امروز : جمعه, ۳ اسفند , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۴/۰۴ - ۱۸:۵۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر خبر داد:

بارگیری ۵۰ تن دارو و لوازم مصرفی پزشکی حج امسال/ اولین گروه امدادی هلال احمر فردا به عربستان اعزام می‌شود

به گزارش بابل نوین، سید علی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در مراسم بارگیری و ارسال حدود ۴۰۰ قلم دارو و تجهیزات پزشکی برای حج تمتع امسال که امروز(دوشنبه) برگزار شد، اظهار کرد: امسال حدود ۴۰۰ قلم دارو و ۳۶۰ قلم تجهیزات پزشکی (لوازم مصرفی پزشکی) که در مجموع وزن آن‌ها ۵۰ تن است، در حال بارگیری و آماده ارسال به فرودگاه امام خمینی(ره) است.

مرعشی از وجود بیش از ۵۰۰ کادر درمانی خبر داد و گفت: بیش از ۵۰۰ کادر درمانی اعم از متخصص قلب، روانپزشک، دندانپزشک، پزشکان عمومی و غیره در بیمارستان‌ها و تعدادی هم در مجموعه اسکان زائران حضور خواهند داشت.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در مورد امکانات پزشکی ایران در حج تمتع گفت: یک بیمارستان با امکانات کافی شامل ICU و CCU و اورژانس و با حضور متخصصان مورد نیاز در مکه داریم. همین طور با توجه به اینکه در حج امسال اقامت در مدینه کاهش پیدا کرده است، پلی کلینیک‌های ما به صورت شبانه روزی در مدینه خدمات رسانی خواهند کرد.

وی در ادامه افزود: در تمام محل‌های اسکان زائران مطب‌هایی خواهیم داشت که آماده ارائه خدمات سرپایی به زائران خواهند بود و بعضی از این مطب‌ها ۲۴ ساعت، ۱۶ ساعت و یا ۸ ساعت آماده خدمت رسانی هستند.

مرعشی در خصوص اعزام تیم پزشکی مطرح کرد: اولین گروه پزشکی جمعیت هلال احمر فردا صبح(سه‌شنبه) قبل از عزیمت حجاج، در عربستان حضور خواهند یافت و همچنین تیم‌های پزشکی هلال احمر بعد از برگشتن تمام حجاج، به ایران باز می‌گردند.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين