امروز : یکشنبه, ۱۰ اسفند , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/07/03 - 11:30 ذخیره فایل ارسال به دوستان

آقایان بیشترین غریق نجات یافته از دریای مازندران /غرق شدن ۱۲ نفر از اول خرداد پارسال تاکنون

به گزارش بابل نوین، نقی کریمیان رییس هیات نجات غریق و غواصی مازندران با بیان اینکه طرح دریا از اول خرداد در مازندران آغاز شد، گفت:ناجیان غریق تاکنون ۵۹۶ نفر را از خطر مرگ نجات دادند.

وی با بیان اینکه از این تعداد غریق نجات یافته ۴۲۱ نفر مرد و ۱۷۴ غریق زن بودند، افزود: سه نفر در این مدت در دریای بابلسر، نور و محمودآباد (سرخرود) غرق شدند.

کریمیان گفت: با توجه به افزایش دمای هوا، غریق در استان افزایش یافته است بطوری که در روز شنبه ۳۶ نفر، یکشنبه ۴۹ و دیروز ۴۴ غریق گرفتار امواج سهمگین دریا شدند که با حضور بموقع ناجیان غریق نجات یافتند.

رییس هیات نجات غریق و غواصی مازندران با بیان اینکه بیشترین غریق در این مدت در دریای بابلسر، محمودآباد رخ داد، گفت:بخش خصوصی تاکنون به تعهدات خود در زمینه بکارگیری ناجی غریق عمل نکرده است و در این مدت یک غریق در این بخش جان خود را از دست داده است.

وی به مسافران و گردشگران توصیه کرد از شنا در شب و خارج از محدوده طرح دریا خودداری کنند و خانواده‌ها در هنگام غرق یکی از بستگان خود در دریا اقدام به نجات گروهی نکنند و از قایقرانان، جت رانان وعوامل امدادی مستقر در سواحل استفاده کنند.

رییس هیات نجات غریق و غواصی مازندران گفت: خانواده‌های که گرفتار مواج خروشان دریای خزر شدند و ناجیان غریق حضور نداشتند از لوازم‌های امدادی مثل تیوپ، طناب، جلیقه و حلقه نجات استفاده کنند.

کریمیان افزود: جان باختگان دریا در این مدت در مقایسه با مدت مشابه پارسال که ۱۰۰ نفر بودند ۷۲ درصد کاهش یافته است.

وی گفت: هم اکنون ۹۳۰ ناجی غریق، ۱۰۰ جت اسکی و قایق برای امدادرسانی در سواحل مازندران مستقر هستند.

وی افزود: از اول خرداد پارسال تا کنون ۱۲ نفر در دریای مازندران غرق شدند

۴۸۱ نفر پارسال از دریای مازندران نجات یافتند.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين