امروز : پنج شنبه, ۱۴ اسفند , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/07/28 - 19:30 ذخیره فایل ارسال به دوستان

«رقص خاکریز»؛ روایت سردار مظاهری و حاجی‌بابایی از عملیات رمضان

«رقص خاکریز»، نام کتابی است که عملیات رمضان را با روایت سردار جعفر مظاهری با محوریت سرداران شهید علیرضا حاجی بابایی و حبیب الله مظاهری ، با قلم محسن صیفی بیان می‌کند.

به گزارش بابل نوین، «رقص خاکریز»، نام کتابی است که عملیات رمضان را با روایت سردار جعفر مظاهری با محوریت سرداران شهید علیرضا حاجی بابایی و حبیب الله مظاهری، با قلم محسن صیفی بیان می‌کند.
بر اساس این گزارش، کتاب «زندگی سردار علیرضا حاجی بابایی» به قلم محسن صیفی کار و حمید حسام نوشته شد که با حضور سردار قاسم سلمیانی فرمانده نیروی قدس رونمایی شد.

عملیات رمضان، یادآور روزهای حماسه و خون، روزهای مردانگی، مردان مرد، عارفان سنگر نشین، روزهای روزه داری و مجاهدت، روزهای زایندگی و حیات، روزهای برکت و لطف خداوند است، در این نبردی که یکی از حماسه‌های ماندگار تاریخ است، سه موج از سپاهیان داوطلب در زمینی مسطح برای باز پس گیری شلمچه وفتح بصره حرکت کردند ، نبرد طاقت فرسایی که همدان با تقدیم بیش از ۱۲۰ شهید در آن جایگاه ویژه‌ای داشت.

 سه گردان به استعداد یک تیپ از پادگان قدس، به فرماندهی علیرضا حاجی بابایی و جانشینی حبیب‌الله مظاهری به‌عنوان فرمانده و جانشین محور و گردان فتح به فرماندهی سردارمحمد دلاوری و جانشینی سردار عبدالمحمد مؤمنی و گردان نصر به فرماندهی نورعلی‌ای و گردان خندق به فرماندهی حاج جعفر مظاهری به استعداد بیش از هزار نفر تشکیل می‌شود.

در این عملیات سرداران شهید علیرضا حاجی بابایی فرمانده جبهه میانی سرپل ذهاب وفرمانده محور کوشک در عملیات رمضان ، حبیب الله مظاهری جانشین فرمانده جبهه میانی سرپل ذهاب و محور کوشک در عملیات رمضان، محمد دلاوری وحاج محمود نیکو منظری، معاون پشتیبانی تیپ محمد رسول الله (ص) وعبدالمحمد مومنی وغلام اسلامیان و بیش از ۱۲۲ رزمنده همدانی به شهادت رسیدند. این کتاب تلاشی است در جهت رشادت‌های این سرداران و رزمندگان کشورمان که به قلم محسن صیفی بیان می‌شود.

فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين