امروز : شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/08/29 - 15:01 ذخیره فایل ارسال به دوستان
یادداشت ویژه هفته دولت؛

مسئولان! لطفا در دریای انقلاب خیس شوید

مسئولان، وقت است اگر همراهان‌تان در حال سوراخ کردن کشتی این انقلابند پیاده‌شان کنید، نه اینکه به وقت آب گرفتن کشتی و برای نجات، مردم را به دریا انداخته تا غرق شوند و انگشتان پای خویشان مفسدتان ذره‌ای با دریا برخورد نکند.

به گزارش بابل نوین، این روزها اگر به خبرگزاری‌ها، جراید و به‌طور کلی رسانه‌ها نگاهی حتی کوتاه بیاندازیم، در می‌یابیم که تیتر اول همه آن‌ها اخباری مرتبط با هفته دولت است و مسئولان عالی رتبه تا شهرستانی هر کدام به نوعی در تلاش هستند تا به تشریح دستاوردهای خود برای مردم بپردازند و بازار نشست‌ها، گزارش‌ها و سخنرانی‌ها داغِ داغ است.

سخن گفتن از ادامه راه امام و شهدا کار آسانی است اما در عمل است که باید ثابت شود چند مرده حلاجیم!

اینکه هر سال در تجدید میثاق با رهبر کبیر انقلاب از امید ایشان برای ادامه راه این انقلاب سخن گفته شود اما در عمل با کمرنگ کردن امید مردم، همه این ادعاها نقص می‌شود به مانند تمام وعده‌هایی که در روزهای پر تب‌و‌ تاب انتخابات داده شد، آن روزها صحبت از ” چنان رونقی”  بود و وعده‌های پوپولیستی! اما این روزها و با رنگ باختن همه آن حرف‌ها انگار وقت خود را به راه دیگر زدن است!

دیگر نمی‌توان از بالا به مردم نگاه کرد، کفش چند میلیونی به پا  و ساعت مارک در دست داشت و با لبخند گفت ” نمی‌توان به دریا قدم گذاشت و انتظار داشته باشیم تا پایمان خیس نشود لذا در مسیر آرمان‌های بزرگ انقلاب همه با هم و در کنار یکدیگر هستیم و ایستادگی در برابر مشکلات و توطئه‌های دشمنان یک وظیفه همگانی است.”

بله درست است آقای رییس‌جمهور! این سخنان شما در روز نخست هفته دولت به‌نظر درست می‌آید، اما نمی‌شود انتظار داشت در دریای انقلاب تنها مردم و قشری از جامعه که روزی دلسوزانه خطر بی‌رنگ بودن وعده‌هایتان را دادند و انواع برچسب‌ها را نثارشان کردید، خیس شوند.

وقت است شما هم نه تنها پا بلکه دل به دریا بزنید و به مانند امام راحل(ره) امید داشته باشید اما این‌بار نه به غرب بلکه به دستان پرتوان فرزندهای این مرزو بوم.

وقت است اگر همراهانتان در حال سوراخ کردن کشتی این انقلابند پیاده‌شان کنید، نه اینکه به وقت آب گرفتن کشتی و برای نجات، مردم را به دریا انداخته تا غرق شوند و انگشتان پای خویشان مفسدتان ذره‌ای با دریا برخورد نکند.

مردمی که این روزها بیشتر از هر روزی با خود فکر می‌کنند دلیل این همه فاصله دولت‌مردان با آن‌ها چیست؟ نمی‌توانند کفش گوچی چندین میلیونی به پایتان ببینند و دوباره دل به امیدتان ببندند، آقایان مسئول! سخت است مردم دریابند دکمه سرآستین وزیر امور خارجه‌شان ۳۸۵ دلار باشد در حالی که هر روز نگران افزایش دوباره نرخ دلار و در پی آن قیمت همه اجناس باشند.

درد دارد اکنون بگویید ” بدانید تخریب، خرابی می‌آورد.

بدانید سیاه‌نمایی زندگی مردم را به سمت سیاهی می‌برد”، اما وقتی قرار بود بر مسند ریاست‌جمهوری بنشینید از ایران تصویری ویرانه ساخته بودید تا خود و غرب را تنها منجی مردم معرفی کنید! حال چه شده که معنی سیاه‌نمایی را درک کردید؟!

حال که دیگر از جشن‌ها و پایکوبی‌های بر سرکار آمدنتان روزهاست که می‌گذرد، توهم نداشتن آزادی و امنیت، وعده شادی، نشاط و کنسرت چقدر برای مردم همچنان مهم است؟

شاید اگر  مردم مسئولان خدمت‌گذاری چون شهیدان باهنر و رجایی را ندیده و اوصاف‌شان را نشنیده بودند می‌شد بازهم دل به حرف‌های شما بست، اگر سخنان دلسوزانه رهبر فرزانه را نمی‌شنیدند که هربار وظیفه‌تان را در برابر مردم به شما گوشزد می‌کنند، می‌شد سرشان را در برف فرو کنند اما خیر آقایان؛ نمی‌شود از رهبر انقلاب سخن بگویید و رهبر کنونی را تنها بگذارید.

خطا کنید و آوار خطاهایان را سر ایشان فرو بیاورید، بلکه سعی کنید الگویتان کسانی باشد که با آن‌ها تجدید میثاق کردید، شهید رجایی که اعتقاد داشت رهبری در شخص امام نیست در موضوع امام است! شهیدی که در عمل ثابت کرد سرباز رهبر زمان خود و انقلاب است.

برای مسئول انقلاب اسلامی نباید کار سختی باشد چون شهید رجایی و باهنر اهل اخلاص، ساده‌زیستی، ولایت‌‌مداری و بصیرت سیاسی باشد که  اگر این ویژگی‌ها برای مسئولی سخت است بداند تکیه بر جای بزرگان نهاده، بزرگانی که باور داشتند که حکومت و دولت امانتی است الهی که باید امین و نگهبان آن باشند، همان‌گونه که پیامبر اکرم در واقعه غدیر امانتی بزرگ را بر دوش امیرالمومنین گذاشت.

آن امانت چیزی نبود جز ولایت حکومتی اسلامی، حکومتی که امام علی در ادامه راه پیامبر استمرار بخشیدند امروز معیار و الگویی برای انقلاب اسلامی است اما گویا تاریخ تسلسل اشتباهات انسان است، همان‌گونه که بی‌بصیرتی خواص و برخی مردم عرصه را بر امیرالمومنین تنگ می‌کرد و گوش شنوایی نبود تا سخنان راهگشایشان را بشنود.

امروز نیز پس از قرن‌ها بازهم هستند برخی که مردی از جنس علی را تنها گذاشتند اما دیگر وقت آن است که مسئولان به ریل انقلاب برگردند نه فقط مسئولان بلکه همه ما مردم، زیرا اصل بر این است که ” کلکمْ راعٍ، وَ کلکمْ مَسْؤُولٌ عَنْ رَعِیتِهِ “.

اگر مردم نیز به وقت تصمیم بدانند، در برابر انتخاب خود و آینده کشور مسئولند آگاهانه‌تر عمل می‌کنند، دل به وعده‌های کوتاه‌مدت نمی‌دهند و کسانی را در شورای شهر، مجلس و دولت بر می‌گزینند که علاوه بر شایستگی، معیارشان خدا باشد.

با همه این اوصاف، دولت‌‌مردان اطمینان داشته باشند که هیچ کسی از ملت ایران حتی مخالفان از شکست آنان در اداره کشور خرسند نمی‌شود بلکه این‌روزها آرزو می‌کنند ای کاش کمی به خودتان بیایید و دست به عمل بزنید زیرا سربلندی و پیروزی شما در عمل و تحقق وعده‌هایتان، بهبود اوضاع مردم است، مردمی که هم‌چنان امیدوارند، دل به سخنان رهبر فرزانه‌شان بسته‌اند و تا جان دارند از این انقلاب حفاظت خواهند کرد، پس آقایان مسئول لطفا در دریای انقلاب خیس شوید.

 

نویسنده: سمانه صالح‌طبری

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين