امروز : شنبه, ۱۶ اسفند , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/07/11 - 11:12 ذخیره فایل ارسال به دوستان

نارضایتی شهروندان از نحوه نوبت دهی برای دریافت کارت ملی هوشمند

به گزارش بابل نوین، سامانه سازمان ثبت احوال با توجه به تعداد زیاد متقاضیان ثبت نام و دریافت کارت ملی هوشمند و تکمیل ظرفیت پذیرش تا پایان مرداد ماه، اقدام به نوبت دهی برای شهریور ماه می کند.

این سامانه برای هر متقاضی یک روز را برای مراجعه مشخص می کند و چنانچه متقاضی در روز تعیین شده برای تشکیل پرونده و یا دریافت کارت ملی هوشمند اقدام نکند، نوبت دهی بعدی ماه های آینده خواهد بود .

بر این اساس و با عنایت به اینکه فقط یک روز برای مراجعه متقاضیان تخصیص می یابد، بیشتر آنها از این روند ناراضی هستند و اعلام کردند که چون نوبت اعلام شده مربوط به دو ماه آینده است، نمی توان برای حضور قطعی در روز مشخص شده برنامه ریزی کرد و ممکن است در آن روز امکان حضور در مراکز ثبت احوال میسر نباشد. متقاضیان همچنین اعلام کردند بهتر آن بود تا ثبت احوال به جای یک روز، یک بازه زمانی را برای مراجعه متقاضیان تعیین می کرد .

سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال در پاسخ به مشکل ایجاد شده گفت: چون نوبت دهی بطور سیستمی است، نمی توان بازه زمانی برای مراجعین تعیین کرد و حتی المقدور باید متقاضیان برای حضور قطعی در زمان تعیین شده اقدام و تلاش کنند.

وی احتمال حضور اکثر متقاضیان در یک روز از بازه زمانی را علت دیگر مخالفت با این پیشنهاد دانست و گفت: ممکن است بیشتر متقاضیان در یک روز مراجعه کنند و یک روز از بازه معین تعداد اندکی مراجعه کننده داشته باشیم؛ بر این اساس به دلیل ازدحام امکان خدمت دهی مناسب وجود نخواهد داشت.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين