امروز : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/08/07 - 9:37 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام جمعه بابل در جمع خبرنگاران:

خبرنگاران روایتگر حقیقت مسائل جامعه باشند/مسببان مشکلات جامعه را به مردم معرفی کنید

امام جمعه بابل گفت: در سطح شهرستان بابل نگاه و بی‌مهری خاصی از سوی مسئولان صورت گرفته که خبرنگاران باید عاملان نارسایی مشکلات را به مردم معرفی کنند.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در جمع خبرنگاران شهرستان بابل با اشاره به اینکه رسانه می تواند محور همه تحولات مدر جامعه باشد اظهار کرد: نامگذاری روزی به عنوان خبرنگار همزمان با شهادت شهید عرصه خبر و رسانه شهید صارمی نشان دهنده اهمیت این صنف از فرهیختگان جامعه است.

وی افزود: اهمیت این روز آنقدر زیاد است که از گذشته در تاریخ دنیا نقش آفرینی کرده اند و حتی در اسلام هم کسانی که راوی و مورخ رویدادها بودند مورد توجه قرار داشتند و مورد استناد منابع علمی، حاکمان و مردم قرار داشتند.

امام جمعه بابل ادامه داد: اهالی رسانه باید برخی از ارتباطات متقابل بین مردم و خبرنگاران را مورد توجه قرار داده، مردم هم باید قدردان این زحمات باشند و اصحاب رسانه و خبرنگاران بدانند چه درجه و جایگاهی دارند.

این مسئول یادآور شد: مهمترین خواسته ما و مردم این است که خبرنگاران روایتگر مسائل حقیقی جامعه باشندو از این منظر باید در وجوحات مسائل سیاسی و فرهنگی با دقت‌نظر بیشتر وارد شوند، به خدا قسم اگر نقاط قوت مثبت و منفی جامعه اگر به عینه منتقل شود می‌تواند در جامعه بصیرت‌افزا باشد.

حجت‌الاسلام روحانی گفت: مسولیت خبرنگاران آشنایی مردم با اطلاعات درست است تا جامعه بتواند آگاهانه قدم بردارد، بسیاری از مردم زندگی خود را بر اساس رسانه‌ها تنظیم می‌کنند و این بر رسالت ما می‌افزاید و آگاه‌سازی جامعه جزو وظایف اصلی است.

وی رسالت خبر را جلوگیری از جهل مردم دانست و اظهار کرد: باید سعی شود این قلم فروخته نشود و درگیر مباحث دنیوی نشود، خبرنگار نباید فروشنده خبر و عکس باشند و می‌بینیم با این‌گونه اتفاقات ناخوشایند جامعه خبری به برخی بها داد، آن‌ها قدرشناس نبودند و به جامعه خیانت شد، جامعه با وجود این افراد به مصالح خود دست پیدا نمی‌کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بابل افزود: لاپوشانی کردن حقایق موجود مانند مسئله زباله، مباحث فرهنگی و دغدغه‌ها شهرستانی و یا کشوری باید مطرح شود و نباید از اینگونه مسائل گذشت، خبرنگاران نظر کارشناسان را بگیرند و به مردم انتقال دهند، این مسئله هم جزو رسالت خبرنگاران است.

مسببان مشکلات جامعه را به مردم معرفی کنید

روحانی اذعان کرد: بسیاری از برکات و آگاهی‌های جامعه ما مربوط به زحمات خبرنگاران است، امروز نابسامانی‌های درون جامعه وجود دارد و وظیفه ماست که این مسببان را به مردم معرفی کنند.

این مسئول با اشاره به مشکلات مدیریتی در شهرستان بابل که جلوی برخی از ارائه خدمات را به مردم را گرفته است گفت: در سطح شهرستان بابل نگاه و بی‌مهری خاصی از سوی مسئولان داخل و خارج استان صورت گرفته که خبرنگاران باید عاملان نارسایی مشکلات در سطح این شهرستان و کشور را به مردم معرفی کنید.

امام جمعه بابل تاکید کرد: در اطلاع‌رسانی مسائل جناحی را سرلوحه کار قرار ندهند و عادلانه با مباحث برخورد کنند، مدیرانی که خیانت یا شانه از مسولیت خالی می‌کنند باید از سوی رسانه‌ها مورد نقد همراه با ارائه طریق قرار گیرند.

وی ادامه داد: آنهایی که در وقت انتخابشان به مردم وعده دادند و رای گرفتند اما به وعده‌ها عمل نکردند از سوی خبرنگاران مورد سوال قرار گیرند، خبرنگاران می توانند موتور بازدارنده خیانت برخی مسولان باشند.

حجت الاسلام روحانی در پایان گفت: در چهل سالگی انقلاب اسلامی وضع گذشته و موجود در رسانه‌ها به‌عنوان حقایق معرفی شود هر چند در ابعاد ملی نسبت به شهرستان بابل و خبرهایش کم لطفی شده است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين