امروز : شنبه, ۱۶ اسفند , ۱۳۹۹
تاریخ : 2018/07/28 - 19:45 ذخیره فایل ارسال به دوستان

جمعه غم انگیز در آب‌ های ساحلی مازندران

۶ نفر روز گذشته جمعه ۵ مرداد در آب‌ های ساحلی مازندران جان خود را از دست دادند.

به گزارش بابل نوین، نقی کریمیان رییس هیات نجات غریق و غواصی مازندران در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، با بیان اینکه ۶ نفر روز گذشته جمعه ۵ مرداد در آب‌ های ساحلی مازندران جان خود را از دست دادند، گفت: ۴ نفر از افراد غرق شده در سه منطقه دریای نوشهر و یک مسافر اهل قم در آب‌ های ساحلی منطقه نیرو هوایی بابلسر غرق شد و جان باختند.

وی افزود: یکی از غرق شدگان که یک زن ۲۷ ساله و اهل کرمانشاه بود، در طرح تعطیل شده باغ ملی رامسرکه غیرقابل پوشش ناجیان غریق بود، جان خود را از دست داد.

رییس هیات نجات غریق و غواصی مازندران گفت: اکنون ۹۳۰ ناجی غریق، ۱۰۰ جت اسکی و قایق و ۴۰۰ ناجی غریق در محدوده طرح سالم سازی دریا برای امدادرسانی در سواحل مازندران مستقر هستند.

کریمیان افزود: با توجه به افزایش دمای هوا، غریق در مازندران افزایش یافته است، ۱۵ بازرس از اول خرداد امسال تاکنون در طرح‌ های دریا و مناطق خارج طرح مازندران مستقر هستند و روزانه تخلفات را به این هیات گزارش می‌ دهند.

وی به مسافران و گردشگران توصیه کرد: از شنا در شب و خارج از محدوده طرح دریا خودداری کنند و خانواده‌ ها در هنگام غرق شدن یکی از بستگان خود در دریا اقدام به نجات گروهی نکنند و از قایقرانان، جت رانان وعوامل امدادی مستقر در سواحل استفاده کنند.

رییس هیات نجات غریق و غواصی مازندران گفت: خانواده‌ هایی که گرفتار مواج خروشان دریای خزر شدند و ناجیان غریق حضور نداشتند از لوازم‌ های امدادی مثل تیوپ، طناب، جلیقه و حلقه نجات استفاده کنند.

کریمیان با هشدار به شهروندان و مسافرانی که برای شنا به دریا مراجعه می‌ کنند، از آنان خواست: از طرح‌ های دریا برای شنا استفاده کنند./ص

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين