امروز : پنج شنبه, ۷ اسفند , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/06/29 - 17:19 ذخیره فایل ارسال به دوستان
در خطبه‌های نمازجمعه‌های امروز شهرستان بابل مطرح شد

قوه قضائیه نیازمند نگاه تحولی و جهادی/ مسئولان با قاطعیت تروریست‌های اقتصادی را قلع و قمع کنند

خطبای جمعه سراسر شهرستان بابل بر لزوم حفظ وحدت و آرامش در شرایط کنونی اقتصادی و بر برخورد قاطعانه دستگاه قضا با اخلال‌گران اقتصادی و تدابیر دولتیان برای کنترل بازار تاکید کردند.

به گزارش بابل نوین، مردم خداجوی بابل با حضور نماز جمعه از خطبه‌های عبادی سیاسی ائمه بخش‌های مختلف این شهرستان پیرامون مباحث مختلف سیاسی، اقتصادی و وضعیت کنونی جامعه استفاده و بر وحدت هرچه بیشتر جامعه اسلامی تاکید کردند.

مسئولان با قاطعیت تروریست‌های اقتصادی را قلع و قمع کنند
حجت‌الاسلام عباس بابائیان در خطبه‌های عبادی سیاسی نمازجمعه امروز بابلکنار با اشاره به جلوگیری از خشم  توسط مومن اظهار کرد: امام‌علی(ع) در سفارش خود به ابن عباس، حارث همدانی و مالک اشتر فرمودند”از خشم و غضب بپرهیزید که آن نشان سبک مغزی و لشکر بزرگ از سپاه شیطان است”.

وی افزود: امیرالمومنین خشم و غضب را نوعی دیوانگی، آخرش را پشیمانی، تباه کننده خرد و اندیشه، بدترین همنشین و از بین برنده ایمان معرفی می‌کند، براساس آموزه‌های دینی تسلط بر خشم نشانه انسانیت، جلوگیری از هلاکت، دور کردن دشمن از خود، موجب تسلط بر خواهش‌های نفسانی و سرآمد فضایل اخلاقی خواهد بود.

امام جمعه بابلکنار ضمن انتقاد از مدیریت وضعیت اقتصادی کشور ادامه داد: برخی از مسئولین در داخل کشور قصد دارند با بحران‌سازی در عرصه اقتصاد و فشار به مردم کشور را برای مذاکره با آمریکا آماده سازند و بی‌تفاوتی برخی مسئولین و نمایندگان در قبال وضعیت معیشت مردم یکی از عوامل بحران‌ساز به‌شمار می‌آید.

این مسئول تصریح کرد: ایجاد جو روانی، عدم کفایت دولت در هدایت نقدینگی‌های سرگردان، تصمیمات لحظه‌ای، سیاستگذاری‌های اشتباه ارزی و احتمال تشدید تحریم‌های خارجی پنج دلیل و عامل بحران ارزی در اقتصاد و بازار کشور است که دولت و مجلس باید نسبت به آن توجه لازم را داشته باشند.

حجت‌الاسلام بابائیان گفت: برخی نمایندگان که از سوی ملت به مجلس راه یافته‌اند گویا در ایران زندگی نمی‌کنند، تا از درد و رنج و فقر، بیکاری، گرانی، له شدن عده‌ای از موکلان خود خبر داشته باشند، چرا فریادشان بر سر مسئولین اجرایی بلند نیست، عوامل این نابسامانی‌ها کی قرار است شناسایی شوند و با آن‌ها برخورد شود، براساس گزارش مجلس، بیشتر روستاها به علت عدم توجه دولت به مشکلات کشاورزی، عمرانی، بهداشتی و رفاهی آنان، از سکنه خالی شده‌اند، دولت و مجلس تا دیر نشده به‌فکر حل مشکلات روستائیان باشند تا این ۳۰ درصد جمعیت روستایی کشور به شهرها مهاجرت نکنند.

وی وضعیت نابسامان امکانات روستائیان را از عوامل مهاجرت دانست و افزود: دولت تا در رسیدگی مطلوب به روستاها کمر همت نبندد و مهاجرت معکوس را شکل ندهد، قادر به نجات کشور نخواهد بود، اشرافی‌گری، خوی کاخ‌نشینی مسئولان، مردم را به دلالی و مشاغل کاذب وا داشته است، اگر مسئولان به رهنمودهای دلسوزانه مقام معظم رهبری طی سال‌های گذشته توجه می‌کردند امروز شاهد این مشکلات عدیده در بحث بیکاری، رکود، تورم، عربده‌کشی قدرت‌‌ها، گرانی ارز، مسکن، سکه و سایر مشکلات نبودیم، اگر به نسخه حیاتی اقتصاد مقاومتی توجه و عمل می‌شد اوضاع اقتصادی کشور افسار گسیخته نبود.

خطیب جمعه بابلکنار تاکید کرد: قوه قضائیه و مسئولین نظارتی با قاطعیت تروریست‌های اقتصادی و پادوهای مزدور آنان را بدون کمترین ملاحظه‌ای قلع و قمع کنند، شناسایی تروریست‌های اقتصادی کار دشواری نیست، پیگیری کنید چه کسانی قیمت دلار را به مرز ۹ هزار تومان رسانده‌اند، چه کسانی در فاصله کوتاه هفت میلیون و ۶۰۰ هزار سکه را خریداری و بهای آن را به ۳ میلیون رسانده‌اند، چه کسانی با کارت بازرگانی یک خانم فقیر روستایی ۶۰۰ دستگاه خودرو بنز و پورشه وارد کرده‌اند، آن جوان ۳۱ ساله پول خرید ۳۸ هزار سکه یعنی ۵۳ میلیارد تومان را از کجا آورده است، چه کسانی با هک سایت وزارت صنعت ۶۰۰ هزار خودرو را وارد کشور کرده است، چرا باید ۱۰۸ نفر وام چند صد هزار میلیاردی دریافت کنند و از بازگرداندن آن خوداری کنند.

بابائیان یادآور شد: تمام سعی دشمن و دنباله‌های داخلی‌اش این است که مردم را به دلیل مشکلات اقتصادی به خیابان‌ها بکشند اما بصیرت انقلابی و ولایتمدارانه ملت ایران این توطئه را همانند دیگر توطئه‌ها خنثی خواهد کرد و رها کردن اقتصاد به حال خود، برای برای جان به لب کردن مردم و آماده شدن فضا برای تحمیل یک برجام دیگر خوابی تعبیر نشدنی‌است، این‌بار اگر قرار بر رفتن باشد صنعت و یا دستاوردی نیست شماها باید بروید.

این مسئول ادامه داد: آیا بهتر نبود برخی از مسئولین در این شرایط بد اقتصادی که مردم گله‌مندند و معترض، به جای سفر تفریحی به میان مردم بازار می‌رفتند یا حداقل خوزستان گردی می‌کردند یا برای حل مشکلات اقتصادی جلسه می‌گذاشتند و آرامش را در جامعه حفظ می‌کردند، در شرایط بحران‌زده اقتصادی کشور تنها راه حل مشکل افزایش تولید است زیرا تولید می‌تواند از افزایش قیمت‌ها، احتکار و خروج سرمایه جلوگیری کند اما دولت با تصمیم اشتباه به التهاب و افزایش جو روانی بازار افزود که نمونه آن فروش سکه توسط بانک مرکزی بود.

امام جمعه بابلکنار با اشاره به چالش هایی که امریکا برای ایران در نظر دارد اظهار کرد: آمریکا می‌گوید علت دشمنی ما با ایران دو مشکل اساسی است، اول این که ایران یک کشور مستقل است که با سیاست‌های ما مخالفت می‌ کند و دوم این که ایران در مسیر اسرائیل نیست و از حزب‌الله و حماس حمایت می‌کند.

حجت‌الاسلام بابائیان در پایان به حضور غیرتمدانه جوانان ایرانی در جام جهانی فوتبال گفت: بازی ارزشمند تیم‌ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی روسیه باعث غرور و وحدت ملی ایرانیان شده است، ما می‌توانیم در فرهنگ و اقتصاد هم پیشرفت کنیم و موجب سربلندی ایران اسلامی شویم مشروط به اینکه دولت و مسئولین از لاک دفاعی بیرون بیایند، با دشمنان هجومی برخورد کنند و آنان را غول حساب نکنند.

راه حل مشکلات مردم مشارکت همه قوا و نهادهای کشور در تمام زمینه‌ها است
در خطبه‌های امروز نمازجمعه گتاب حجت‌الاسلام حسین تقی‌پور با تقدیر از عملکرد غیرتمندانه جوانان تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات جام جهانی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از پایان بازی فوتبال ایران و پرتغال فرمودند”به تیم ملی ایران بگویید شما پیروز و سرافراز برگشتید آفرین، ان‌شاالله موفق باشید” و البته قبلا هم بعد از پایان بازی ایران و اسپانیا فرموده بودند “بازی دیشب شما عالی بود، خدا قوت”، نباید بی‌تفاوت از این جملات گذشت.

وی افزود: باید به دقت بررسی کرد که راز این پیام تشکر چیست زمانی که در برابر بازی پرتغال قهرمان اروپا و اسپانیای قهرمان جهان از صعود به دور بعد بازمانده بودیم، مردم هم چی شادی‌هایی که نکردند.

امام‌ جمعه گتاب ادامه داد: سر این پیام و آن شادی، آن بود که آنچه برای مردم و رهبری یک کشور اهمیت دارد مشاهده تلاش، کوشش، غیرت ورزیدن، پیگیری و برنامه‌ریزی برای رسیدن به موفقیت است ولو آنکه در پایان به نتیجه دلخواه هم نائل نشویم.

این مسئول خاطرنشان کرد: مردم از اینکه ببینند مسوولان و مدیران نظام برای رفع مشکلات و سامان‏دهی امور به‌صورت مداوم در حال تلاش، کوشش و برنامه‏‌ریزی هستند، لبخند رضایت برلبان آن‏‌ها خواهد نشست و کمبودها و مشکلات احتمالی را با رضایت کامل تحمل خواهند کرد، به فرموده امام حاضر انقلاب، هیچ مشکل لاینحلی در کشور وجود ندارد به شرط آنکه مدیرانی جهادی در صحنه حضور یابند و مردم هم به میدان بیایند.

حجت‌الاسلام تقی‌پور با نگاه عمیق‌تر به جریان سیال انقلاب در سال‌های گذشته گفت: تولید امیدی این چنینی واهی نیست چون این انقلاب در برهه‌هایی سخت‌تر از این برهه و گردنه‌های نفس گیرتر از این گردنه با ناخدایی امام سیدعلی حسینی خامنه‌ای(دامت برکاته) از مشکلات عبور و امروز در تحریم و فشار که با هدف شکاف اجتماعی شکل گرفته باز هم عبور خواهیم کرد.

وی اذعان کرد: روزهای اخیر شاهد تجمعات بازار تهران در اعتراض به نوسانات قیمت ارز بودیم، در این میان عده‏ای فرصت‌طلب و اجیر شده، به تخریب اموال عمومی و طرح شعارهای ساختارشکنانه پرداخته و سعی در انحراف و سواستفاده از اعتراضات کسبه داشتند که آن را حداقل می شود در ده مورد بررسی تحلیلی کرد.

خطیب جمعه گتاب افزود: مسوولان اجرائی، تقنینی و قضائی کشور باید گوش شنوایی برای شنیدن مشکلات معیشتی اقشار مختلف جامعه از قبیل افزایش قیمت ارز، خودرو، مسکن، رکود، تورم، بهداشت، درمان و مشکلات زیست محیطی داشته باشند و منکر نشوند و دیگر راه حل مشکلات مردم، مشارکت همه قوا و نهادهای کشور است، دولت به تنهایی نمی‌تواند بار این مسوولیت سنگین را بر دوش بکشد.

تقی‌پور اضافه کرد: یکی از کلید واژه‌های حکیمانه رهبری معظم در ماه‌های اخیر این بود که ” اگر ملت به صحنه بیاید، مشکل لاینحل در کشور ” نداریم، ما به تعبیری نیازمند ” برجام داخلی ” هستیم، یعنی برنامه جامع اقدام مشترک ملت و دولت برای حل مشکلات کشور به جای آنکه چشم به خارجی‌ها برای حل مشکلات کشور داشته باشیم از سرمایه اصلی و بی‌بدیل ملت ایران برای عبور از عقبه‌های فرا رو بهره‌مند شویم، ما باید صادقانه، شفاف و هوشمندانه با ملت خود سخن بگوییم و از آن‌ها برای حضور موثر در این صحنه نبرد همه جانبه و سخت کمک بگیریم، آیا غفلت از این سرمایه ملی بخشودنی است؟

وی با اشاره به جنگ رسانه‌ای و تبلیغات سیل‌آسای دشمن علیه ایران اظهار کرد: “روایت بحران از ایران” از اصل‌ترین راهبردهای رسانه‌ای و عملیات روانی دشمن به‌ویژه پس از آشوب‌های دی ماه سال گذشته بوده است، این عملیات روانی که بر محور سیاه نمایی، ناامیدی نسبت به آینده، ناکارآمدی نظام اسلامی، فساد و تبعیض، رانت خواهی، شیوع فقر و محرومیت، جنگ هراسی در افکار عمومی انجام می‌شود متاسفانه با توفیقاتی همراه بوده لذا نگرانی از اوضاع فعلی و آینده کشور در بین برخی محسوس است و البته مساله دیگر القای بحران در اقتصاد کشور در حالی از سوی دشمن صورت می‌پذیرد که فروش نفت، گاز، پتروشیمی و دیگر محصولات صادراتی با قیمت‌های خوب در بازارهای جهانی در حال انجام و بخش اعظم ارز حاصل از صادرات هم به خزانه باز می‌گردد، کشور از حیث ذخیره ارزی در شرایط مطلوبی به سر می‌برد.

امام جمعه گتاب ششمین نکته در ورای اتفاقات اخیر کشور را جنگ روانی عنوان و افزود: هیچ تحریم جدیدی علیه کشور اعمال نشده و طراحی ترامپ و آمریکایی‌ها برای اعمال تحریم‌های جدید از حدود پنج ماه دیگر است، بنابراین التهابات و نوسانات اخیر را همان‌گونه که رئیس‌جمهور و اعضای اقتصادی دولت اشاره کرده‌اند باید حاصل جنگ روانی و القایی دشمن بدانیم.

این مسئول یکی از راه‌های مهار نوسانات و التهاب‌های اقتصادی را مبارزه قاطع با فعالیت‌های سوداگران و اخلال‌گرانه در اقتصاد کشور دانست و تاکید کرد: اگر با شرکتی که ارز ۴۲۰۰ تومانی از دولت گرفته و کالای وارد شده خود را بر مبنای ارز ۸ هزار تومانی فروخته یا کالایی وارد نکردهو اگر کالا وارد کرده اما آن را در انبارهای خود احتکار کرده برخورد سریع و قاطعی صورت بگیرد، آن وقت دیگر کمتر شاهد سوداگری و اخلال‌گری در عرصه اقتصاد کشور خواهیم بود البته سخنان رئیس قوه قضائیه هم می تواند امید را در این مساله زنده کند که گفت: “خوب گوش کنید، پنبه‌ها را از گوش خود بیرون بیاورید، اخلال در نظام اقتصادی کشور مجازات اعدام دارد، ما در اجرای این قانون تردیدی نداریم” خوب است مسئولان این هفته هر کدام کارنامه خود را در برخورد با اخلالگران اقتصادی بیان و موجی از امید به اجرای عدالت کشور را پدید آورند.

حجت‌الاسلام تقی‌پور ادامه داد: ستون پنجم دشمن در جنگ اقتصادی باید مورد شناسایی و مجازات قرار گیرد حتی برای جلوگیری از اطاله دادرسی باید مثل زمان جنگ، دادگاه صحرایی تشکیل شود و مجازات‏‌های سنگین اعمال گرددریال، با وجود آرایش جنگی در حوزه اقتصادی علیه نظام جمهوری اسلامی مردم کمتر احساس می‏‌کنند نهادهای مسئول در این زمینه همین آرایش را به خود گرفته باشند، سخنان رئیس دستگاه قضا و هشدار به اخلالگران اقتصادی، اعلام نوعی آرایش جنگی علیه مفسدین اقتصادی است.

وی افزود: یقینا بخشی از التهابات، نوسانات بازار ارز،افزایش قیمت مسکن و خودرو معلول تصمیمات غیرمنطقی آن‌ها بود از این رو ترمیم و تغییر در کابینه به‌ویژه در تیم اقتصادی دولت امری لازم و ضروری است و در دهمین نکته باید گفت از بازاریان، اصناف، کارگران و اقشار مختلف کشور درخواست می‌نماییم با هوشیاری خود اجازه ندهند، مطالبات بر حق و قانونی آن‌ها توسط عده‌ای مزدور و اجیرشده به انحراف کشیده و با تحرکات ساختارشکنانه که اولین قربانی آن، برهم خوردن امنیت اقتصادی مردم خواهد بود با قاطعیت برخورد نمایند.

خطیب جمعه گتاب در پایان راه حل مشکلات اقتصاد کشور را برشمرد و گفت: از بین بردن باور عمومى بر سر این موضوع که راه حل مشکلات اقتصادى در وابستگى است، دورى از خام فروشى‏، اقتصاد مقاومتى‏ و سامان دادن به امور بانکی می تواند مشکلات بزرگ اقتصادی کشور را از بین ببرد.

قوه قضائیه نیازمند نگاه تحولی و جهادی
خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته بندپی‌‌شرقی با حضور امت حزب‌الله و سخنرانی حجت‌الاسلام محمد پوررمضان برگزار که نامبرده با اشاره به هفته گرامیداشت قوه قضائیه اظهار کرد: انتظارات از دستگاه قضا بسیار بالاست آن هم از دیدگاه مردی بزرگ و فقیهی جامعه شناس یعنی مقام عظمای ولایت که ایشان چه توقعی از دستگاه قضا دارند که مسئولان این قوه باید مد نظر قرار دهند و از آن جمله می توان به ضرورت تحول در این قوه اشاره کرد.

وی افزود: این قوه باید با برنامه‌ریزی‌ها