امروز : دوشنبه, ۱۱ اسفند , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/07/23 - 10:08 ذخیره فایل ارسال به دوستان
چمران:

مذاکره با کشوری که به امضایش پایبند نیست، معنایی ندارد/ وزارت امور خارجه حالت انفعالی و مصلحت‌طلبانه را کنار بگذارد

به گزارش بابل نوین، مهدی چمران نایب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب (جمنا) با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر مطابق بودن صحبت‌های رئیس جمهور درباره صادرات نفت ایران با موازین جمهوری اسلامی و نقش وزارت امور خارجه در این زمینه اظهار کرد: وزارت امور خارجه باید شفاف به میدان آمده و حالت انفعالی و مصلحت‌طلبانه را کنار و صراحتا اعلام کند که اگر ایران نتواند نفت صادر کند هیچ کشور دیگری نیز در محدوده خلیج فارس نخواهد توانست این کار را انجام دهد.

وی افزود: اگر کشوری بخواهد با سیاست‌های قلدرمابانه و زورگویی مانع از بسته شدن تنگه هرمز ایران شود قطعا تبعات جدی آن را متحمل خواهد شد.

چمران با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره مذاکره با آمریکا تصریح کرد: پس از برجام به همگان ثابت شد که امریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیست و این کشور نه تنها در رابطه با ایران بلکه نسبت به عهد و پیمانش با کشورهای دیگر نیز نمی‌تواند استوار بماند لذا مذاکره با کشوری که حتی به امضایش پیش چشم جامعه جهانی پایبند نمی‌ماند معنایی نخواهد داشت.

نایب رئیس جبهه مردم نیروهای انقلاب درباره فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه نباید معطل بسته پیشنهادی اروپا باقی ماند خاطرنشان کرد: اروپا قاعدتا نمی‌تواند منافع ملی جمهوری اسلامی ایران را تامین کند و دولت نیز نباید منتظر تصمیم اتحادیه اروپا باقی بماند چرا که انتظار برای ارائه پیشنهاد از سوی کشورهای اروپایی تکرار اتلاف وقت در دوران پسابرجام است.

گفتنی است؛حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با سفیران، کارداران و مسئولان وزارت امور خارجه، تأمین و حفظ منافع ملی به معنای حقیقی را هدف اصلی سیاست خارجی خواندند و به بیان بایدها و نبایدهای دیپلماسی پرداختند.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين