندا ما را در ادا حقوق امام‌زمان(عج) یاری فرما و کسی که حقوق امام زمانش را نشناسد قطعا در رضایت و جلب رضایت حضرت بسیار لنگ می‌زند که با تقوی سازگاری ندارد.

امام‌جمعه بندپی‌شرقی با اشاره به وضعیت نامناسب آبی در کشور ادامه داد: هفته اول تیر ماه هفته صرفه‌جویی در مصرف آب است، این مهم در مصرف بر مبنای آموزه‌های اسلامی بوده و طبق مطالعات زیست‌محیطی بحران کم آبی دومین بحران بزرگ دنیا طی ده سال آینده اعلام شد.

این مسئول تصریح کرد: بحران آب کشور ما را بیشتر تهدید می‌کند چرا که از جهت جغرافیایی در کمربند بیایانی و خشک کره زمین جای گرفته‌ایم، از منظر کلی اسلام با مقوله اسراف سر جنگ دارد و قرآن اسراف‌کاران را برادر شیطان قلمداد می‌کند، با وجود آیات و روایات آموزنده که سبک زندگی اسلامی را بیان می‌دارند باید کوشید تا با تبیین این تعالیم، صرفه‌جویی در مصرف آب و هر چیز دیگر را در سرلوحه زندگی قرار دهیم که متاسفانه مصرف کشور ما دو و نیم برابر استانداردهای جهانی در خصوص آب است و این با تعالیم اسلامی خیلی فاصله دارد.

حجت‌الاسلام پوررمضان گفت: اداره آب هم باید نسبت به آسیب‌های موجود رسیدگی و جایی که شکستکی رخ داده و نیاز به تعمیر دارد با جدیت فوری پیگیری نمایند تا مردم از متصدی و متولی اهمیت درست و میزان مصرف را بیاموزند.

وی با اشاره به هشتم شوال و حادثه دلخراش تخریب قبور ائمه افزود: تخریب قبور مقدس بقیع از یک‌سو معلول جهل و بی‌منطقی فرقه‌ای منحرف به‌نام وهابیت و از سوی دیگر حاصل نقشه شوم استعمار پیر انگلیس بود، این استعمار هر زمان به شکلی سعی کرد سیاست‌های خود را به گونه‌ای اجرا کند، زمانی با جعل و ایجاد ادیان جدید چون بابیت، بهائیت و در زمان دیگر با به قدرت رساندن تفکرات سطحی همچون وهابیت در آل‌سعود، این گروه نماد خاکساری در مقابل نمادهای شخصیتی دینی را مصداق شرک به خدا می‌دانند ولی باید این‌گونه گوشزدشان کرد که این‌ها اطاعت، عبودیت و خاکساری در مقابل طواغیت زنده را شرک نمی‌دانند اما احترام به بزرگان را شرک می‌دانند، خود این جریان مصیبتی برای عالم اسلام است.

خطیب جمعه بندپی‌شرقی اذعان کرد: شیعه این مودت و توسل را مزد رسالتی می‌داند که خداوند متعال مزد رسالت پیامبر اسلام را معرفی کرده و خواستار آن است، در فضیلت بقیع احادیث متعددی از رسول خوبی‌ها نقل شد.

پوررمضان با اشاره به اوضاع سیاسی کنونی جهان اظهار کرد: شباهت‌های غزه و الحدیده دو اتفاق جدید در دو نقطه از جهان  بود و در هر دو نقطه مسلمانان مظلومی ساکنند که اشغالگران موی دماغشان شده‌اند، در هر دو نقطه تربیت یافتگان مکتب امام راحل در حال نبرد با اشغالگرانند و از هوا، زمین و دریا محاصره شده‌اند آن هم از سوی رژیم‌هایی که ریشه شکل‌گیری آن‌ها به یک نقطه می‌رسد، هم خاندان سعودی و هم رژیم صیهونیستی ساخته و پرداخته انگلیس هستند.

این مسئول ادامه داد: این مردم مقاوم در هر دو جبهه با دست‌های خالی در برابر ارتش‌های مجهز به سلاح‌های مدرن قرار دارند، حمایت‌های سازمان ملل‌و ابزارهای فریب‌کارانه دیپلماتیک را هم به سلاح‌های مدرن جبهه اشغالگر در این دو نقطه اضافه کنید، اسرائیل با جمع‌آوری سیاه پوستان اتیوپیایی‌تبار و یهودیان از سراسر دنیا برای تشکیل ارتش و کشور در حال جنایت علیه غزه است و سعودی‌ها با جمع‌آوری نیروهایی از کشورهای فقیر آسیایی و آفریقایی در حال جنایت در یمن هستند، غرب هم در هر دو جبهه تمام قد حضور دارد.

امام‌جمعه بندپی‌شرقی خاطرنشان کرد: هنوز یک هفته از حملات بی‌سابقه و گسترده ائتلاف سعودی، فرانسه، انگلیس، صیهون و امارات به این شهر بندری الحدیده نگذشته که خبر می‌رسد الحوثی‌ها با پای برهنه و با ابتدایی‌ترین امکانات جبهه سعودی، عبری و غربی را به خاک مالیدندو جز رسوایی برای ائتلافیون به بار نیامده است، این وعده خداست که هر کس خداوند را یاری کند قطعا خداوند نیز نصرت و یاری خواهد نمود.

وی در پایان گفت: جای تعجب است که با وجود بدعهدی‌های پی‌در‌پی آمریکا نسبت به تعهدات صورت گرفته چه با ایران و چه کره شمالی، عده‌ای در داخل با نامه‌نگاری تقاضای مذاکره مجدد را دارند، این خجالت‌آور است.

 

مجلس باید جلوی هرج‌و مرج اقتصادی کشور را بگیرد
حجت‌الاسلام محسن شیخی‌عزیزی در خطبه‌های امروز بخش لاله‌آباد اظهار کرد: از دلایل و عوامل غیبت سطح جامعه اسلامی می‌توان به عرفی و عادی شدن غیبت، پیش‌دستی کردن افراد برای توجیه کارهای خود، بیرون کردن رقیب از صحنه‌های اجتماعی، مزاح، شادی کردن و وقت گذرانی، عداوت و دشمنی با یکدیگر نام برد البته انسان‌های با تقوا سعی در دور نگهداشتن خود از این عوامل هستند.

وی در آغاز خطبه دوم با اشاره به هشتم شوال سالروز تخریب قبور ائمه مظلوم بقیع بدست وهابیت آل‌سعود ضمن محکوم  کردن این اتفاق افزود: نقشه شوم استعمار پیر انگلیس مکار است که با تاسیس وهابیت و حمایت بی‌دریغ پشت‌پرده و علنی از جنایات آل‌سعود از یک قرن پیش با تخریب قبور ائمه بقیع و حمله به عتبات نجف و کربلا تا به امروز در حمله وحشیانه به مردم مظلوم و بی‌دفاع یمن در سرزمین‌های اسلامی در حال اجراست تا امت اسلام را به جان هم انداخته و به راحتی منابع عظیم جهان اسلام را غارت کرده و جلوی تشکیل امت قدرتمند و قوی اسلامی گرفته شود.
                                     
امام‌‌جمعه لاله‌آباد ادامه داد: متاسفانه عده‌ای احمق بنام خادم‌الحرمین در تقویت دشمنان دین و امت بدترین خیانت و جنایت را در جهان اسلام مرتکب شدند و می‌شوند.

این مسئول تصریح کرد: آنچه که در جامعه اسلامی کم‌رنگ است و یکی از معضلات جامعه اسلامی و عامل بسیاری از مشکلات محسوب می‌شود مساله عدم آشنایی آحاد جامعه با مسائل دینی، اجرای احکام و دستورات دین در محیط فردی و اجتماعی استبه همین دلیل سازمان تبلیغات اسلامی، همه نهادها و ارگان‌های فرهنگی، دینی و حتی اجرایی باید با روش‌های مختلف و ایجاد جذابیت‌ها به ترویج مسائل، احکام و مقررات دین بپردازند، همه باید بدانند تا دین در جامعه جریان پیدا نکند مشکلات و معضلات اجتماعی، اخلاقی، سیاسی و فرهنگی در جامعه حل نخواهد شد.

حجت‌الاسلام محسن شیخی‌عزیزی گفت: در مساله مبارزه با موادمخدر باید جدی‌تر برخورد شود، به صرف آمار و ارقام نباید دلخوش بود بلکه باید واقعیت جامعه را پذیرفت، با تاسف باید اذعان کرد که اعتیاد به سطح پایین جامعه مانند نوجوانان، دانش‌آموزان، مدارس، دختران و زنان سرایت کرده است و با برخورد شعاری و آماری این وضعیت نه تنها بهتر نمی‌شود بلکه بد و بدتر هم خواهد شد.

وی افزود: از همه دستگاه‌های مسوول و احاد ملت، از همه خانواده‌ها استمداد می‌شود با جدیت تمام وارد عرصه شوند، همه با هم با یک عزم جدی به میدان مبارزه بی‌امان با این بلای خانمان سوز وارد شوند تا هرچه زودتر این معضل از جامعه ریشه کن شود.

خطیب جمعه لاله‌آباد با اشاره به دیدار نمایندگان مجلس با رهبر معظم انقلاب و نکات بیان شده ایشان اظهار کرد: توجه به طبقات محروم جامعه که رهبری در این رابطه فرمودند “قانون در درجه اول باید در جهت رفع مشکلات مردم به ویژه طبقات ضعیف و متوسط باشد” و در برخی مواقع قوانینی که مجلس وضع و تصویب می‌کند مانند عوارض گمرکی یا تعرفه ورود اتومبیل‌های خارجی و کالاهای لوکس، نشان دهنده حمایت از برخی افراد خاص دارد و تداعی زدوبند و رانت نمایندگان دارد قانون تصویب شده برای عده خاص است نه طبقات محروم جامعه.

شیخی مساله دوم در این سخنرانی رهبری را کارشناسی بودن قوانین عنوان و ادامه داد: مقام معظم رهبری در این باره گفتند “رعایت کامل جنبه‌های کارشناسی با استفاده از توانمندی‌های مرکز پژوهش‌های مجلس و نیز آرا و دیدگاه‌های نخبگان خارج از مجلس می تواند راه گشا باشد، برخی از قوانین مصوب مجلس اصلا کار کارشناسی روی آن صورت نگرفته بلکه به خاطر منافع جناحی، حزبی و تامین نظر گروه خاص است مانند قانون انتخابات که در چندین دوره اصلاح می‌شود باز ناقص است لذا باید از نظرات کارشناسان خارج از مجلس که جناحی و حزبی فکر نکنند استفاده شود.

وی سومین نکته مهم این نشست را اولویت‌سنجی در قانون از نگاه رهبری دانست و یادآور شد: در شرایطی مثل شرایط فعلی جامعه که مردم زیر بار بی‌بند وباری اقتصادی جامعه قرار گرفتند و عده‌ای فرصت‌طلب و سود جو در حال مکیدن خون ملت هستند مجلس نباید خودش را کنار بکشد، نباید تماشاگر باشد، نباید بی‌تفاوت باشد، نباید به فکر حزب، جناح و گروه خود باشد، رفتار نمایندگان نباید طوری باشد که مردم بگویند دولت و مجلس باهم دیگر زدوبند دارند، مردم نگویند نمایندگانی که حقوق چند میلیونی دارند، زدوبند اقتصادی دارند چه می‌دانند بر قشر کم درآمد با در آمد زیر یک میلیون تومان چه می‌گذرد.

این مسئول تاکید کرد: مجلس باید به‌عنوان اولویت اولش با شجاعت و شهامت در چنین صحنه‌هایی وارد شود و جلوی این‌گونه هرج و مرج را بگیرد.

امام‌جمعه لاله‌آباد گفت: تا نمایندگان مجلس به عنوان ناظر بر دولت در چنین شرایطی وارد صحنه نشوند، با دستگاه‌هاو مدیران متخلف با جدیت برخورد نکنند و سرگرم روزمرگی خود باشد نمی‌توان توقع و انتظار مجلس کارآمد و توانا از آن داشت.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين