امروز : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/08/01 - 11:06 ذخیره فایل ارسال به دوستان

ساخت اولین دستگاه‌های مجهز به اینترنت اشیا در شرکت‌های دانش‌بنیان

به گزارش بابل نوین، یکی از شرکت‌های دانش‌ بنیان موفق به طراحی و ساخت وسایل صنعتی شده‌است که به کمک اینترنت اشیا کار می‌کند و اتوماسیون اداری را به درستی پیش می‌برد.

مدیر این شرکت دانش بنیان با اشاره به محصول ساخته شده در این شرکت گفت: شرکت ما در اتو‌ماسیون اداری فعالیت می‌کنند و موفق به ساخت دستگاه هایی شده است که خود به اینترنت اشیا مجهز هستند و فعالیت های روتین را انجام می‌دهند.

مدیریت دستگاه‌های صنعتی به کمک اینترنت اشیا
وی در خصوص دستگاه‌های این شرکت بیان کرد: دستگاه‌ها در حوزه رو‌بوتیک و اینترنت اشیا فعالیت می‌کند و به کمک این قابلیت می‌توان وسایل را از راه دور کنترل کرد یعنی از راه دور آن‌را روشن و خاموش کرد.

مدیر این شرکت دانش بنیان با بیان اینکه اینترنت اشیا برای کنترل وسایل به کار می‌رود گفت: برای روشن و خاموش کردن دستگاه‌ها باید از اینترنت اشیا بهره گرفت تا بتوان به راحتی با آن‌ها کار کرد؛ خوشبختانه این دستگاه‌ها به این فناوری مجهز هستند .

وی با اشاره اینکه دستگاه‌ها در پژوهشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند اظهار کرد: این دستگاه‌ها در دانشگاه‌ها قرار داشته‌اند، اما اخیرا در حوزه صنعت هم وارد شده‌اند و فعالیت‌های خود را ادامه می‌هند؛ در حوزه روباتیک، مکاترونیک، هوش مصنوعی ، اتوماسیون می‌توان از این دستگاه استفاده کرد.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين