امروز : شنبه, ۱۶ اسفند , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/07/22 - 10:04 ذخیره فایل ارسال به دوستان

همه چیز درباره نارسایی قلبی/ چرا قلب به باتری نیاز پیدا می‌کند؟

به گزارش بابل نوین، مسعود اسلامی فوق‌ تخصص الکتروفیزیولوژی، درباره بیماری نارسایی قلب مطرح کرد: این عارضه زمانی ایجاد می‌شود که قلب نتواند نیازهای بافت بدن را تأمین کند یا اینکه تأمین نیاز بافت‌ها با فشار قلبی بیشتری انجام شود.

وی افزود: فرم معمول نارسایی قلب زمانی است که عضله قلب ضعیف شده و قلب بزرگتر می‌شود و قدرت انقباضی‌اش که حدود ۵۵ یا ۶۰ درصد است به زیر ۵۰ برسد؛ در آن زمان می گوییم عضله قلب ضعیف شده است.

اسلامی با بیان اینکه ضعیف شدن قلب درجات مختلفی دارد، بیان کرد: ممکن است قدرت انقباضی قلب به ۳۵ تا ۵۰ درصد برسد که در این مواقع با عارضه نارسایی قلبی مواجه می‌شویم.

همه چیز درباره نارسایی قلبی/ چرا قلب به باتری نیاز پیدا می‌کند؟

اسلامی در خصوص علائم این بیماری بیان کرد: احساس تنگی نفس، خستگی در حین فعالیت‌های روزانه، ورم شکم که ناشی از تجمع آب در آن است و ورم پاها از جمله علائم این بیماری به شمار می‌روند.

از هر ۱۰۰ نفر ایرانی ۲ نفر به نارسایی قلبی مبتلا می‌شوند

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: در مواردی که فرد با نارسایی شدید قلب مواجه باشد در زمان استراحت نیز دچار تنگی نفس می‌شود.

دبیر علمی بیستمین کنگره تازه های قلب و عروق ایران با بیان اینکه پرفشاری خون ارتباط مستقیمی با بروز نارسایی قلب دارد، اظهار کرد: پرفشاری خون باعث می‌شود عضله بطن چپ قلب ضخیم شود، فشار خون فرد بالا برود و این فشار به ریه‌ها منتقل شود که این پروسه باعث ایجاد تنگی نفس خواهد شد.

وی تصریح کرد: درمان نارسایی در مراحل اولیه با رژیم غذایی مناسب و پرهیز از مصرف غذاهای حاوی نمک و غذاهای نفاخ امکان‌پذیر است، همچنین فعالیت‌های ورزشی مثل پیاده‌روی باعث کاهش ابتلا به این عارضه خواهد شد.

دبیر انجمن آترواسکلروز ایران در خصوص برطرف کردن عوامل نارسایی قلب گفت: کنترل فشار خون، باز کردن عروق قلبی و برطرف کردن مشکلات دریچه قلب می‌تواند در تشدید این عارضه مؤثر باشد.

آخرین مرحله برای درمان نارسایی شدید قلبی

اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر نارسایی قلب را می‌توان با کمک برخی از داروها درمان کرد، توضیح داد: در مواردی که انقباض قلب کمتر از ۳۰ درصد باشد برای فرد باطری قلبی استفاده می‌شود که این دستگاه باعث تقویت عضله قلب خواهد شد.

همه چیز درباره نارسایی قلبی/ چرا قلب به باتری نیاز پیدا می‌کند؟

وی پیوند قلب را آخرین مرحله برای درمان نارسایی شدید قلبی دانست و گفت: خوشبختانه در تعدادی از مراکز درمانی ما عمل پیوند قلب با موفقیت انجام می‌شود اما باید در نظر داشته باشیم که قلب مناسب که با گروه خونی بیمار مطابقت داشته باشد باید پیدا شود.

متخصص قلب و عروق در پایان در خصوص شیوع این عارضه در بین ایرانیان بیان کرد: به طور معمول از هر صد نفر در کشور یک الی دو نفر به بیمار نارسایی قلبی مبتلا هستند.

گفتنی است؛ بیستمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق از تاریخ بیستم الی بیست و سوم شهریورماه با حضور سخنرانانی از کشورهای آلمان ،ایتالیا، فرانسه ،امریکای شمالی ،ترکیه ،انگلیس ،اتریش در مرکزهمایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار خواهد شد.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين