امروز : شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/08/17 - 16:10 ذخیره فایل ارسال به دوستان
در خطبه‌های نمازجمعه‌های شهرستان بابل مطرح شد

با موضع‌گیری سریع رهبری، مسئولی حق مذاکره با آمریکا را ندارد/ مجلس و دولت هماهنگ در رفع موانع اقتصادی گام بردارند

مشکلات اقتصادی در جامعه و لزوم برخورد با مفاسد اقتصادی از مباحثی بود که ائمه جمعه در خطبه‌های امروز نمازجمعه‌های شهرستان بابل به آن اشاره کردند.

به گزارش بابل نوین، امت خداجوی شهرستان بابل با حضور در صفوف منظم نماز عبادی سیاسی جمعه از خطبه‌های ائمه‌جمعه این شهرستان استفاده کردند.

مجلس و دولت هماهنگ در رفع موانع اقتصادی  گام بردارند
نماز سیاسی عبادی جمعه دارالمومنین بابل به امامت حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در مصلای بزرگ این شهر برگزار و نامبرده با اشاره به فرارسیدن سالروز ورود آزادگان اظهار کرد: آزادگان تجسم استقامت برخاسته از انقلاب اسلامی هستند، آزادگان مقاومتی که در دوران جهاد داشتند را به صورت مضاعف در دوران اسارت با سختی‌هایی زیاد ادامه دادند و دشمن نتوانست روح مقاومت را در آنها بشکند، این عزیزان نماد استواری ملت عزیز ما هستند.

وی ضمن تسلیت شهادت امام‌باقر(ع) افزود: دین امروز ما برگرفته از زحمات امام باقر(ع) است و دانشگاه بزرگ امام باقر و امام صادق با تربیت زیاد طلاب و علمای بزرگ اسلامی میسر شد.

امام‌جمعه بابل ادامه داد: روز عرفه  از جمله روزهای بزرگ الهی و روز معرفت انسان‌ها به پروردگار متعال است، در سایه این معرفت تقرب به خداوند متعال می‌جوید. روز عرفه از اعیاد بزرگ اسلامی است و متاسفانه آن چنان شناخته شده نیست. بهترین مکان برای نیاش در روز عرفه، صحرای عرفات است و افرادی که در این روز بزرگ فرصت حضور در صحرای عرفه را به دست نیاوردند، حضور در محافل معنوی این دعای بزرگ را از دست ندهند. برای مراسم عرفه وقت بگذارید. روز عرفه روز گدایی و دعا در محضر خداوند متعال است. مجالسی که در دعای عرفه برقرار است این فرصت را مقرر کنیم. روز عرفه روز زیارت امام حسین(ع) و مدخلی برای قرب درگاه الهی است.

این مسئول خاطرنشان کرد: نماز عید قربان را فراموش نکنید، متاسفانه نمازعید قربان کمی قریب است، عید قربان از اعیاد اسلامی و بسیار ارزشمند است و باید با حضور بیشتر مومنان شکوه بیشتری پیدا کند.

حجت‌الاسلام روحانی گفت: در آستانه ۲۸ مرداد، آمریکایی‌ها دور جدیدی از فشار را علیه نظام اسلامی بنیان گذاشتند، معاونتی در وزارت امور خارجه آمریکا بوجود آمد به عنوان “اقدام علیه ایران” برای اینکه اقدام‌های مختلف علیه ایران را هماهنگ، منسجم و با تشکیلات توام با فشار زیاد صورت بدهند، فشار سه‌گانه روانی، اقتصادی و عملی را بر جمهوری اسلامی وارد آوردند، همین کاری که در کودتای سیاه آمریکایی ۲۸ مرداد صورت دادند تا دولت منتخب مردم را سرنگون کنند.

وی با بیان بصیرت مردم انقلابی ایران افزود: در دشمنی دشمن تردید نیست. سیاستمداران آمریکایی بدانند بصیرت امروز ما قابل قیاس با دوران سال ۱۳۳۲ نیست زیرا مردم ما در بستر انقلاب رشد کرده‌اند و دارای بصیرت شدند، آنها در دشمنی ذره‌ای کوتاه نمی‌آیند و حلقه محاصره را تنگ‌تر می‌کنند، ۴۰ سال است علیه ما صف‌آرایی کرده‌اند  اما  نظام اسلامی در مقاومت در برابر آنها کوتاه نیامد.

خطیب جمعه بابل بیان کرد: وقیحانه با همه فشارها ، دم از مذاکره می‌زنند و خواستار تغییر رفتار ما هستند، در درون کشور تمام تدابیر باید هماهنگ و قدرتمندانه درمقابل دشمن انجام شود، اگر ما برنامه هماهنگ و قدرتمندی در مقابل دشمنان داشته باشیم، می‌توانند لگه ننگ را بر پیشانی این دشمنان بنشاند،مجلس و دولت همگام و هماهنگ در مقابل فشارهای دشمنان و رفع موانع اقتصادی در داخل کشور باشند.
.

این مسئول ادامه داد: از ریاست محترم قوه قضایی برای کسب اجازه برای مقابله با فساد تقدیر می‌کنیم، امید داریم این فرمان و دستور رهبر معظم انقلاب به صورت عینی محقق شود و به صورت جدی، قاطعانه و عینی با مفسدان اقتصادی مقابله شود.

روحانی در پایان تاکید کرد: ۲۲ بهمن امسال به کوری چشم دشمنان، جشن باشکوه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را پرشورتر از سال‌های گذشته جشن خواهیم گرفت، نظام اسلامی ۱۰ ها چله دیگر و تا اتصال به قیام امام زمان(عج) باقی خواهد ماند و ذلت را برای دشمنان اسلام برجای خواهد گذاشت.

با موضع‌گیری سریع رهبری، مسئولی حق مذاکره با آمریکا را ندارد

حجت‌الاسلام عباس بابائیان در خطبه‌های نمازجمعه ۲۶ مرداد بخش بابلکنار اظهار کرد: برخی می‌گویند که مشکلات اقتصادی با بگیروببند حل نمی‌شود، انسان تعجب می‌کند که چرا بعضی‌ها از دستور رهبر انقلاب در برخورد با مفسدین اقتصادی نگرانند، مشکل فساد اقتصادی که دقیقا با بگیروببند حل می‌شود.

وی افزود: در حالی که همه اذعان دارند که امروز مسئله اصلی کشور اقتصاد است و زمان مذاکره نیست، آن‌وقت برخی حرف از رفراندوم، رفع حصر، آزادی زندانیان سیاسی را، راه خروج از بحران اقتصادی معرفی می‌کنند، وقتی برای مشکلات اقتصادی راه حل سیاسی می‌دهند یعنی این حباب‌هایی که گفتند را خودشان ساختند.

امام‌جمعه بابلکنار ادامه داد: دولت محترم به مردم پاسخ دهند که چرا بعد از استفاده‌های مکرر از الگوهای به بن‌بست رسیده غربی باز هم به توان داخلی روی نمی‌آورند و اقتصاد مقاومتی را در دستور کار خود قرار نمی‌دهند؟به علت کوتاهی‌های متعدد و بی‌تدبیرهای پی‌در‌پی مسئولین، کشور در شرایط سخت اقتصادی قرار گرفت، راهکار دور زدن تحریم امریکا، ایجاد پیمان‌های پولی چندجانبه بین کشورهای دوست و همسایه مانند چین، روسیه، هند و ترکیه است، پیمان‌های پولی حمله به دلار و یورو و به نوعی تقابل با امریکا و اروپا است.

این مسئول خاطر نشان کرد: حالا که رهبر انقلاب با مسئولین اتمام حجت کردند، از امروز کوتاهی از سمت هر مسئولی را خیانت به مردم و خیانت به انقلاب و شهدای عزیز خواهد دانست، براساس آموزه‌های دینی ما، کسانی که سیاستمداران فاسد را برای اداره جامعه انتخاب می‌کنند، قربانی نیستند بلکه شریک جرمند.

حجت‌الاسلام بابائیان گفت: نرخ سود بانکی در کشور ژاپن منفی یک دهم درصد است یعنی جای سودهی به اشخاص، هزینه دریافت می‌کنند و هدف از این اقدام، برای رشد اقتصادی و جلوگیری از بروز وضعیت تورم منفی در این کشور است، این طرح سبب شد سرمایه‌ها با هدایت به سمت بورس و سهام هدایت شوند سبب رشد اقتصادی در این کشور شود، همان چیزی که دین اسلام تأکید دارد.

وی افزود: اگر سیاستمداران کاسب‌کار و گاوچران امریکا بر این باورند که ملت هوشمند ایران با فشار اقتصادی پا به میدان فریب آنها خواهند گذاشت، سخت در اشتباه هستند، زیرا زمانی که الگوی مبارزاتی ملت حسین‌بن‌علی(ع) و شهدای عاشورایی هشت سال دفاع مقدس هستند، هرگز تن به ذلت دشمن نمی‌دهند.

خطیب جمعه بابلکنار ادامه داد: مسئولین تکلیفشان را بدانند، امام(ره) مذاکره با امریکا را ممنوع کردند، مقام معظم رهبری هم منع فرمودند و ملت ایران هم هم‌پای امامین انقلاب، مذاکره با امریکا را برای مسئولین ممنوع می‌کنند و کسی حق ندارد زمزمه مذاکره با امریکا را بعد از موضع‌گیری سریع رهبری، به زبان آورد، رهبر معظم انقلاب درباره علت عدم مذاکره با امریکا فرمودند که  امریکا نقدها را گرفت و زیر وعده‌هایش زد، چرا باید با این دولت متقلب مذاکره کرد،برجام نمونه واضح همین مسئله بود.

این مسئول اذعان کرد: فرق امام(ره) و مقام معظم رهبری این است که امام(ره) شهیدان بهشتی، رجایی، مطهری، مفتح و خود رهبری را داشتند امام مقام معظم رهبری چطور،خودش باید به جای رجایی از محرومین دفاع کند، خودش باید به جای مطهری مبانی را بیان کند و به جای مفتح با دانشگاهیان گفتگو کند، مانند بهشتی از گفتمان انقلاب دفاع کند  ولی تا زمانی که امام(ره) این افراد را داشتند نیازی به بیان مطالب جزئی را نداشتند.

این مسئول یادآور شد:  رهبر معظم انقلاب فرمودند که بر اثر اصرار عده‌ای، اشتباه کردم و اجازه مذاکره وزیر خارجه با همتایش را دادم، این یعنی اگر در دفاع از ولی زمان کم بگذاریم او مانند امیرالمومنین مجبور است هم مذاکره را با معاویه و هم ابوموسی اشعری را به عنوان مذاکره کنند بپذیرد، پس بیدار باشیم که تاریخ تکرار نشود.

بابائیان گفت:  امروز بعضی جوری حرف می‌زنند و اقدام می‌کنند که در نقشه دشمن کار می‌کنند، اینها که می‌گویند دولت برکنار شود در نقشه دشمن قدم برمی‌دارند در صورتی که رهبری گفتند دولت باید سرکار بماند و کار بکند.

وی ادامه داد:  طنز تاریخ اینجاست، کسانی که تا دیروز برای بتن ریختن و نابودی توان هسته‌ای ایران جشن گرفته بودند، در کف خیابان بوق می‌زدند و می‌گفتند جزائر سه‌گانه ایران را به امارات بدهید و  یا در هشت سال دفاع مقدس در خارج از ایران مشغول خوش‌گذرانی بودند، امروز نگران سهم ایران از دریای خزر شدند.

امام‌جمعه بابلکنار در پایان گفت: قبول و پذیرش FATF به معنی اطلاعات فروشی به دشمندر ازای چیزی  نامعلوم است، با پذیرش آن امکان توقیف اموال ۸۰ درصد ملت ایران وجود دارد. دولتمردان و نمایندگان محترم اگر به شفافیت علاقه‌مند هستند، ابتدا فیش حقوق خود را برای روشنگری در دید مردم قرار دهند.

 

فساد حتی اندکش در جامعه مخرب است

در خطبه‌های عبادی سیاسی نمازجمعه لاله‌آباد حجت‌الاسلام محسن شیخی‌عزیزی ضمن تاکید بر برخورد با مفسدان اقتصادی اظهار کرد: آنچه که مردم و جامعه انتظار دارد قوه قضائیه در برخورد با مفسدان اقتصادی باید از بالا شروع کنند اگر این مفسد، برادر رییس قوه قضائیه، برادر رییس جمهور، نمایندگان مجلس یا فلان وزیر و نزدیکان آنها هستند باید شدیدتر، قوی‌تر ، محکم‌تر و بدون هیچگونه ملاحظه‌ای برخورد صریح و قاطع را داشته باشد.

وی با اشاره به فرارسیدن سالروز ورود آزادگان افزود:  آنها گنج عظیم در عرصه مقاومت و ایستادگی هستند، در سخت‌ترین و بدترین شرایط با نبوغ و مقاومت زندگی کردند، دشمنان نظام بدانند در مقابل ملتی صف آرایی می‌کنند که بیش از ۴۳ هزار آزاده سرافراز آن در مقابل بدترین شکنجه و در سخت‌ترین شرایط مقاومت کرد ولی از آرمان خود عقب ننشست و این ملت همان ملت است.

این مسئول با اشاره به دشمنی همیشگی آمریکا با ملت ایران ادامه داد: کوتادی آمریکایی ۲۸ مرداد  ۱۳۳۲ نمونه دشمنی آمریکاست.، امروز از توطئه آمریکا سخنی گفته شود، برخی می‌گویند چون حکومت آخوندی است شما چنین می‌گویید اما سال ۳۲ حکومت آخوندی نبود ، دشمنی با آمریکا اینقدر علنی و شفاف نبود، اسناد منتشره وزارت خارجه آمریکا عمق خباثت و دشمنی آمریکا علیه کشور و ملت ایران را نشان می‌دهد نه مدافع منافع ملت آنچنان که عده‌ای فریاد بلند کردند.

امام‌جمعه لاله‌آباد تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با اقشار مردم نکاتی را اشاره کردند مانند نمره ضعیف به مسئولان، حرکت کشور در مسیر خود و عدم انکار فساد در جامعه و برخورد با فساد موجود، که مسئولان باید به این نکات توجه ویژه کنند

حجت‌الاسلام شیخی گفت: رهبری در نامه به رئیس‌جمهور در خصوص سکه و ارز اظهار نگرانی و خواستار اقدام عملی و ارائه گزارش دقیق شدند، این بدان معناست یا دولت از هرج و مرج بازار بی‌اطلاع است یا بازار را به‌حال خود رها کرده است.

وی تاکید کرد: مساله فساد در جامعه و مدیران یک امر رایج در همه حکومت‌ها و ملتهاست، کشور ما هم این امر مستثنی نیست، مقام معظم رهبری فرمودند برخی در خصوص فساد به گونه‌ای صحبت می‌کنند که گویا همه نظام فاسد است و ادعای فساد سیستمی و فراگیر می‌کنند در حالی‌که اینگونه نیست، البته فساد اندکش هم مخرب است مانند ذره‌ای فضله موش که یک دیگ برنج را آلوده می‌‌کند.

خطیب جمعه لاله‌آباد در پایان خاطرنشان کرد: نامه اخیر رییس قوه قضائیه یگانه گام مهم و مثبت برای مقابله با فساد و مفسد است، فساد یک اژدهای هفت سر است که باید با آن به طور کامل و جدی مقابله شود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين