امروز : یکشنبه, ۱۰ اسفند , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/07/10 - 10:57 ذخیره فایل ارسال به دوستان
افشار:

بهبود قیمت قارچ در بازار/ زیان روزانه پرورش دهندگان قارچ به ۱۵ میلیارد تومان رسید

به گزارش بابل نوین، محمدحسن افشار رئیس هیئت مدیره تعاونی تولیدکنندگان قارچ‌های خوراکی از بهبود قیمت قارچ در بازار خبر داد و گفت: با توجه به مسمومیت اخیر برخی جوامع محلی و روستایی ناشی از مصرف قارچ های سمی و اطلاع رسانی نادرست برخی رسانه ها منجر به ایجاد برخی مشکلات و نابسامانی ها در بازار قارچ خوراکی شد که با پیگیری های صورت گرفته تا حدودی قیمت قارچ بهبود یافت.

وی با اشاره به مشکل پیش روی تولیدکنندگان قارچ خوراکی افزود: طبق روال همه ساله در فصل تابستان، سالن‌هایی که مجهز به سیستم سرمایشی مناسب نیستند از چرخه تولید خارج می شوند و تنها واحدهای مجهز می‌توانند به کار خود ادامه دهند.

افشار، نرخ کنونی فروش هر کیلو قارچ را در بازار ۷ هزار تومان اعلام کرد و گفت: براساس محاسبات صورت گرفته در مرداد ماه سال گذشته قیمت تمام شده هر کیلو قارچ خوراکی ۶ هزار و ۸۰۰ تومان بود که با احتساب تورم، این رقم امسال به ۷ هزار و ۵۰۰ تومان رسید و در نهایت این امر بیانگر زیان ۵۰۰ تومانی تولیدکنندگان در فروش هر کیلو قارچ است.

یک مقام مسئول ادامه داد: در چند ماه اخیر به دنبال امتناع افراد از مصرف قارچ‌های خوراکی ناشی از مسمومیت قارچ‌های سمی، زیان روزانه تولیدکنندگان از تولید ۳۰۰ تا ۳۵۰ تن قارچ خوراکی به ۲۵ میلیارد تومان رسیده بود که هم اکنون با بهبود شرایط میزان زیان آنها به ۱۵ میلیارد تومان کاهش یافته است.

وی قیمت قارچ در روزهای آتی را پیش‌بینی کرد و گفت: با توجه به گرمای هوا، راندمان کامپوست واحدهای مجهز از ۱۶ تا ۱۷ درصد بیشتر نخواهد بود و این امر در کنار تعطیلی واحدهای کوچک فاقد سیستم سرمایشی مناسب،کاهش عرضه و در نهایت افزایش قیمت قارچ در روزهای آتی را به همراه خواهد داشت.

رئیس هیئت مدیره تعاونی تولیدکنندگان قارچ در پایان تصریح کرد: با توجه به شرایط کنونی قیمت قارچ در بازار و سال حمایت از تولید داخل، در صددیم که با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و صدا و سیما الگوی مصرف را افزایش دهیم.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين