امروز : دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/08/10 - 16:25 ذخیره فایل ارسال به دوستان
در خطبه‌های نمازجمعه‌های شهرستان بابل مطرح شد

قوه قضائیه خدای ناکرده حقوق ۸۰ میلیون ایرانی را نادیده نگیرد/کجای دنیا رکود اقتصادی و بیکاری نعمت است/برخی نمایندگان ضعیف به خون شهدا خیانت می‌کنند

خطبای جمعه شهرستان بابل با ابراز نگرانی از وضعیت اقتصادی در کشور از مجلس و دولت خواستند با نگاه انقلابی اقدامات در خور توجه انجام دهند.

به گزارش بابل نوین، امت خداجوی شهرستان بابل با حضور در صفوف منظم نماز عبادی سیاسی جمعه از خطبه‌های ائمه جمعه این شهرستان استفاده کردند.

 

 

قوه قضائیه خدای ناکرده حقوق ۸۰ میلیون ایرانی را نادیده نگیرد
نماز سیاسی عبادی جمعه این هفته دارالمومنین بابل به امامت حجت‌الاسلام مجتبی روحانی با حضور آحاد مردم ولایی در مصلای بزرگ این شهر برگزار و ایشان ضمن تسلیت شهادت امام جواد(ع) اظهار کرد: این امام نابغه ائمه شناخته می‌شود که در سن نوجوانی به مقام امامت رسید.

وی افزود: علم، تقوا و عظمت امام جواد(ع) در سطح جامعه برای آحاد جامعه نشان داده شد، ایشان حلقه وصل امامان پیش از خود بود و آن را به خوبی به امامان دیگر انتقال داد.

امام‌جمعه بابل ادامه داد: ماه ذی‌الحجه روزهای خاصی دارد که در قرآن بارها به آن اشاره شدو از جمله لیالی ده گانه در سوره فجر است، دهه اول ذی‌الحجه روزهای نشانه‌گذاری شده و دعاهای این روز به‌خصوص و نمازهای ویژه روزه‌های این دهه را یادآور می‌شوم.

این مسئول خاطرنشان کرد: دهه اول ذی‌الحجه تداعی‌کننده سفره‌های معنوی مسجدالحرام و مسجدالنبی است، اول ذی‌الحجه روز با برکت ازدواج امیرالمومنان و زهرا(س) اکه نمونه‌ای از ازدواج با برکت در تاریخ به شمار می‌رود است، از جمله ارزش‌های پیامبر(ص) جا افتادن ازدواج در تعابیر آن حضرت بود.

حجت‌الاسلام روحانی گفت: آمار ازدواج در جامعه رو به کاهش و خسارت‌های سنگینی به جامعه ما وارد می‌شود، با کمال تاسف برخی از جوان‌ها با وجود اینکه مشکل ندارند اما به ازدواج تن نمی‌دهند، معلمان باید این امور را جست و جو کنند.

وی با انتقاد از آتش‌کشیدن کاه در برخی مزارع مازندران افزود: آتش‌زدن کاه کار بسیار زشتی است که متاسفانه برخی کشاورزان پس از برداشتن محصول آن را انجام می‌دهند، سرشاخه‌ها مال کشاورزان اما کاه آن متعقل به چارپایان است، برای ما ننگ است که در این استان با این همه ظرفیت، شاهد واردات گسترده علوفه دامی به این استان هستیم و در مقابل کاه‌ها به آتش کشیده می‌شود.

خطیب جمعه بابل با ابراز تاسف از واردات گسترده برنج اذعان کرد: با تدبیر شایسته استاندار مازندران، ورود برنج خارجی به استان ممنوع شد اما کافی نیست و باید در سطح کشور در ایام برداشت برنج واردات برنج خارجی ممنوع شود.

این مسئول ادامه داد: مساله زکات که در اسلام مورد تاکید قرار گرفته و زکات شالی زکاتی مستحب است اما برکات عظیمی برای مومنان و کشاورزان می‌تواند در پی داشته باشد، کشاورزان در زندگی خود حساب و کتاب دینی در زمینه زکات داشته باشند.

روحانی با تاکید بر لزوم مبارزه با فساد اقتصادی اظهار کرد: مساله خواست عمومی و به ویژه رهبر معظم انقلاب و آحاد مومنان مبارزه با فساد است، در کنار تدابیر اقتصادی مبارزه با فساد اقتصادی را جدی بگیرید، مبارزه با فساد زمینه اعتماد بیشتر را در جامعه ایجاد می کندو همه آحاد جامعه تقاضای جدی دارند با تمام وجود آهنگ مبارزه با فساد را فریاد می‌زنند.

وی افزود: ۷۰۰ میلیون دلار را دولت به کسی می‌دهد که گوشت وارد کند و معلوم نیست این پول‌ها کجا رفت، دست‌های خبیث و عناصر آلوده معرفی شوند، قوه قضائیه دست دست نکند و حقوق متهم را که تعداد معدودی نیستند مدنظر قرار می‌دهید و خدای ناکرده حقوق عموم ۸۰ میلیونی را نادیده نگیرید، مبارزه با فساد توسط سران قوا باید جدی گرفته شود، مبارزه با فساد اقتصادی، پشتیبان طرح‌های اقتصادی کشور، امیدبخش برای مردم و وحدت‌آفرین است.

امام‌‌جمعه بابل تصریح کرد: دولت شرایط ویژه اقتصادی در کشور اعلام کند و در قالب لایحه‌ای، طرحی وضعیت ویژه اقتصادی در کشور ایجاد شود و با تسلط دولت بر فضای اقتصاد دست‌های آلوده قطع شود، ما باید حالت ویژه جنگی در زمینه اقتصادی در کشور بگیریم.

حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به وضعیت سیاست خارجه گفت: شنیده شده دولت عراق برای تحریم‌های آمریکا علیه ایران اعلام کرده، ما عرب‌ها را به غیرت و حق‌شناسی می‌شناسیم، وقتی نیروهای داعش به بغداد و نزدیکی اربیل رسیدند و قصد تصرف آن را داشتند، دولت عراق و دولت اقلیم به لرزه افتادند و از ایران درخواست کردند که به داد آن‌ها برسد.

وی در پایان تاکید کرد: امروز دولت عراق در برابر شهدای ایرانی که برای حل مشکل عراق در مقابل داعش، شهید شده‌اند چه جوابی می‌دهد،اعلام همکاری دولت عراق با آمریکا علیه ایران برای ما پذیرفتنی نیست، این صحنه‌ای ناجوانمردانه است و دولت عراق باید تامل بیشتری کند.

 

 

کجای دنیا رکود اقتصادی و بیکاری را نعمت می‌دانند
حجت‌الاسلام عباس بابائیان در خطبه‌های نمازجمعه ۱۹ مرداد بخش بابلکنار اظهار کرد: امام(ره) و مقام معظم رهبری درباره لزوم دوری مسئولین از خوی اشرافیت فرمودند”روزی که دولت و مجلس به خوی کاخ‌نشینی روی آورد، باید فاتحه کشور را خواند” افراد کارگزار در این نظام اسلامی باید دندان لذایذ بی‌شماری را بکنند.

وی افزود: وضعیت نا بسمان گرانی ارز، سکه و سایر مشکلات ریشه اقتصادی ندارد بلکه یک پدیده سیاسی، عمدی و مشکوک است، برای دامن‌زدن به نارضایتی مردم و تحمیل برجام موشکی و منطقه‌ای، شبیه کاری که آمریکا در شیلی انجام داد می خواهند رقم بزنند اما ملت شریف ایران در شرایط سخت اقتصادی به دشمنان اعلان می‌کنند خاک می‌خوریم، اما یک وجب از خاک مقدس ایران اسلامی را به دشمن نمی‌دهیم.

امام‌جمعه بابلکنار ادامه داد: مسئولی که فرزندش در سوگندنامه دریافت حق شهروندی آمریکا قسم خورده که با اسلحه از خاک آمریکا دفاع می‌کند، چنین مسئولی چطور می‌خواهد حافظ منافع ملی ایران باشد، دولت و مجلس محترم به جای این‌گونه افراد، مسئولین انقلابی، دلسوز و مردمی را جایگزین آنان کنند.

این مسئول خاطر نشان کرد: مسئولین رضایت مردم را با خدمتگذاری خالصانه به‌دست آوردند و بدانند که استحکام و اقتدار نظام اسلامی بستگی به حضور مردم در صحنه دارد، دشمن به فاصله مسئولان با مردم امید بسته است، مسئولین ما با نجومی‌بگیران و فاسدان اقتصادی چه کردند، فسادستیزی و مبارزه با اخلال‌گران اقتصادی وظیفه اصلی نظام اسلامی است.

حجت‌الاسلام بابائیان گفت: رئیس‌جمهور و مجلس محترم پاسخ دهند با رشد صد در صدی و بعضاً بیشتر قیمت کالاهای ضروری مردم و افزایش ده درصدی حقوق، کارمندان چگونه گذران زندگی کنند، برجام برای کشور و مردم، دستاوردی نداشته که برخی ملت ما را متهم به کفران نعمت برجام کرده‌اند، واقعیت این است که همین آشفته‌بازار و گرانی لجام گسیخته از اثرات بستن همه چیز به برجام است، در کجای دنیا رکود اقتصادی و بیکاری را نعمت می‌دانند، کسی که شعور و فهم سیاسی داشته باشد و از تاریخ عبرت بگیرد، هرگز از مذاکره دوباره با آمریکا حرف نمی‌زند، ظاهراً برخی از جریانات سیاسی تا همه ایران را تحویل دشمن ندهند دست بردار نیستند.

وی افزود: مبانی فلسفه لیبرالیسم این است که مشروعیت و مقبولیت را از آن مردم می‌دانند، اما براساس آموزه‌های دینی، مشروعیت از آن خداست و مقبولیت از آن مردم و امام(ره) فرمودند”تا من زنده‌ام نمی‌گذارم که انقلاب به دست لیبرال‌ها بیفتد: برخی معتقدند اگر با آمریکا مذاکره کنیم و در برخی مسائل کوتاه بیائیم مشکلات ما حل می‌شود، باید به این‌ها گفت مصدق نه سپاه داشت نه انرژی هسته‌ای، نه موشک،نه با حزب‌الله و حماس رابطه داشت فقط گفت نفت ما مال خودمان است، آمریکا سرنگونش کرد، اگر ما به طور کامل تسلیم خواسته‌های آمریکا نشویم دست از سر جمهوری اسلامی بر نمی‌دارد.

خطیب جمعه بابلکنار ادامه داد: ملت عزیز مطمئن باشند تا بسیج در این کشور هست، تا این روحیه، صفا، خدمت بی‌مزد و منت در میان مردم ما به خصوص در جوانان ما وجود دارد، دشمن هیچ‌گونه لطمه‌ای به این انقلاب، نظام و به این کشور نخواهد توانست وارد کند.

این مسئول اذعان کرد: در شرایطی که مجلس باید با عمل به وظایف نظارتی دولت را ملزم کند برای مدیریت بحران اقتصادی قدم‌های جدی بردارد، برخی وکیل‌الدوله‌ها با طرح جنجالی سربازی دختران، افکار عمومی را مشغول موضوعی فرعی کردند و خوش خدمتی بعضی از مجلسی‌ها برای فرار مسئولین از زیر فشار مطالبات عمومی مردم است.

این مسئول یادآور شد: کسانی که به موشک هوا کردن سپاه انتقاد می‌کنند، بدانند که اگر رشادت‌های این عزیزان در هشت سال دفاع مقدس و دفاع از حریم اهل‌بیت(ع) و نابودی داعش در سوریه و عراق نبود این اقتدار کنونی نصیب ایران نمی‌شد و از ترس داعش به‌دنبال سوراخ موش می‌گشتند.

بابائیان در پایان گفت: نیروهای ارزشی، انقلابی، ولایی و دلسوز کشور نباید با موضوع آشوب‌های احتمالی بی‌تفاوت باشند و اجازه ندهند منافقین و اشرار از مطالبات برحق مردم سوء استفاده کنند.

 

 

برخی نمایندگان ضعیف به خون شهدا خیانت می‌کنند
حجت‌الاسلام محمدعلی حاجی‌زاده در خطبه‌های امروز بندپی‌غربی با برشمردن علل مشکلات اقتصادی در جامعه اظهار کرد: در شرایط کنونی مردم‌و مسئولان باید مواظب عواملی چون تحرکات وتحریم های دشمن باشند و با ایستادگی کامل در مقابل دشمنان از اسلام دفاع کنند.

وی افزود: یکی دیگر از عوامل و مشکلات اقتصادی جامعه امروز ما سوءتدبیر دولت مردان است که باید در کنار عامل عدم نظارت دستگاه‌های نظارتی چه دولت باشد چه مجلس باشد چه قوه قضاییه با نگاه انقلابی برخورد کرد.

امام جمعه بندپی‌غربی ادامه داد: باید به نمایندگان مجلس بارک‌الله گفت که ظرف یکی دو روز امضا را پس می‌گیرد، بعضی نمایندگان ضعیف و ذلیلی داریم که به خون شهدا و مردم وانقلاب خیانت می‌کنند.

این مسئول تصریح کرد: اگر مجلس‌نشینان بدانند که فلان وزیر نا کارامد بود اگر استیضاح نشود خیانت به خون شهدا است.

حجت‌الاسلام حاجی‌زاده گفت: بخش عمده کار مجلس کار نظارتیست و اگر به آن توجه ندارند از ذلیل بودن برخی نمایندگان است.

وی افزود: بخشی دیگر از عوامل و مشکلات اقتصادی مربوط به جنگ روانی است، در شرایط حاضر دشمن دارد القا می‌کند که راه برون‌رفت صرفا مذاکره با آمریکاست اما آمریکا بداند که مردم ایران همیشه پای این نظام هستند و تا پای جان از آرمان‌های امام وشهدا دفاع می کنند.

خطیب جمعه بندپی‌غربی در پایان اذعان کرد: در داخل مجلس و دولت کسانی هستند که اصرار به مذاکره با آمریکا هستند ولی مردم امروز با وضع موجود و عواملی که گفته شد دیگر این نگاه را ندارند، آقایان از تاریخ درس عبرت بگیرند.

 

 

مردم در انتظار اقدام انقلابی مسئولان هستند ولی خبری نیست
خطبه‌های نماز عبادی سیاسی بندپی‌شرقی به امامت حجت‌الاسلام محمد پوررمضان برگزار و نامبرده ضمن تسلیت شهادت امام جواد(ع) اظهار کرد: سیره مبارزاتی فرهنگی و اعتقادی امام جواد(ع) درسی برای جامعه امروز ماست.

وی افزود: این امام روش مقابله فرهنگی را همچنان بهترین راهبرد مبارزاتی خود در ان زمان دانست، آن را همچون پدر بزرگوار خود ادامه داد و به بهترین شکل از این روش برای تحکیم و گسترش تشیع و تربیت شاگردان بزرگی بهره برد تا آنجا که نفوذ اعتقادی و فرهنگی شیعی در عصر امامت ایشان بسیار چشمگیر شد.

امام‌ جمعه بندپی‌شرقی با تبریک سالروز ازدواج امام علی(ع) و زهرا(س) ادامه داد: در اولین روز آخرین ماه قمری، پیشوای پارسیان یعنی امیر مومنان با برترین بانوی جهان یعنی صدیقه اطهر پیمان عشق بستند و نشان دادند که با برکت‌ترین ازدواج ساده‌ترین آن است.

حجت‌الاسلام پوررمضان تصریح کرد: بالاترین هنر تشکیل خانواده دوری از حرام الهی است و باید پیوند با رب ملکوت داشت تا کانون خانواده  بهترین بستر باشد برای تعالی و تربیت فرزندانی قرآنی.

وی با اشاره به وضعیت نامساعد اقتصادی جامعه گفت: امروز نیاز به دادگاه صحرایی اقتصادیاست، مگر در تهاجم نظامی هر کس که به جبهه دشمن کمک کند به عنوان خیانت کار جنگی مورد محاکمه قرار نمی‌گیرد، چرا با سوداگران و خیانتکاران جنگ اقتصادی با مسامحه برخورد می‌شود، مگر آیت‌الله مکارم در این مورد نفرمودند”مردم قضاتی می‌خواهند شجاع، با قاطعیت و با سرعت که به این وضع شرم‌آور مفسدان اقتصادی پایان دهند، مگر آیت‌الله نوری همدانی در این باره نفرمودند”با اخلال‌گران اقتصادی به عنوان خائن برخورد شود” چرا مدیران دستگاه‌های اجرایی عوامل فساد اقتصادی را شناسایی و از بدنه خود دور نمی‌کنند.

این مسئول افزود: چرا در وزارت صنعت معدن تجارت که قلب اقتصادی کشور است خبری از برنامه‌ریزی، مقابله قاطع و برنامه‌محور با توطئه‌های اقتصادی دشمن نیست، چرا دستگاه‌های نظارتی فقط در ماه‌های رمضان و آغاز سال تحصیلی به‌طور گسترده و سراسری بر قیمت چند قلم کالا از قبیل زولیبا و لوازم‌التحریر نظارت می‌کنند، آیا اکنون زمان آن نرسیده که دستگاه‌های نظارتی با تمام قدرت به میدان نظارت وارد و در نرخ‌گذاری همه کالاها اقدام کنند.

خطیب جمعه بندپی‌شرقی اذعان کرد: در جنگ نظامی چطور متخلف را در همان صحرای جنگ و خط مقدم علیه او حکم اجرا می‌شود که حق همین است ولی در صحرای جنگ اقتصادی به جای اجرای حکم می‌گویند فلانی م-ج مفسد اقتصادی است، بجای به دار کشیدن چنین عنصری در فکر فاش نشدن اسم او هستند،مردم در انتظار اقدام انقلابی هستند ولی خبری نیست.

پوررمضان ادامه داد: چرا مجلس که در راس امور است و می‌تواند با دو اهرم قانون‌گذاری و نظارت انقلابی راهگشای این جنگ اقتصادی باشد خاموش شده و نمی‌جنبد، توقع ما از دولت تدبیر و امید این است که خالصانه و قاطعانه به وزرا، استانداران و فرمانداران بگوید که هر کس در میان شما خسته و بی‌انگیزه است، دچار روزمرگی شده خودش از میدان جنگ با دشمن خارج شود و سنگر را به دست فردی با انگیزه بانشاط و قاطع بسپارد.

وی در پایان گفت: آقای رئیس‌جمهور دشمن به فاصله مسئولان با مردم امید بسته است، باید با اتکا به فرامین حکیم انقلاب و با بهره‌گیری از جوانان مومن و انقلابی برای عبور از این گردنه نفس‌گیر تلاش کنیم.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين