امروز : شنبه, ۴ اسفند , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۴/۰۳ - ۱۴:۰۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان
اصغری خبر داد؛

تامین داروی بیماران خاص در اولویت سازمان غذا و دارو/ داروهای وارداتی نگرانی اصلی بیماران

به گزارش بابل نوین، غلامرضا اصغری رئیس سازمان غذا و دارو در خصوص تامین داروهای مورد نیاز بیماران خاص، گفت: موضوع تامین داروی این بیماران در اولویت سازمان غذا و دارو قرار دارد.
با اعلام این مطلب، افزود: نگرانی اصلی بیماران خاص در مورد برخی داروهای وارداتی خارجی است، البته باید توجه داشت که نمونه تولید داخل برخی از این داروها در کشور موجود است، اما تعدادی از این بیماران انتظار دارند که داروی خارجی در اختیارشان قرار گیرد.

مشکل تامین داروی بیماران خاص حل شد
وی با بیان اینکه داروی خارجی به اندازه تامین نیاز سالیانه وارد کشور و در اختیار بیماران قرار می‌گیرد، تصریح کرد: در ماه‌های گذشته مشکلی در خصوص تامین داروهای بیماران مبتلا به تالاسمی وجود داشت و داروی این افراد با تاخیر وارد کشور شد اما خوشبختانه این مشکل نیز رفع شد و دارو در اختیار این بیماران قرار گرفت و در حال حاضر مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

رئیس سازمان غذا و دارو تاکید کرد: به دلیل اینکه داروهای بیماری‌های خاص از حساسیت ویژه‎‌ای برخوردار بوده است و باید در اختیار بیماران قرار گیرد، وضعیت داروهای این بیماران به طور مرتب رصد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل برخی مشکلات به وجودآمده در زمینه انتقال ارز، در مواقعی تاخیر در زمینه واردات برخی اقلام دارویی وجود داشته و ممکن است برخی از این داروها دیرتر به دست بیماران رسیده باشد.

اصغری در پایان گفت: خوشبختانه برای مدت طولانی مباحث مالی در زمینه تامین داروها انجام شده و واردکنندگان تضمین داده‌اند که واردات داروی بیماران به اندازه کافی و به موقع انجام شود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين