امروز : یکشنبه, ۱۰ اسفند , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/07/28 - 12:02 ذخیره فایل ارسال به دوستان

بازخوانی «جنگل» در «کتاب شب» رادیو تهران

به گزارش بابل نوین، رمان «جنگل» را مینا سرابی ترجمه و انتشارات علم منتشر کرده است. آپتون سینکلر در سال ۱۸۷۸ میلادی در بالتیمور ایالت مریلند آمریکا به دنیا آمد و در سال ۱۹۶۸ در گذشت.

رمان «جنگل» او در سال ۱۹۴۳ موفق به دریافت جایزه ادبی پولیتزر شد. آپتون سینکلر طی ۹۰ سال عمر پربارخود، در حدود ۱۰۰ کتاب نوشت که مشهورترین آنها، رمان «جنگل» و رمان «نفت» هستند. از روی رمان «نفت» او فیلم مشهور «خون به پا خواهد شد» را ساختند که در سال ۲۰۰۷ میلادی نامزد ۸ جایزه اسکار شد.

اما رمان جنگل، چیز دیگری بود. وقتی منتشر شد، تئودور روزولت رئیس جمهور وقت آمریکا آن را خواند و موضوع اثر برایش چنان تکان دهنده بود که بلافاصله دستور داد در وضعیت کشتارگاه‌های شیکاگو، تغییرات اساسی ایجاد کنند و بازرسانی برای نظارت بر این کار فرستاد.

این رمان تکان دهنده را شنوندگان رادیو می‌توانند طی شش شب و هر شب به مدت ۲۰ دقیقه با صدای بهروز رضوی از برنامه کتاب شب رادیوتهران بشنوند. محمدباقر رضایی نویسنده، محمود احمدی تهیه کننده و گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران متولی ساخت این برنامه هستند و ساعت پخش آن هم بین ساعت ۲۳ و ۳۰ تا ۲۴ است.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين