امروز : دوشنبه, ۲۹ شهریور , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/09/06 - 12:52 ذخیره فایل ارسال به دوستان
درخشان نیا مطرح کرد؛

آماری از افراد بدون شناسنامه نداریم/ روستا به روستا به دنبال افراد بدون اسناد هویتی هستیم

به گزارش بابل نوین، حمید درخشان نیا رئیس سازمان ثبت احوال کشور با تاکید بر اینکه آمار افراد فاقد شناسنامه به طور دقیق مشخص نیست، اظهار کرد: اما به طور حتم تعداد این افراد بسیار کم است.

وی با بیان اینکه شاید در برخی از مناطق مرزی کشور افراد هنوز برای دریافت شناسنامه اقدام نکرده باشند، گفت: به محض مراجعه و درخواست این افراد و در صورت تأیید هویت‌شان، به سرعت برای آن‌ها شناسنامه صادر خواهد شد.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با تاکید بر حساسیت موجود درخصوص اینکه همه افراد اسناد هویتی داشته باشند، گفت: افراد این سازمان با مراجعه به منازل افراد در دورترین مناطق کشور و دِه گردشی،برای صدور اسناد هویتی ایرانیان همه تلاش خود را به کار بسته‌اند.

وی اتباع خارجی فاقد شناسنامه را در رده افراد فاقد شناسنامه ندانست و گفت: در این میان ممکن است برخی اتباع خارجی سال‌های طولانی در ایران زندگی کرده باشند و یا فرزندان بانوان ایرانی که با اتباع خارجی ازدواج کرده‌اند، فاقد اسناد هویتی باشند که نباید این افراد در آمار ایرانیان بدون شناسنامه لحاظ شوند، زیرا صدور شناسنامه ایرانی برای این افراد نیاز به مصوبه مجلس دارد و مستلزم قانون در این زمینه است.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه تعداد اتباع ایرانی فاقد شناسنامه بسیار اندک است، گفت: به عنوان مثال تعداد این افراد در استان سیستان و بلوچستان ۳ هزار و ۲۰۰ نفر و در خراسان رضوی نیز حدود یک هزار نفر است که در صورت مراجعه و تأیید اسناد هویتی‌شان، این افراد به سرعت صاحب شناسنامه می‌شوند.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين