امروز : پنج شنبه, ۱۴ اسفند , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/07/15 - 11:24 ذخیره فایل ارسال به دوستان
وزیر آموزش و پروش:

اولویت آموزش و پرورش در مهر ٩٧حضور معلم در کلاس است/ ساماندهی نکردن نیروی انسنای موج سنگینی در جامعه ایجاد می‌کند

به گزارش بابل نوین، سیدمحمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش صبح امروز در گردهمایی مشترک معاونان وزیر، مدیران کل و معاونان پژوهش و برنامه ریزی استان‌ها که با موضوع ساماندهی نیروی انسانی در سال تحصیلی ۹۷- ۹۸در اردوگاه شهید باهنر تهران درحال برگزاری است، ضمن اشاره به اهمیت همگرایی، هم سویی و هماهنگی در ساماندهی نیروی انسانی در سال تحصیلی ۹۷- ۹۸ اظهار کرد: یکی از مسائل مهم آموزش و پرورش برای سال تحصیلی آینده، ساماندهی مطلوب و کارآمد نیروی انسانی خواهد بود که اگرنسبت به آن توجه جدی و اهتمام ویژه‌ای نباشد، موج سنگینی نه فقط در آموزش و پرورش بلکه در سراسر کشور ایجاد می‌کند و باید از امروز راه حل‌های مقابله با این مسئله را پیش بینی وبخوبی برنامه ریزی کنیم.
وی ضمن تاکید بر نقش مهم آموزش و پرورش در مواجهه با چالش‌های اجتماعی گفت: وظیفه ما این است که آمادگی لازم را برای مدیریت کردن چالش‌ها ایجاد کنیم و یکی از مهمترین موضوعات ملی و چالش‌های که مهرماه٩٧ با آن رو به رو هستیم ساماندهی نیروی انسانی و حضور معلمان در کلاس درس است.

بطحایی در ادامه اظهار کرد: به شرطی می‌توانیم موفق و مناسب اقدام کنیم که کلان‌تر نگاه کنیم و بخشی نگری نداشته باشیم و همه انرژی را صرف راه حل‌های مسایل ساماندهی قرار دهیم بنابراین اولویت اصلی و مهم آموزش و پرورش در مهر٩٧حضور معلم درکلاس درس است و تا زمانیکه معلم سرکلاس نباشد هیچ عامل دیگری را نباید تخصیص دهیم.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: تفویض اختیار برای ساماندهی نیروی انسانی در نظرگرفته شده است و این مسئولیت به استان‌ها و مناطق آموزشی واگذارشده است.

بطحایی بیان کرد: راهنمایی که مرکز برنامه ریزی نیروی انسانی وزارت آماده کرده است، دستورالعمل تکلیفی نیست و تنها پیشنهاد و راهنمای استان‌ها خواهد بود و مدیران کل و روسای مناطق آموزشی با توجه به شرایط بومی و نیروی انسانی موجود، ضمن برگزاری جلسات هماهنگی منظم و مستمر با همکاران و کارشناسان می‌توانند ساماندهی را انجام دهند.

وی گفت: امیدوارم با انعطاف‌های که در برنامه‌ها می‌توان اعمال کرد به امید خدا و تلاش‌های شما در استان ها، مهرماه ٩٧سال تحصیلی خوبی در ساماندهی نیروی انسانی و حضور معلمان در کلاس‌های درس خواهیم داشت.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين