امروز : شنبه, ۱۶ اسفند , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/07/09 - 9:55 ذخیره فایل ارسال به دوستان
لاریجانی در دیدار با سفیر فعلی قطر در تهران:

نیازی به دخالت خارجی‌ها در منطقه نیست

به گزارش بابل نوین، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز یکشنبه، ۱۷ تیرماه با علی بن حمد السلیطی سفیر فعلی قطر در تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.

لاریجانی در این دیدار که دیدار خداحافظی سفیر فعلی قطر در تهران بود از فعالیت های وی ضمن مدت خدمتش تشکر کرد و گفت: شما طی مدت فعالیت خود تلاش در افزایش سطح ارتباطات دو کشور به خصوص در حوزه های سیاسی و اقتصادی داشتید.

وی در ادامه محاصره قطر را اقدامی نادرست دانست و افزود: کلیه مسائل منطقه باید از طریق گفت و گو و رایزنی حل شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین نباید به قدرت های خارج از منطقه اجازه دخالت داد تا دولت ها و ملت ها را گرفتار توطئه های خود کنند.

علی بن حمد السلیطی سفیر قطر در تهران نیز ضمن تشکر از حمایت های دولت و ملت ایران گفت: از جمهوری اسلامی برای اینکه در زمان محاصره قطر از سوی کشورهای عربی، ما را تنها نگذاشتند، تشکر می کنیم.

سفیر قطر در تهران در پایان اظهار داشت: سفیر بعدی قطر که به تهران اعزام می شود نیز فردی فعال است که ادامه راه توسعه روابط را در حوزه های سیاسی و اقتصادی پیگیری می کند از این رو به گسترش بیش از پیش سطح روابط دو کشور امیدواریم.

براساس این گزارش، علی بن حمد السلیطی از دی ماه ۱۳۹۲ فعالیت خود در تهران را آغاز کرده بود که اکنون قرار است با حکم امیر قطر، محمد سعد الفهید الهاجری به عنوان سفیر فوق العاده به تهران معرفی شده و کار خود را در ایران آغاز کند.

.باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين