امروز : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/08/04 - 10:08 ذخیره فایل ارسال به دوستان

مرگ ۲۲ نفر در مدت ۷۴ روز در دریای مازندران / هزار ۹۷۴ نجات یافته از دریا در مازندران

به گزارش بابل نوین، نقی کریمیان رییس هیات نجات غریق و غواصی مازندران با بیان اینکه طرح دریا از اول خرداد در مازندران آغاز شد، گفت:ناجیان غریق تاکنون هزار و ۹۷۴ نفر را از خطر مرگ نجات دادند.

وی با بیان اینکه از این تعداد غریق نجات یافته هزار و ۴۹۸ نفر مرد و ۴۷۶ غریق زن بودند، افزود: ۲۲ نفر در این مدت در دریای بابلسر، نور، محمودآباد (سرخرود)، فریدونکنار و نوشهر غرق شدند.

کریمیان با بیان اینکه صبح امروز نیز دو جوان ۲۰ و ۴۳ ساله در دریای بابلسر و محمودآباد غرق شدند، گفت: جستجو‌ها برای یافتن پیکر این دو غریق ادامه دارد.

رییس هیات نجات غریق و غواصی مازندران با توضیح این مطلب تصادم دریایی شامل برخورد قایق موتوری و جت اسکی به افراد شناگر است، افزود: ۸ تصادم دریایی از اول خرداد امسال تاکنون در دریای بابلسر، چالوس و محمودآباد منجر به مرگ ۴ نفر شد.

وی گفت: هم اکنون ۹۳۰ ناجی غریق، ۱۰۰ جت اسکی و قایق و ۴۰۰ ناجی غریق در محدوده طرح سالم سازی دریا برای امدادرسانی در سواحل مازندران مستقر هستند.

رییس هیات نجات غریق و غواصی مازندران افزود: ۱۵ بازرس از اول خرداد امسال تاکنون در طرح‌های دریا و مناطق خارج طرح مازندران مستقر هستند و روزانه تخلفات را به این هیات گزارش می‌دهند.

کریمیان گفت: خانواده‌هایی که گرفتار مواج خروشان دریای خزر شدند و ناجیان غریق حضور نداشتند از لوازم‌های امدادی مثل تیوپ، طناب، جلیقه و حلقه نجات استفاده کنند.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين