امروز : سه شنبه, ۶ فروردین , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۴/۰۹ - ۱۸:۱۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان
با بیان اینکه «ایران در حال مبارزه با تروریسم در سوریه است»

دفاع مقام روس از حضور ایران در سوریه در مصاحبه با تلویزیون رژیم صهیونیستی

هم‌زمان با انتشار اخباری درباره درخواست آمریکا از روسیه برای کمک به خروج ایران از سوریه، معاون وزیرخارجه روسیه گفت، ایران در سوریه در حال مبارزه با تروریسم است و حضورش، تهدید این رژیم نیست.

به گزارش بابل نوین، «میخائیل بوگدانف» معاون وزیر امور خارجه روسیه، به تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت که به نفع این رژیم است که تروریسم در سوریه شکست بخورد و این همان کاری است که ایران دارد می‌کند.

بوگدانف به تلویزیون رسمی رژیم صهیونیستی گفت: حضور ایران در سوریه، اسرائیل را تهدید نمی‌کند… منافع اسرائیل در شکست تروریسم در سوریه است. این همان کاری است که ایران دارد انجام می‌دهد.

این سخنان مقام روس زمانی مطرح شده است که رسانه‌های غربی در حال تبلیغ این مسئله هستند که در دیدار قریب‌الوقوع سران آمریکا و روسیه، دونالد ترامپ از ولادیمیر پوتین خواهد خواست که ایران، سوریه را به طور کامل ترک کند.

 

بوگدانف توضیح داد: آنطور که ما وضعیت را می‌فهمیم، نیروهای ایرانی در سوریه حضور ندارند. نظامیان و مستشاران ایرانی هستند. اما من معتقدم که تعدادشان محدود است. در نهایت، چه نیروهای ایرانی چه دیگرانی که به سوری‌ها دارند کمک می‌کنند، همه به درخواست دولت سوریه برای کمک به نابودی تروریسم در آنجا هستند.

بوگدانف در ادامه این موضع خود در حمایت از حضور ایران در سوریه افزود: تروریسمف تهدیدی جهانی است. این، چیزی است که همه کشورهای منطقه، حتی کشورهای دورتر از سوریه حتی روسیه را تهدید می‌کند. من فکر می‌کنم که به سود اسرائیل است که در سوریه هسته‌ای از تروریست‌ها و در رأس آن داعش و جبهه النصره شکل نگیرد. این همان هدف ایرانی‌هاست؛ کمک به سوری‌ها در حل مشکل تروریسم.

فلسطین و «معامله قرن»

بوگدانف در بخشی دیگر از مصاحبه با تلویزیون رژیم صهیونیستی درباره طرح صلح دولت آمریکا برای فلسطین و رژیم صهیونیستی، موسوم به «معامله قرن» صحبت و در موفقیت این طرح ابراز تردید کرد.

بوگدانف گفت که روسیه سفارت خود را به قدس منتقل نخواهد کرد مگر وقتی که توافق دائمی میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها حاصل شود.

این مقام روس از طرح صلح عربی که شاه پیشین عربستان سعودی (عبدالله) آن را مطرح کرده دفاع کرد و گفت که «اسرائیل می‌داند که طرح صلح عربی فقط مورد قبول کشورهای عربی نیست. بلکه برخی کشورهای اسلامی هم از آن حمایت می‌کنند. طرح صلح عربی (۲۰۰۲) اساس همه راهکارهای بین‌المللی است».

معامله قرن یا توافق نهایی، طرحی به پیشنهاد دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی و حمایت عربستان، برای پایان منازعه اسرائیل با فلسطین و مقدمه‌ای برای عادی‌سازی روابط عربی اسرائیلی است.

در این طرح و مذاکرات بعدی، مسئله آوارگان با «وطن جایگزین» در خارج از فلسطین اشغالی حل و «حق بازگشت» آوارگان فلسطینی به کشورشان برای همیشه لغو می‌شود.

بر اساس این طرح دولت فلسطین در نوار غزه و صرفا در مناطق الف و ب و بخش‌هایی از منطقه ج کرانه باختری تشکیل و وضعیت نهایی قدس و بازگشت آوارگان به مذاکرات بعدی موکول می‌شود و در گام آخر، مذکرات «صلح» میان رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی به رهبری عربستان سعودی آغاز می‌شود.

فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين