امروز : جمعه, ۲۶ شهریور , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/09/12 - 13:09 ذخیره فایل ارسال به دوستان
بیانیه دفترتحکیم وحدت دانشگاه نوشیروانی خطاب به نمایندگان مجلس:

شیشه‌ کدر بهارستان!

دانشجویان دفتر تحکیم وحدت انجمن اسلامی دانشگاه نوشیروانی بابل طی بیانیه‌ای از نمایندگان مجلس خواستند رویه خود را نسبت به عدم شفاف‌سازی آرایی که در مجلس می‌دهند تغییر داده و پاسخگوی مطالبات مردم باشند.

به گزارش بابل نوین، در پی به تصویب نرسیدن فوریت طرح “شفافیت آرای نمایندگان” در مجلس، انجمن اسلامی انشجویان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل (دفتر تحکیم وحدت) در نامه‌ای خطاب به کمیسیون اصل ٩٠ مجلس از الزامات و راهکارهای رسیدن به شفافیت نوشت.

در بخش‌هایی از این نامه آمده:

– از جمله مهمترین وظایف کمیسیون اصل نود، سامان دادن، کارآمدسازی مجلس و نمایندگان است که لزوما کارآمدسازی ساختار مجلس به بهترین نحو امکان‌پذیر نخواهد بود، مگر با شفافیت آرای نمایندگان محترم.

– ٢٠٧ نماینده‌ برای انتشار نامشان در رسانه‌ها و جراید، در اعلام حمایت از این طرح داد سخن‌ها دادند و از یکدیگر سبقت می‌گرفتند اما در صحن علنی و در لابه‌لای رای‌های پنهانی، این طرح تصویب نشد.

– چه بسیار طرح‌هایی که به دلیل کار غیر کارشناسی، نبود آگاهی و علم کافی نسبت به آن در بین نمایندگان، هزینه‌‌های گزافی برای کشور به بار آورده اما هیچ‌کس مسئولیتی در قبال آن به عهده نگرفته و پاسخگو نبوده است.

– از طرفی شایعاتی مبنی بر موضع‌گیری‌هاو جهت‌گیری‌های حزبی‌و جناحی، منفعت‌های گروهی و بعضا فردیِ عده‌ای در مجلس، باعث بروز بی‌اعتمادی میان مردم و نمایندگان آن‌ها شده است.

اجرای این طرح می‌توانست مجلس را از این دست شایعات مخرب و بدنام کنند ، مبرا کند.

متن کامل نامه فوق به‌شرح زیر جهت اطلاع‌رسانی به افکار عمومی از دیدگاه‌های انجمن اسلامی نسبت به عملکرد این روزهای نمایندگان ملت در مجلس در زیر آمده است.

 

برچسب ها :
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين