امروز : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/08/01 - 10:42 ذخیره فایل ارسال به دوستان

۲۸ هزار زائر ایرانی وارد سرزمین وحی شدند / ۱۶ هزار زائر از مدینه خارج شدند

به گزارش بابل نوین، حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت امروز درباره آخرین آمار ورود زائران ایرانی به سرزمین وحی اظهار کرد: تا پایان وقت امروز سه شنبه نهم مرداد ماه حدود ۲۸ هزار نفر از زائران ایرانی وارد سرزمین وحی شده اند.

وی با بیان اینکه پرواز زائران ایرانی از روز ۲۷ تیرماه و به مقصد فروگاه مدینه منوره آغاز شده بود، گفت: پرواز زائران ایرانی از روز گذشته هم در مدینه منوره و هم در فرودگاه شهر جده انجام می گیرد.

رییس سازمان حج و زیارت گفت: تا آخر وقت روز سه شنبه نزدیک به ۲۴ هزار نفر وارد مدینه منوره شده اند که از این تعداد نیز حدود نزدیک به ۱۶ هزار نفر بعد از احرام بستن در مسجد شجره به سمت مکه مکرمه عزیمت کرده اند.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: پروازهای جده نیز از روز گذشته آغاز شده و تاپایان وقت امروز سه شنبه جمعا حدود ۴ هزار نفر از زائران به این فرودگاه وارد می شوند.زایرانی که وارد این فرودگاه می شوند بعد از احرام بستن در جحفه وارد شهر مکه مکرمه می شوند.

محمدی افزود: به غیر از آمار ورود تعداد زایران، در حدود ۲ هزار و ۷۰۰ نفر از عوامل اجرایی نیز برای خدمت رسانی به حجاج عزیز از روزهای قبل از آغاز فرآیند حج مشغول به فعالیت شده اند.

وی افزود: تمامی برنامه ریزی ها برای زایران عزیز به خوبی پیش می رود و امیدواریم که آنها نیز به نکات و توصیه های مرتبط با این سفر توجه داشته باشند.

گفتنی است که امسال حدود ۸۶هزار نفر از زائران کشورمان در موسم حج تمتع ۹۷ شرکت می کنند.

نخستین پرواز ورود زائران ایرانی از روز ۲۷ تیر ماه آغاز شده است وهر یک از زائران حدود ۳۰ تا ۴۰ روز در سرزمین وحی حضور خواهند داشت.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين