امروز : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/08/09 - 14:24 ذخیره فایل ارسال به دوستان

لالیگایی شدن لژیونر سرشناس ایرانی با قانون طارمی!

به گزارش بابل نوین، بدون تردید یکی از مهم ترین اتفاقات سال های اخیر فوتبال ایران به پرونده قرارداد بستن مهدی طارمی، ستاره سابق تیم پرسپولیس با ریزه اسپور ترکیه باز می گردد. پرونده ای که سبب شد این بازیکن به دلیل امضاء قرارداد همزمان با تیم های ایرانی و ترک، ۴ ماه محروم شده و پرسپولیس هم به دلیل صداقت نداشتن در راه این انتقال و جذب بازیکن تحت قرارداد با یک باشگاه دیگر ضمن محکوم شدن پرداخت ۷۸۰ هزار یورو به ریزه اسپور ، از ۲ پنجره نقل و انقالاتی محروم شود.

با وجود اینکه ریزه اسپور پس از تلاش های فراوان باشگاه پرسپولیس و پیگیری های حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان از خیر دریافت این مبلغ گذشت اما طبق نظر دادگاه CAS محرومیت سرخ پوشان پایتخت از فعالیت در نقل و انتقالات تا نیم فصل لیگ هجدهم به قوت خود باقی ماند.هرچند مهدی طارمی اکنون در الغرافه و لیگ ستارگان قطر به میدان می رود اما پرسپولیس که در نقل و انتقالات با ستارگانی مانند سروش رفیعی، مهدی شریفی، مهدی ترابی و مهدی شیری به توافق رسید به دلیل جعل مدارک در راه بازگشت طارمی به ایران نمی تواند قرارداد آنها را ثبت و از این نفرات تا پایان دور رفت لیگ استفاده کند.

در روزهای اخیر هم شاهد اتفاق هایی مشابه پرونده مهدی طارمی در فوتبال ایران بوده ایم. مهدی ترابی که یک فصل دیگر با سایپا قرارداد دارد، طبق اعلام مسئولان تراکتورسازی برای گذراندن خدمت سربازی اش با این باشگاه قرارداد بسته است و البته صحبت هایی درباره اینکه او با فجرسپاسی شیراز هم برای پشت سر گذاشتن خدمت سربازی توافق هایی انجام داده است به گوش می رسد. یعنی هافبک تیم ملی در حال حاضر با ۴ باشگاه قرارداد امضاء کرده است.

 

در جدید ترین مورد هم با ماجرای سامان قدوس مواجه می شویم. روز گذشته(چهارشنبه) تصاویری از امضاء قرارداد ستاره و کاپیتان تیم اوسترشوندس سوئد با تیم تازه لالیگایی شده هوئسکا اسپانیا منتشر شد. با این وجود دنیل کیندبرگ، رئیس باشگاه اوسترشوندس این انتقال را غیرقانونی دانسته است. او اعلام کرده «به قدوس تنها اجازه سفر به اسپانیا و بازدید از باشگاه هوئسکا را دادم و هیچگونه مجوزی برای امضاء قرارداد به هافبک تیم ملی ایران داده نشده است. مدیر برنامه ای که در تصاویر امضاء قرارداد با هوئسکا کنار قدوس است نمی شناسم. ارتباطی هم با او نداشتم و نخواهم داشت. قدوس باید به سوئد برگردد و هر گونه امضاء قرارداد با هوئسکا را رد می کنم. هیچگونه رضایتی نسبت به این انتقال ندارم»

با این شرایط به نظر می رسد قدوس هم برای لالیگایی شدن راه مهدی طارمی را پیش گرفته است و امضاء قرارداد با هوئسکا تبعات سنگینی برای او در پی دارد.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين