امروز : شنبه, ۱۶ اسفند , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/07/07 - 11:10 ذخیره فایل ارسال به دوستان

عامل بروز سرطان‌های نواحی سر و گردن چیست؟

به گزارش بابل نوین، سید حسین یحیی زاده رئیس مرکز تحقیقات سرطان بیمارستان میلاد در آستانه برگزاری چهارمین سمینار سر و گردن اظهار کرد: بحث اصلی در سمینار امسال موضوع درگیری گردن و در واقع توده‌های گردنی بوده که در ردیف سرطان‌های سر و گردن قرار دارد.

وی افزود: توده‌های گردنی منشا اصلی درگیری سر و گردن، حنجره، تیروئید، حفره دهان، زبان و حلق است که اگر گسترده شوند گردن را آلوده می‌کنند همچنین این توده‌ها به ۲صورت عمده نسج نرم و غدد لنفاوی بوده که اگر به آن‌ها توجه نشود اندازه بسیار بزرگ به خود اختصاص می‌دهند.

دبیر علمی اجرایی بخش آنکولوژی چهارمین سمینار تومور‌های سر و گردن گفت: راه‌های تشخیصی و درمانی سرطان‌های سر و گردن، پیشرفت‌های درمانی، جراحی، رادیوتراپی و درمان‌های سیستمیک مثل شیمی‌درمانی همچنین موضوع ایمونوتراپی در این سمینار مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد علاوه بر آن جدیدترین دستاورد‌ها در این سمینار ارائه خواهد شد و مرور پایه‌ای درمان‌های متداول و پیشرفت‌های تشخیصی در دستور کار است.

ابتلای بالای سرطان های سر و گردن در مردان ایرانی

وی تاکید کرد: مصرف دخانیات و استفاده همزمان از الکل ریسک ابتلا به سرطان‌های سر و گردن را به شدت افزایش می‌دهد بنابراین پیشگیری از مصرف دخانیات الکل باید مد نظر افراد به ویژه جوانان قرار گیرد.

یحیی زاده گفت: شیوع سرطان‌های سر و گردن در ایران تقریباً برابر با سایر کشورهای دنیا است ولی در ایران این سرطان بیشتر مردان را مبتلا می‌کند.

گفتنی است؛ چهارمین سمینار تومور‌های سر و گردن ۱۱ و ۱۲ مرداد ماه سال جاری در مرکز همایش‌های بیمارستان میلاد با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته برگزار می‌شود.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين