امروز : یکشنبه, ۱۰ اسفند , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/07/21 - 20:51 ذخیره فایل ارسال به دوستان

دمیدن روحی تازه در کالبد دولت/ تغییر کابینه، در دستور کار روحانی!

حوزه دولت در هفته‌ای که گذشت، شاهد اخبار گوناگونی بود که در این میان دیدار هیئت دولت با رهبر معظم انقلاب اسلامی را می‌توان مهمترین اتفاق در این هفته برشمرد.

به گزارش بابل نوین، در هفته‌ای که گذشت، شاهد اخبار گوناگون و مهمی از ارکان مختلف دولت بودیم که در این میان دعوت رهبر معظم انقلاب از هیئت دولت و تشکیل جلسه نزد ایشان را می‌توان از جمله مهمترین اخبار دولت در هفته گذشته برشمرد.

یکشنبه این هفته حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در جلسه ای که به دعوت ایشان از رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت برگزار شده بود، شرط اصلی موفقیت در همه عرصه‌ها را برخورداری از «روحیه قوی، انگیزه، شجاعت و عزم راسخ» دانستند و افزودند: همه مدیران دولتی باید در مقابل مشکلات با تحرک بیشتر و با احساس مسئولیت مضاعف عمل کنند.

این بخش از سخنان رهبر معظم انقلاب را می‌توان دمیدن روحی تازه در کالبد دولت تعبیر کرد. این روزها که نگاه ها همگی به سمت تیم اقتصادی دولت در جهت بهبود شرایط هستند، حضرت آیت الله خامنه ای با میدان‌دار توصیف کردن تیم اقتصادی دولت آنها را محور اصلی کار و تحرک در کشور نام بردند و همه دستگاه ها و نهادها را به همکاری بیشتر با این تیم فراخواندند.

در این دیدار به طور کلی رهبر انقلاب «نسخه ای ۱۱ محوری را برای علاج بیماری اقتصاد کشور» مطرح کردند که توجه دولت به شرایط جدید کشور و اجرای بند بند این محورها می تواند زمینه رشد و توسعه کشور و رهایی از مشکلات اقتصادی را فراهم آورد.

از دیگر موضوعاتی که در این هفته خبرساز شد، موضوع تغییر کابینه بود که محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور از قرار گرفتن آن در دستور کار رئیس جمهور خبر داد و گفت: شرایط جدید می‌طلبد که برخی اعضای کابینه که در شرایط عادی توسط آقای رئیس جمهور انتخاب شده اند، تغییر کنند و اسامی مختلفی هم در دست بررسی است تا در فرصت مناسب این تغییرات صورت بگیرد.

واعظی با بیان اینکه این تغییرات در تیم اقتصادی دولت نیز خواهد بود، گفته است: اسامی و تعداد تغییرات در دولت را شخص آقای رئیس جمهور اعلام خواهد کرد.

هشت بار درخواست ملاقات از سوی ترامپ برای دیدار با روحانی نیز از دیگر موضوعاتی بود که این هفته مورد توجه رسانه ها قرار گرفت. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفته بود: مطمئن هستم که ایرانی ها با ما تماس خواهند گرفت و می گویند که بیایید معامله کنیم و ما هم در نهایت معامله خواهیم کرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور کشورمان در واکنش به این اظهارات ترامپ از هشت بار درخواست ترامپ برای ملاقات با رئیس جمهور کشورمان در سفر به نیویورک خبر داد و گفت: ویژگی این نظام و مردم در این است که زیربار فشار نمی روند و ترامپ باید بداند که ایران و مردمش با کره شمالی و مردم آن کشور متفاوت هستند.

 

روحانی در حاشیه نشست سران قوا: امسال شاهد تحولی مثبت در زمینه اشتغال خواهیم بود/ شرایط امروز فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است

نشست مشترک سران قوا شنبه هفته جاری به میزبانی رئیس جمهور برگزار شد.

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران در حاشیه جلسه سران قوا، اظهار داشت: در جلسه امروز راه های لازم را مورد بررسی قرار دادیم که چگونه می توان کشور را از این مقطع به خوبی و با کمترین هزینه عبور دهیم. دولت هم برای تامین کالاهای اساسی و ضروری مردم ارز لازم را مد نظر قرار داده و بانک مرکزی به طور منظم آن را پرداخت می کند.

رئیس جمهور ادامه داد: در زمینه اشتغال طرح هایی را که در گذشته داشتیم ادامه خواهیم داد. در زمینه صنعت ساختمان، خودروهای فرسوده، اشتغال روستایی بحث اشتغال را به طور جد دنبال خواهیم کرد. علیرغم فشارهای آمریکا امسال شاهد تحولی مثبت در زمینه اشتغال خواهیم بود.

نشست شورای هماهنگی امور حقوقی دستگاه‌های اجرایی برگزار شد

نشست شورای هماهنگی امور حقوقی دستگاه‌های اجرایی با حضور لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور و معاونان و مدیران حقوقی دستگاه‌های اجرایی برای هم‌اندیشی درباره برنامه اصلاح و توسعه نظام حقوقی، لایحه جامع شفافیت و نحوه اجرایی کردن بند «خ ماده (۱۱۳) قانون برنامه ششم»، برگزار شد.

جنیدی با تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت نیروی انسانی متخصص، اظهار داشت: نیروهای متخصص، جوان و تحصیلکرده فراوانی در کشور وجود دارند که باید در اداره کشور از ظرفیت آنها استفاده کنیم و هر اندازه که امکان‌پذیر باشد، مردم را در مدیریت و اداره کشور، مشارکت دهیم و ضمن تلاش برای بوجود آوردن نیروی انسانی توانمند، بهترین فرزندان کشور را به همکاری در دولت دعوت کنیم.

قوه قضائیه خارج از نوبت تخلف واردات خودرو را رسیدگی کند

رئیس جمهور پس از دریافت گزارش وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت؛ اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی و نیز بازرسی ریاست جمهوری درباره وقوع تخلف در واردات و فروش خودروهای خارجی، ضمن دستورهای جدید به سه وزارتخانه و معاون حقوقی ریاست جمهوری؛ از رئیس قوه قضائیه خواست ترتیبی اتخاذ نمایند تا با دقت و سرعت و خارج از نوبت به این پرونده رسیدگی شود، مجرمان و متخلفان به مجازات قانونی برسند و اموال و سودهای کلان نامشروع به بیت‌المال بازگردد.

رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای هیئت دولت مطرح کردند؛ لزوم تهیه نقشه راه اقتصاد کشور/ مردم باید احساس آرامش و ثبات کنند

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در نشستی که با دعوت ایشان از رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت برگزار شد، با تأکید بر توانایی کشور برای عبور از مشکلات اقتصادی با برخورداری از روحیه انقلابی و مجاهدت، کار و تلاش شبانه‌روزیِ مسئولان و همکاری و همراهی آحاد مردم، شرایط و الزامات استمرار پیشرفت و حرکت پر شتاب به سمت اهداف را بیان کردند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در این جلسه، شرط اصلی موفقیت در همه عرصه‌ها را برخورداری از «روحیه قوی، انگیزه، شجاعت و عزم راسخ» دانستند و افزودند: همه مدیران دولتی باید در مقابل مشکلات با تحرک بیشتر و با احساس مسئولیت مضاعف عمل کنند.

رهبر انقلاب اسلامی، تیم اقتصادی دولت را میاندار و محور اصلی کار و تحرک در کشور خواندند و همه دستگاهها را به هماهنگی با آن فراخواندند.

روحانی خطاب به رهبر معظم انقلاب : همه تلاش خود را به کار می‌بندیم

رئیس‌جمهور در دیدار اعضای هیئت دولت با رهبر معظم انقلاب با اشاره به تلاش دشمن برای نگران کردن مردم از آینده و ایجاد انتظارات تورمی، افزود: با وجود همه تلاشهای روانی و اقتصادی دشمنان ایران، درآمدهای ارزی و ریالی کشور در سه ماهه اول امسال بیش از سه ماهه اول سال قبل بوده و در بخش عمرانی ۲۲ برابر سال قبل اعتبارات لازم تخصیص داده و تأمین شده است.

حجت الاسلام حسن روحانی در این دیدار خطاب به رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: همه تلاش خود را به کار می‌بندیم تا نکاتی را که بیان فرمودید، عملیاتی و اجرایی کنیم.

بیانیه هیئت دولت خطاب به رهبر معظم انقلاب؛ برای حل مشکلات و ادامه مسیر رشد کشور با تمام توان تلاش می‌کنیم

هیئت دولت با تشکر از بیانات صریح و امیدبخش رهبر معظم انقلاب اسلامی در حمایت از دولت و ارزیابی دقیق معظم له از توانایی خدمتگزاران دولت در کنار مردم عزیز برای حل مشکلات اقتصادی کشور، تاکید کرد که “اعضای دولت و همه خادمان ملت در خانواده بزرگ دستگاه اجرایی با عزم و جدیت آمادگی دارند که تمام توان خود را برای حل مشکلات مردم، ادامه مسیر رشد و آرامش اقتصادی کشور و ناکام گذاردن تلاش دشمنان بکار گیرند. “

روحانی: دولت برای پیگیری و اجرای رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، عزم جدی دارد

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه عصر یکشنبه هیئت وزیران، ضمن تشکر از حمایت رهبر معظم انقلاب از دولت و استقبال از رهنمودهای ایشان، بر عزم جدی همه اعضای دولت در پیگیری کامل و اجرای این رهنمودها تاکید کرد.

روحانی با اشاره به اینکه امروز دولت بار سنگین امید و اعتماد مردم برای حل مشکلات آنان را بر دوش دارد، همراهی همگان با دولت در شرایط خطیر کشور و مقابله موثر با دشمنان را ضروری دانست.

رئیس جمهور در ادامه اظهار امیدواری کرد در پرتو توانمندی های ملی، عزم استوار مردم، مشارکت کامل بخش خصوصی و تلاش مجدانه دولتمردان، مسیر آینده روشن تر و منافذ نفوذ دشمن بسته خواهد ماند.

تصویب آیین نامه اجرایی مربوط به اختصاص اعتبار برای حمایت از طرح های اشتغالزا

هیئت وزیران آیین نامه اجرایی مربوط به اختصاص اعتبار و تسهیلات برای حمایت از طرحهای تولیدی اشتغالزا را مورد بررسی و تصویب قرار داد.

برنامه های مشمول این آیین نامه شامل رسته فعالیت های منتخب، بازسازی و نوسازی صنایع، تکمیل و راه اندازی طرحهای کشاورزی، صنعتی و معدنی نیمه تمام بخش خصوصی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد، اجرای طرحهای صنایع کوچک و حمایت از توسعه خوشه های کسب و کار، بافت های فرسوده و طرحهای حمل و نقل عمومی و ریلی از جمله جایگزینی خودروهای عمومی و ماشین آلات کشاورزی فرسوده، کارورزی جوانان و طرحهای اشتغالزایی مناطق مرزی، گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی می باشد.

جلسه فوق‌العاده «نوبخت» و «آخوندی» برای اتصال بنادر کشور به شبکه ریلی

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: جلسات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به نظارت و ارزیابی عملکرد گذشته بر اساس تقسیم کاری که بین دستگاه ها صورت گرفته، معطوف شده بود و امروز عمدتا به بازبینی بسته ها و برنامه هایی که برای مقابله با تحریم‌های آتی داریم، متمرکز شدیم.

وی افزود: یکی از مباحث تحریم مبادی ورودی و خروجی کشور است. واردات و صادرات ما از بنادر بویژه بنادر جنوب انجام می شود. امروز گزارش ویژه ای از وضعیت بنادر در شمال و جنوب مطرح شد که در آن گزارش دقیقی از اینکه چگونه حجم گسترده واردات و صادرات کشور در شرایط تحریم عبور دهیم ارائه شد.

نوبخت ادامه داد: با توجه به اینکه برخی از ظرفیت های بنادر مانند چابهار برای فعال شدن به شبکه حمل و نقل داخلی نیازمند است، به همین منظور جلسه فوق العاده ای را با وزیر راه و شهرسازی در سازمان برنامه و بودجه خواهیم داشت تا بتوانیم برای اتصال خطوط ریلی جنوب مخصوصا چابهار به شبکه سراسری، تدابیری را اتخاذ کنیم.

جهانگیری: اداره کشور در شرایط تحریم دستور کار نخست دستگاه های اجرایی است

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با اشاره به دیدار هیات دولت با رهبر معظم انقلاب و قدردانی از حمایت های ایشان از دولت برای عبور از مشکلات پیش رو، اظهار داشت: معتقدم با توجه به انسجام و وحدت بوجود آمده میان ارکان مختلف نظام و همدلی مردم و مسئولان می توانیم به دشمن ثابت کنیم که تحریم ها علیه ملت و کشور بزرگ ایران کارساز نیست.

وی همچنین با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت تدوین نقشه راه اقتصادی در شرایط پیش رو و ضرورت حفظ ثبات اقتصادی در کشور، تصریح کرد: خوشبختانه با تدبیر حکیمانه مقام معظم رهبری جلسات شورای عالی اقتصادی سران قوای سه گانه بصورت مستمر برگزار می شود و انسجام خوبی در داخل کشور شکل گرفته است که امیدواریم با تلاش و جدیت همه بخش ها بتوانیم شرایط پیش رو را به خوبی پشت سر بگذاریم.

جهانگیری با تاکید بر اهمیت اطلاع رسانی صحیح و بموقع به جامعه در خصوص تحریم ها و پیامدهای آن خاطرنشان کرد: تشکیل ستاد اطلاع رسانی برای شرایط تحریم موضوع مهمی است تا در مقابل جنگ روانی که دشمنان می خواهند به راه بیاندازند، مردم را از حقایق و واقعیت ها آگاه نماید و جنگ روانی دشمنان را خنثی کند.

پیش‌نویس لایحه شفافیت منتشر شد

همزمان با دستور ویژه رئیس محترم جمهور برای پیگیری پرونده خودروهای وارداتی غیر مجاز، پیش‌نویس لایحه شفافیت توسط مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری منتشر شد.

شفافیت سازمانی، شفافیت اطلاعاتی، شفافیت تماسها و سفارشهای خارج از روال اداری، شفافیت مسافرتهای خارجی، گزارشگری فساد، الزامات شفافیت در حوزه های خاص، شفافیت سیاسی، شفافیت اقتصادی، شفافیت فرهنگی، شفافیت اجتماعی، شفافیت اداری، شفافیت قضایی و انتظامی، شفافیت تقنینی، شفافیت امنیتی- اطلاعاتی و… از جمله مهم‌ترین عناوین مورد بحث در متن پیش‌نویش لایحه شفافیت است.

این پروژه به دستور ریاست جمهوری توسط مرکز بررسی‌های استراتژیک تهیه و به معاونت حقوقی ریاست جمهوری تحویل شده است. از صاحبنظران و پژوهشگران دعوت می‌شود ضمن مطالعه پیش‌نوس لایحه شفافیت، نقد و بررسی خود را از طریق این لینک ارسال کنند.

رحمانی فضلی: آسیب های اجتماعی قابل حل است/ گردش مالی تجارت مواد مخدر در بانک های غرب صورت می گیرد

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در نخستین همایش ملی مواجهه با آسیب های اجتماعی از دیدگاه اسلام، اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که در کشور وجود دارد عدم ارتباط میان مراکز مطالعاتی و حوزه های اجرایی است، در صورتی که ما باید از مطالعات و تحقیقات علمی برای حل مسائل استفاده کنیم.

وی ادامه داد: آسیب های اجتماعی بزرگترین مشکل کشور است اما قابل حل است، البته کار سختی است که نیاز به کار فراوان دارد؛ مثلا مواد مصرفی از ۲۰ نوع به ۷۰۰ نوع رسیده و تولید مواد مخدر در افغانستان به ۱۰ هزار تن رسیده است و ما در قالب ۲۰ هزار عملیات به مبارزه و کشف مواد پرداخته ایم و میزان شیوع مصرف مواد به ۲۰ درصد رسیده است.

وزیر کشور با بیان اینکه مسئله‌ای دیگر سرعت غیر قابل اندازه گیری در تغییرات است و محور آن بر تفکرات لیبرالیستی و کاملا مادی گرایانه است، تصریح کرد: دلیل آن این است که محور این تغییرات کشورهایی هستند که به دنبال منافع خود هستند. وقتی تجارت مواد مخدر ۶۰ میلیارد دلار است، قابل چشم پوشی نیست و کسانی که مدعی مبارزه با آن در غرب هستند در جلسات به آنها می گوییم که گردش مالی این تجارت در بانک های شما صورت می گیرد، چرا با آن مقابله نمی کنید؟

نوبخت: آیین نامه‌ جدید برای بنگاه‌های اقتصادی/ ۱۴ برنامه برای بیش از یک میلیون فرصت شغلی

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: تصویب آیین نامه اجرایی تبصره ١٨، دیگر اقدام هیات دولت بود که در آن مقرر شد برای ایجاد حدود ١ میلیون و ٣٣ هزار فرصت شغلی از طریق اجرای ١۴ برنامه، حدود ۶۵ هزار و ۴٠٠ میلیارد تومان سرمایه گذاری شود. آنچه این مبلغ را تشکیل می دهد ردیفی خاص است که در تبصره ١٨ مبلغ آن ٣ هزار میلیارد تومان و مبلغی از دیگر تبصره این ماده است و ١٢ هزار ۴٠٠ میلیارد تومان از محل اعتبارات عمرانی برداشت می کنیم تا منابع اشتغال را فراهم کنیم.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوال خبرنگار مهر پیرامون سرانجام نرخ بنزین و نان، گفت: بازگشت کارت های سوخت به جایگاه‌ها برای کنترل مصرف است و نظام کنترلی ما را قوی می کند، اما لزوما معنای دونرخی شدن بنزین و سهمیه بندی را ندارد.

نوبخت ادامه داد: برای نان یارانه سنگینی پرداخت می کنیم. ما باید با تسهیلات و امتیازاتی ارائه می دهیم که به آنها کمک شود. دولت تحت فشار است اما دلش می خواهد به آنها کمک کند اما بدلیل کمبود منابع نمی‌تواند خیلی از کارها را انجام دهد.

سه تصمیم کلیدی برای تسریع در اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری

جلسه پیگیری روند اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری امید(نوسازی بافت‌های فرسوده)، روز سه‌شنبه به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد. در این جلسه که استانداران و شهرداران کلانشهرهای کشور نیز حضور داشتند، تصمیمات مهمی در جهت تسریع و توسعه طرح از جمله در ارتباط با تسهیلات بانکی اتخاذ شد.

در این جلسه مقرر شد علاوه بر بانک مسکن دیگر بانک‌ها هم بتوانند در اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری مشارکت کنند.

در ادامه جلسه پیگیری اجرای طرح ملی بازآفرینی شهری امید، گزارشی درباره چگونگی پیشرفت کار از سوی استانداران و شهرداران کلانشهرها ارائه شد. سازمان ثبت و خزانه نیز پیشرفت کار طرح جامع املاک دولتی را گزارش کردند و قرار شد در آینده نزدیک به طور ویژه در ارتباط با بررسی مسائل کلانشهرهای هشت گانه کشور جلسه ای برگزار شود.

راهکارهای گسترش و ترویج فرهنگ مطالعه بررسی شد

جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی عصر سه شنبه به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، برگزار شد

در این جلسه موضوع کتاب و فرهنگ کتابخوانی در کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه راهکارهای گسترش و ترویج فر هنگ مطالعه و کتابخوانی و رفع مشکلات و چالش‌های گوناگون در صنعت چاپ و نشر کتاب گفتگو کردند.

همچنین مقرر شد وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش، سازمان صدا و سیما، نهادهای مردمی و سمن‌های تخصصی و ناشران و پدید آورندگان آثار ادبی؛ طرح‌ها و برنامه‌های خود  را در راستای ترویج، تبلیغ و گسترش فرهنگ کتابخوانی در کشور ارایه کرده و پرتلاش‌تر در این عرصه گام بردارند.

واعظی مطرح کرد؛ تغییر در تیم اقتصادی دولت در دستور کار رئیس جمهور / ۸ درخواست ترامپ برای ملاقات با روحانی

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز با شرایط جدیدی مواجه هستیم. بعد از خروج آمریکا از برجام، تحریم‌هایی به وجود آمده است و جنگ روانی را از نظر اطلاعات غلط به راه انداخته‌اند تا به ملت ایران تحمیل کنند.

وی همچنین در خصوص موضوع ترمیم کابینه گفت: همه این شرایط می‌طلبد که برخی اعضای کابینه که در شرایط عادی توسط آقای رئیس جمهور انتخاب شده اند، تغییر کنند و اسامی مختلفی هم در دست بررسی است تا در فرصت مناسب این تغییرات صورت بگیرد.

واعظی از درخواست ترامپ برای ملاقات با روحانی خبر داد و گفت: در سفر قبلی روحانی به نیویورک برای مجمع عمومی سازمان ملل، ترامپ ۸ بار تماس گرفت و درخواست گفتگو و ملاقات با رئیس‌جمهور را از تیم ایرانی مطرح کرده بود.

امیری: تصمیم‌گیری درباره ترمیم کابینه را رئیس‌جمهور اعلام خواهد کرد

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران پیرامون تغییرات در کابینه، اظهار داشت: این موضوعی است که شخص رئیس جمهور باید در موردش حرف بزند. امروز در این زمینه صحبتی نبود. اما این رئیس‌جمهور است که باید در این مورد حرف بزند که می‌تواند با چه کسانی و با چه ویژگی هایی کار کند و آن چیزی که مهم است هماهنگی و روح مسئولیت پذیری اعضای کابینه است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در خصوص نامه آیت الله هاشمی شاهرودی به دبیر شورای نگهبان در مورد لایحه کنوانسیون پالرمو، اظهار داشت:‌ شورای نگهبان اظهارنظری در مورد لوایح دولت که در مجلس تصویب شده، داشته است. اظهارنظر شورای نگهبان هم اعلام و ابلاغ شده، طبقه‌بندی آن صورت گرفته و روشن است.

«غلامرضا سلیمانی امیری» به عنوان رئیس کل بیمه مرکزی تعیین شد

هیات وزیران در جلسه روز چهارشنبه که به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی رییس‌جمهوری برگزار شد، به غلامرضا سلیمانی امیری به عنوان رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران رأی اعتماد داد و از خدمات رییس کل پیشین تقدیر کرد.

رئیس جمهور در این جلسه رییس کل جدید بیمه مرکزی را به گسترش چتر حمایتی بیمه و پوشش کامل آن در حوادث طبیعی و غیرمترقبه و نیز بهره گیری از نیروهای جوان و خلاق و تحول در این صنعت از طریق گسترش شفافیت و رقابت توصیه کرد.

تعیین محصولات ذرت و جو برای عرضه در بورس کالای ایران، صدور مجوز انعقاد قرارداد مشارکت برای اجرای پروژه آزاد راه کنارگذر قم و قم – سلفچگان- راهجرد و تصویب آیین ‌نامه اجرایی دیگری از قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور از دیگر مصوبات جلسه هیئت وزیران بود/ص

مهر

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين