امروز : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/08/04 - 9:58 ذخیره فایل ارسال به دوستان

۳۹ هزار زائر ایرانی وارد سرزمین وحی شدند/ ۲۱ هزار زائر از مدینه خارج شدند

به گزارش بابل نوین، حمید محمدی رییس سازمان حج و زیارت امروز درباره آخرین آمار ورود زائران ایرانی به سرزمین وحی اظهار کرد: تا پایان وقت امروز جمعه دوازدهم مرداد ماه بیش از ۳۹ هزار نفر از زائران ایرانی وارد سرزمین وحی شده اند.

وی با بیان اینکه پرواز زائران ایرانی از روز ۲۷ تیرماه و به مقصد فروگاه مدینه منوره آغاز شده بود، گفت: پرواز زائران ایرانی از چهار روز گذشته هم در مدینه منوره و هم در فرودگاه شهر جده انجام می گیرد.

محمدی گفت: تا آخر وقت روز جمعه دوازدهم مرداد ماه بیش از ۲۹ هزار نفر وارد مدینه منوره شده اند که از این تعداد نیز نزدیک به ۲۱ هزار نفر در قالب ۱۵۰ کاروان بعد از احرام بستن در مسجد شجره به سمت مکه مکرمه عزیمت کرده اند.

رییس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: پروازهای جده نیز از چهار روز گذشته آغاز شده و تا پایان وقت امروز جمعه جمعا حدود ۱۰ هزار نفر از زائران به این فرودگاه وارد می شوند. زائرانی که وارد این فرودگاه می شوند بعد از احرام بستن در جحفه وارد شهر مکه مکرمه می شوند.

محمدی افزود: به غیر از آمار ورود تعداد زائران، در حدود ۲ هزار و ۴۵۰ نفر از عوامل اجرایی نیز برای خدمت رسانی به حجاج عزیز از روزهای قبل از آغاز فرآیند حج مشغول به فعالیت شده اند.

وی افزود: تمامی برنامه ریزی ها برای زائران عزیز به خوبی پیش می رود و امیدواریم که آنها نیز به نکات و توصیه های مرتبط با این سفر توجه داشته باشند.

رییس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: پروازهای مدینه قبل که به مقصد فرودگاه مدینه انجام می گیرد تا روز ۱۹ مرداد ادامه می یابد و از آن به بعد همه پروازهای ورودی به مقصد فرودگاه جده است؛ پروازهای برگشت زائران نیز از چهارم شهریور ماه آغاز خواهد شد و تا ۲۴ شهریور ماه ادامه می یابد.

گفتنی است که امسال حدود ۸۶هزار نفر از زائران کشورمان در موسم حج تمتع ۹۷ شرکت می کنند. نخستین پرواز ورود زائران ایرانی از روز ۲۷ تیر ماه آغاز شده است وهر یک از زائران حدود ۳۰ تا ۴۰ روز در سرزمین وحی حضور خواهند داشت.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين