امروز : پنج شنبه, ۱۴ اسفند , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/07/21 - 20:33 ذخیره فایل ارسال به دوستان

زندگی ۸ کودک در زمان جنگ به بازار کتاب می آید

منصوره فتاحی نویسنده گفت: هم اکنون خاطراتم را از دوران جنگ تحمیلی می نویسم که قرار است انتشارات سوره مهر آن را منتشر کند.

به گزارش بابل نوین، منصوره فتاحی نویسنده در گفتگو با خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛در خصوص کتاب در دست انتشارش گفت: هم اکنون خاطراتم را از دوران کودکی تا پایان جنگ تحمیلی می نویسم که قرار است انتشارات سوره مهر این کتاب را منتشر کند.

وی افزود:تقریبا ۹۵ درصد خاطراتم را نوشته ام و کتاب را تا یک ماه دیگر به ناشر تحویل می دهم.

فتاحی با بیان اینکه نگارش خاطراتم از جنگ تحمیلی را از زمان بمباران کرمانشاه شروع کردم، بیان کرد:چون پدرم نظامی بود زودتر از بقیه مردم با مسائل جنگ روبه رو شدم و اولین مطالبی که نوشتم درباره جنگ تحمیلی بود.

این نویسنده با بیان اینکه خاطراتم از این دوران آرام آرام در ذهنم شکل گرفت تا اینکه اولین کتابم را با عنوان «طعم تلخ خرما» نوشتم، بیان کرد:این کتابم براساس خاطرات دوران نوجوانی ام از جنگ بود.در واقع کتاب «طعم تلخ خرما» مرور خاطرات نوجوانی ام از این دوران بود و همیشه دوست داشتم این خاطراتم را کامل کنم و در کتابی مستقل به آن بپردازم.

این نویسنده با اشاره به دلیل پرداختن به خاطراتش از جنگ تحمیلی در یک کتاب بیان کرد:  خاطراتم در کتابی که در دست نگارش دارم به پیش از دوران آغاز جنگ تحمیلی بازمی گردد که در آن به دختر سوم خانواده بودن اشاره می کنم همچنین در خاطراتم به باورها و فرهنگ منطقه کرمانشاه اشاره داشتم که در این کتاب مخاطب را با فرهنگ و آداب و رسوم منطقه آشنا می کنم.

وی با بیان اینکه زودتر از بقیه مردم درگیر جنگ شدیم، گفت:خاطرات جنگ تحمیلی را از زبان کسی می خوانید که یک کودک است.

فتاحی ادامه داد: پس از فوت پدرم، ما بچه ها در دوران جنگ تحمیلی تنها ماندیم و در خاطراتم از این مسئله می گویم که هشت بچه در دوران جنگ تحمیلی تنها ماندند درحالی که دائم زیر بمباران بودند از این رو در خاطراتم این مسائل را از زبان کودکی که درگیر این شرایط است بیان می کنم و سعی کردم زندگی مردم عادی را در این بمباران ها به تصویر بکشم./ص

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين