امروز : شنبه, ۱۶ اسفند , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/07/15 - 11:20 ذخیره فایل ارسال به دوستان
کارگر:

کارگر: خرید آثار هنری جزو سیاست‌های اداره کل موزه‌ها نیست

به گزارش بابل نوین، در هفته‌های اخیر و در جریان بازدید از بخش‌های مختلف کاخ‌موزه سعدآباد متوجه شدیم که موزه حسین بهزاد فقط دربرگیرنده بخشی از آثار استاد مینیاتور ایران و شاعر رنگ‌ها است، زیرا وی در طول عمر خود برخی از آثارش را فروخته است.

باشگاه خبرنگاران جوان نیز پیگیر این مسئله شد که آیا اداره کل امور موزه‌های کشور تلاشی برای خرید این آثار و نگهداری آنها در موزه دارد یا خیر؟

محمدرضا کارگر مدیر کل امور موزه‌های کشور در اینباره اظهار کرد: به هر حال آثار خیلی زیادی برای فروش وجود دارد، ولی دولت تصمیم ندارد که در این زمینه ورود جدی داشته باشد و خیلی خوب است که کلکسیونر‌ها این آثار را خریداری کنند.

وی با بیان اینکه ما متولی هنر معاصر در کشور نیستیم و متولی این هنر، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، گفت:اگر امروز موزه حسین بهزاد را داریم بنابر علاقه وی و وراثش انجام شده است و ما نیز وظیفه خودمان را انجام می‌دهیم، ولی در مجموع خرید آثار جزء سیاست‌های ما نیست و از طرف دیگر اعتباری که برای خرید آثار به ما داده می‌شود به آثار فرهنگی، هنری و تاریخی اختصاص دارد و خرید آثار معاصر برعهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين