امروز : جمعه, ۲۶ شهریور , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/09/14 - 17:05 ذخیره فایل ارسال به دوستان
در خطبه‌های نمازجمعه شهرستان بابل مطرح شد

محرم سرمایه بزرگ امت اسلامی/زنده نگه‌داشتن نهضت حسینی رمز برون‌رفت از مشکلات کشور/بیشتر نمایندگان مجلس برعکس مدرس عمل می‌کنند

خطبای جمعه بابل با روشنگری پیرامون تحولات داخلی و خارجی بر مواضعی مانند مقاومت در مقابل دشمنان داخلی و خارجی در کنار زنده نگه‌داشتن فرهنگ عاشورا تاکید کردند.

به گزارش بابل نوین، مردم خداجوی بابل بار دیگر با حضور در صفوف دشمن‌شکن نماز عبادی سیاسی جمعه پای کلام خطبای این شهرستان نشستند و با مشت‌های گره کرده بارها در جواب و تایید سخنان ائمه جمعه با سردادن تکبیر بر مبارزه با فساد اقتصادی و ایستادگی در مقابل زورگویی دشمنان اسلام تاکید کردند.


محرم سرمایه بزرگی است که خداوند به امت ما عنایت کرد

نماز سیاسی عبادی جمعه این هفته ۲۳ شهریور شهر دارالمومنین بابل برگزار و حجت‌الاسلام مجتبی روحانی اظهار کرد: مهم‌ترین پیام تقوا آلوده نشدن به مطامع دنیا است، یکی از علل ایستادگی و مقابله مردم کوفه با امام‌حسین(ع) و عدم یاری ایشان، جهل مردم آن عصر بود.وی افزود: دگرگونی ارزش‌های جامعه اسلامی زمینه تغییر جامعه خواهد شد، خداوند امت اسلام را بر امت‌های دیگر برتری بخشیده و از این عوامل نمازجمعه و عاشورا است که از سرمایه‌های بزرگ ما محسوب می‌شود.امام‌جمعه بابل ادامه داد: محرم سرمایه بزرگی است که خداوند به امت ما عنایت کرد و در روزهای آینده، روزهای تاسوعا و عاشورا که اوج عزاداری است نباید بگذاریم این سرمایه ما به هدر برود، باید اثرات و برکات خود را در جامعه ما برجا بگذارد و حق آن را ادا کنیم، روز عاشورا روز عزاست و کراهتی شدید برای کار و کاسبی وجود دارد، متاثرم که می‌بینم برخی از مغازه‌ها در روز عاشورا باز است.

این مسئول خاطرنشان کرد: روز عاشورا روز اقامه عزا و مصیبت است، اگر کسی پدرش از دنیا برود مغازه را یک هفته تعطیل می‌کند اما متاسفانه برخی در روز عاشورا و تاسوعا به‌دنبال کاسبی خود هستند، احیا محافل و دستجات سینه‌زنی را باید جدی بگیرید، متاسفانه به‌تدریج سینه‌زنی در حال فراموشی است و اقلام و اقسام ابزار موسیقی و شکل‌های عزاداری در این راستا به وجود آمد، طبل‌ها هر سال بزرگ‌تر و گوش خراش‌تر می‌شوند.

حجت‌الاسلام روحانی گفت: علم کشی‌ها متاسفانه دراین چند سال به راه افتاد و شنیدم برخی افراد از شهرهای دیگر علم اجاره کردند تا کاروان علم‌کشی راه بی‌اندازند، نمی‌دانم چه ضرورتی دارد این علم‌های آهنی که برگرفته از کشورهای اروپایی است را نمایش بدهند، این علم کشی‌ها چه محتوایی از قیام حسینی را منتقل می‌کنند؟

وی افزود: متاسفیم که برخی‌ها در مراسم عزاداری فقط تماشاگر هستند و دسته‌ها را فقط تماشا می‌کنند، این یک آسیب است و دسته سینه‌زنی را دست‌کم نگیرید، ادای وظیفه به ساحت سیدالشهدا داشته باشید، متاسفانه برخی از افراد با پوشش نامناسب با زشت‌ترین لباس و با آرایش مد عاشورایی حاضر می‌شوند، از مجموعه دستگاه‌های نظارتی و اتاق اصناف می‌خواهم تا با آرایشگاه‌هایی که اقدام به این کار می‌کنند به شدت برخورد کنند.

خطیب جمعه بابل تاکید کرد: نماز جماعت ظهر عاشورا که احیاگر سنت سیدالشهدا است را در اول وقت انجام دهید و همه دستجات در هنگام ظهر به اقامه نمازجماعت در اول وقت و در همان مکان اقدام کنند و از گسترده شدن ورود آلات موسیقی باید جلوگیری شود.

روحانی ادامه داد: خوشبختانه در شهرستان بابل در چند سال اخیربه مانند دیگر شهرهای تجمع بزرگ روز تاسوعا با حضور خیل عظیم عزاداران برگزار می‌شود، امسال هم تقاضا دارم عموم مردم در این برنامه حضوری فعال داشته باشید، صبح تاسوعا ان‌شاالله در همان مکان سابق یعنی در امامزاده قاسم شهرستان تجمع می‌کنیم و امیدوارم که امسال با شکوه‌تر از سال‌های گذشته برگزار شود.

وی اذعان کرد: حضور بسیجیان گرانقدر امروز با رژه که نشان از اقتدار این مجموعه مردمی و انقلابی است با حضور در نماز جمعه افتخاری بود که محقق شد و از مسئولان متشکریم که طوری برنامه‌ریزی کردند که در نماز جمعه شرکت کنند.

امام‌جمعه بابل گفت: از سپاه ناحیه بابل تشکر ویژه دارم، دشمن خبیث این روزها در صدد است که ریشه انقلاب را از بین ببرد، این خواب و خیال زده‌ها، این بدبخت و بیچاره‌ها در سال ۸۸ و سال‌های بعد آن هم تلاش کردند و موفق نشدند،کسی که توانست عزت ما را فراهم و دشمن را مایوس کند این نیروهای بسیج بود.

حجت‌الاسلام روحانی در پایان تاکید کرد: تا زمانی نیروهای بسیجی در صحنه وجود دارند، دشمنان هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند، حضور عزیزان بسیجیان در نمازجمعه امروز مشتی است نمونه خروار.

 

زنده نگه‌داشتن نهضت حسینی رمز برون‌رفت از مشکلات کشور/بیشتر نمایندگان مجلس برعکس مدرس عمل می‌کنند
حجت‌الاسلام عباس بابائیان در خطبه‌های امروز نماز جمعه بابلکنار با اشاره به ایام محرم اظهار کرد: هنوز هستند کسانی که بعد از ۱۴۰۰ سال سعی دارند پیام امام‌حسین(ع) فقط در کربلا بماند، مبارزه با فساد، ایستادگی در برابر ظلم و عدم وادادگی در برابر دشمن پیام امروز عاشورا است.

وی افزود: اگر ندای “هل من ناصر ینصرنی” ولی‌ات را نشنیده بگیری تا قیام آل‌محمد، تاریخ کوتاهی‌ات را فریاد خواهد کشید و روسیاهی ابدی برایت خواهد بود.

امام‌جمعه بابلکنار ادامه داد: می‌گویند در کربلا همان‌هایی که آب را بر روی اهل‌بیت امام‌حسین(ع) بستند، یک امان‌نامه آوردند که نوشته بود مشکل آب خوردنتون را حل می‌کنیم، کاش بفهمیم آنچه را شیعیان کوفه نفهمیدند که یاری نماینده امام، یاری امام است، آنکه از بلندای کاخ ابن زیاد سقوط کرد مسلم نبود بلکه امام‌حسین(ع) بود.

این مسئول تصریح کرد: “کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا” یعنی مقابله همیشگی با ابر قدرت‌ها و ظلم و ستم تا سر حد شهادت، یعنی نه گفتن در مقابل قدرت‌های بزرگ و زنده نگه‌داشتن نهضت حسینی، رمز برون‌رفت از موانع و مشکلات اقتصادی کشور است.

حجت‌الاسلام بابائیان گفت: برخی‌ها وقتی محرم که می‌شود به یاد فقرا می‌افتند که چرا به جای هزینه عزاداری امام‌حسین(ع) آن را به فقرا نمی‌دهید، اما چرا شما هزینه عروسی‌های پر خرج و هزینه‌های زیاد لباس، آرایش و سایر زیاده‌خواهی‌هایتان، ایام عید مسافرت‌های خارج از کشور، هزینه‌های میلیونی خوراک سگ‌ها، مسافرت‌های میلیونی افراد به ترکیه و تایلند را نمی‌گوئید که پول‌هایشان را خرج فقرا کنند، فقرا بهانه هستند اصل حذف مراسم ماه محرم حسین(ع) است.

وی افزود: رقیه(س) به ما آموخت که می‌شود حتی با سلاح اشک در گوشه یک خرابه، خواب را از چشمان پلید یزیدیان و ابر قدرت‌ها ربود، کسی گفت من سگ حسینم، گفتم مراقب باش که سگ‌ها امام‌حسین(ع) را کشتند، سیدالشهدا سگ نمی‌خواهد بلکه یاور ولایی می‌خواهد، امام‌حسین(ع) شهید شد که تو انسان باشی، کسی که چهره زشتی از تشیع و عاشورای حسینی به نمایش می‌گذارد چه فرقی با دشمن اباعبدالله‌الحسین(ع) دارد؟

خطیب جمعه بابلکنار با اشاره به برخی مشکلات امروز جامعه ایرانی اظهار کرد: قیمت ارز را هم که بالا ببرید، هزینه ویزای عراق را هم که نجومی کنید، رسانه‌هایتان را هم که علیه وحدت مردم عراق و ایران بسیج کنید، پاسخ ما به صاحبان زر، زور و تزویر در عاشورا و اربعین یک چیز است و آن “حب‌الحسین(ع) یجمعنا” و مهم‌ترین پیام کربلا تذکر در مورد حرام‌خوری است، وقتی حتی یک ریال هم اختلاس کردی و شکمت از حرام پر شد نه تنها حق مردم را خوردی بلکه فردا هم علیه حق قیام می‌کنی و سر معصوم را می‌بری.

بابائیان در مورد مسائل سیاسی منطقه با اشاره به محور جدید درمعادلات سیاسی منطقه ادامه داد: شکل‌گیری محور جدید در برابر غرب و آمریکا، مخالفت با حضور نامشروع آمریکا در منطقه، یکصدا کردن مواضع سه کشور در خصوص مسائل سوریه، انزوای تاریخی صهیونیست‌ها، اتحاد برای حذف دلار، دستاوردهای راهبردی نشست سه جانبه تهران، روسیه و ترکیه بوده است.

این مسئول تاکید کرد: با موشک‌های قدرتمند نقطه‌زن، مقر تروریست‌های دموکرات را می‌زنیم تا عبرتی برای کسانی باشد که از حمله موشکی به مقرهای داعش در سوریه درس نگرفتند، دشمنی‌های آمریکا علیه ایران بدون همکاری عوامل مزدورشان در داخل عملیاتی نخواهد شد، برخی از نمایندگان مجلس با نطق مغرضانه قبل از دستور خود علیه منافع ملی کشور نشان دادند که حاضرند کفش آمریکائی‌ها را واکس بزنند و به خیال خود زمینه سازش با غرب را فراهم کنند ولی مطمئن باشند که تو دهنی سختی از ملت خواهند خورد.

وی مقصر اصلی مشکلات اقتصادی کشور را جریان غربگرای داخل کشور دانست و افزود: هستند کسانی که تصور می‌کردند به سبب تعامل با غرب می‌توان مشکلات را حل کرده و از ظرفیت‌های داخلی غفلت کردند، وقتی وندی شرمن با دو قطره اشک ساختگی توانسته دیپلمات‌های تیم هسته‌ای ما را خام کرده و امتیاز بگیرد تصور کنید با لبخند و قدم‌زدن چه کار کرده است.

امام‌جمعه بابلکنار اذعان کرد: در مجلس امروز از شهید مدرس فقط یک قاب عکس روی دیوار باقی مانده و بیشتر نماینده‌ها برعکس مدرس عمل می‌کنند که مهم فکر و اندیشه مدرس است که متأسفانه خبری از آن در اکثر نمایندگان فعلی نیست.

حجت‌الاسلام بابائیان در پایان گفت: متاسفانه برخی افراد یاوه‌گو صدای ضعیف جامعه را که توان تهیه پوشک و شیر خشک ندارند نمی‌شنوند، ولی صدای چند فتنه‌گر خودفروخته، پادوی دشمن و جاده صاف‌کن تحریم‌های دشمن را که به برکت رأفت نظام از اعدام آن‌ها صرف‌نظر شد و محترمانه در خانه‌شان تحت کنترل هستند را می‌شنوند که جای تاسف دارد.

 

دشمن به دنبال ایجاد تفرقه بین دو کشور ایران و عراق است
نماز وحدت‌آفرین جمعه بخش بندپی‌شرقی به امامت حجت‌الاسلام محمد پوررمضان در جمع پرشور مردم ولایتمدار این منطقه اقامه و نامبرده در خطبه‌ها اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب توصیه‌های مهمی به هیات‌های مذهبی دارند  که از آن جمله توجه ویژه به فضای هیات است که باید منطق و عاطفه در آن ممزوج شود چون ریشه حرکت تشیع بر منطق قوی و عواطف استوار است.

وی افزود: منبر و سخنرانی بسیار مهم و هیات‌های مذهبی باید کلاس درس باشد، این حالت را کم داریم اما باید تقویت شود، هیاتی بعد از ده روز یا ده جلسه باید بفهمد خواص و عوام عاشورا چه کسانی بودند، باید بدانند چه موضوعاتی موجب شد تا عده‌ای در برابر امام معصوم قرار بگیرند و او را با آن وضعیت به شهادت برسانند.

امام‌‌جمعه بندپی‌شرقی ادامه داد: رهبر تاکید دارند که هیات نباید سکولار باشد، هر کس علاقه‌مند به امام‌حسین(ع) است باید علاقه‌مند به اسلام سیاسی باشد، مبارزه ما با طاغوت از همین منبرها شروع شد، دیروز رزمندگان ما با سربند یا زهرا(س)و یا حسین(ع) به جبهه‌ها رفتند و می‌گفتند رهسپاریم با ولایت تا شهادت.

این مسئول خاطرنشان کرد: مداح هیات باید باعث معرفت‌افزایی به افراد می‌شود البته شعری برای مجلس امام‌حسین(ع) خوب است که چند خصوصیت محکم، قوی، خوش مضمون و قانع‌کننده داشته باشد و در نهایت پرهیز از تقلید غلط از سبک‌های غربی است.

حجت‌الاسلام پوررمضان با اشاره به مسائل پیش آمده در کشور عراق گفت: این‌بار فتنه در بصره در پنجمین روز از نا آرامی‌ها رخ داد و شاهد به آتش کشیده شدن برخی اماکن و مراکز خاص از جمله کنسولگری ایران در این شهر بودیم اما سوالات زیادی مطرح است که حضور عوامل آمریکایی صهیونیستی را در این وقایع نشان داد.

وی افزود: مردم بصره شیعیانی هستند که تعداد زیادی از نیروهای حشدالشعبی را در بر می‌گیرند و بسیاری از شهدای این نیروی مردمی از دل مردم بصره هستند پس این مسئله از سوی مردم این منطقه تقریبا منتفی است.

خطیب جمعه بندپی‌شرقی اذعان کرد: از سوی دیگر رابطه قابل قبولی بین مردم بصره و عرب‌های خوزستان ما برقرار است، دشمنانی همچون آمریکا و سعودی تلاش در بر هم زدن این رابطه  دارندو تلاش می‌کنند با عراق هراسی در بین ایرانیان و نیز ایران هراسی که این‌ها مداخله جو هستند از این اختلاف ماهی بگیرند.

پوررمضان ادامه داد: دشمن به دنبال آن است با به آتش کشیده شدن کنسولگری در بصره، اختلاف را سنگین کند تا در تجمع اربعین مداخله کند و این تجمع ده‌ها میلیونی را کمرنگ سازد.

وی یادآور شد: در انتخابات اخیر قوت بسیج مردمی و حشدالشعبی بر همگان آشکار شد، با این فتنه خواستند از این قدرت مردمی بکاهند و مقاومت در بین مردم علیه آمریکا و ایادی آن‌ها در منطقه تضعیف شود.

امام‌‌جمعه بندپی‌شرقی در پایان گفت: باید همگان مواظب شیطنت‌های فضای مجازی باشند هم ایرانی، عراقی و دولتی‌ها که این مسائل سبب کمرنگ شدن رابطه شیعه و سنی شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين