امروز : جمعه, ۲۶ شهریور , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/09/21 - 16:00 ذخیره فایل ارسال به دوستان
در خطبه‌های امروز شهرستان بابل مطرح شد

FATF چراغ سبز وادادگان به آمریکا برای تسلط بر ایران/دستاوردهای معنوی بزرگ دوران دفاع‌مقدس باید حفظ شود

در خطبه‌های امروز ائمه جمعه شهر و بخش‌های مختلف شهرستان بابل بر ایستادگی در مقابل ظالمان جهان، مقابله با تحریم‌ها، مجلس‌نشینان کم تعصب در مقابل FATF و مبارزه با بدعت‌های عزاداری حسینی تاکید شد.

به گزارش بابل نوین، امت خداجوی بابل با حضور در صفوف منظم و دشمن‌شکن نماز عبادی سیاسی جمعه شهر و بخش‌های مختلف شهرستان بابل درس ایستادگی در برابر ظلم، مبارزه با جنایتکاران عالم و مقاومت در برابر مشکلات اقتصادی و اجتماعی را مرور کردند.

 

 

دستاوردهای معنوی بزرگ دوران دفاع مقدس همواره باید حفظ شود
نماز سیاسی عبادی جمعه این هفته شهر دارالمومنین بابل به امامت حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در مصلای بزرگ این شهرستان برگزار و نامبرده با اشاره به علل مقابله مردم کوفه با امام‌حسین(ع) اظهار کرد: چرایی مقابله مردم کوفه با سیدالشهدا(ع) باید مورد واکاوی توام با درس و عبرت برای ما باشد و صفت نفاق از عوامل مهم درونی تقابل یک امت با حجت خدا است.

وی افزود: خطر نفاق از خطرات بزرگ برای بقای نظام جمهوری اسلامی است و از دیدگاه پیامبر گرامی اسلام(ص) عمل نکردن به وعده‌ها و خیانت در امانت از جمله نشانه‌ها و صفت‌های نفاق محسوب می‌شود.

امام‌جمعه بابل ادامه داد: ماه محرم سرمایه بزرگ معنوی برای ما است، انتشار صحنه‌های عزاداری و تجمع‌های بزرگ مردمی ایام ماه محرم در رسانه‌های مختلف جهان در قلب‌های مردم اثر می‌گذارد و آن‌ها را به محبت سیدالشهدا(ع) و اهل بیت نزدیک می‌کند.

این مسئول خاطرنشان کرد: از هیات‌ها و افرادی که به هر نحو در برپایی مراسم عزای حسینی تلاش کردند، تقدیر می‌کنم اما از جمله آسیب‌ها در دستجات عزاداری استفاده زیاد و گسترده از ابزار آلات موسیقی بود که با فرهنگ سیدالشهدا هم‌خوانی ندارد، حضور تعداد زیادی از افراد در اطراف دسته‌های عزاداری و محافل عزای حسینی به‌عنوان تماشاچی زیبنده محفل حسینی نیست.

حجت‌الاسلام روحانی گفت: متاسفانه برخی از پسران و دختران دست در دست یکدیگر به‌دنبال محل‌های پخش غذای نذری بودند و حتی دستی برای عزای حسینی به سینه خود نمی‌زدند این از نگرانی‌های ما است که باید با تامل بیشتری به آن نگریسته شود.

وی افزود: از جمله محافل باشکوه عزای حسینی در دهه اول ماه محرم در سطح استان مازندران برپایی تجمع بزرگ تاسوعای حسینی شهر بابل در کنار آستانه امامزاده‌قاسم بود که از طریق رسانه‌ها بازتاب داشت، امیدوارم که این مجالس و محافل به دهه اول اکتفا نشود.

خطیب جمعه بابل با اشاره به هفته دفاع مقدس اظهار کرد: ۳۱ شهریور سالروز آغاز رسمی تجاوز نظامی رژیم خبیث بعثی به کشور ما و هفته گرامیداشت دفاع مقدس است، دفاع مقدس بر خلاف دیدگاه برخی از افراد نه تنها موجب تضعیف ما نشد بلکه بر اقتدار ما همراه با کسب تجربه‌های زیاد افزود.

روحانی ادامه داد: در نخستین روزهای جنگ تحمیلی ما حتی توانایی ساخت سیم‌خاردار را نداشتیم اما در طول جنگ و بعد از آن با کسب تجربه‌های مختلف، اتکا به نیروها و ظرفیت‌های داخلی توانایی‌های گسترده‌ای در ابعاد نظامی پیدا کردیم، امروز ما به جانبازان عزیز افتخار می‌کنیم که تا مرز شهادت پیش رفتند، شهدا و ایثارگران سرمایه‌های بزرگ معنوی ما محسوب می‌شوند.

این مسئول تاکید کرد: این دستاوردهای معنوی بزرگ از دوران دفاع مقدس و آمادگی برای حضور همواره باید حفظ شود، تذکر مقام معظم رهبری به رئیس‌جمهور روسیه در خصوص مهار آمریکا یک سخن سنجیده و استراتژیک در سطح بین‌المللی بود و استکبار به رهبری آمریکا امروز در حال یکه‌تازی در سطح دنیا و مقابله با کشورهای مختلف است.

امام‌جمعه بابل تصریح کرد: آمریکایی‌ها درصدد هستند تا عقبه و نفس‌کش نظام ما در سطح منطقه از جمله کشورهای سوریه و عراق از ما بگیرند و لذا تخریب رابطه ما با عراق را در دستور کار خود قرار دادند تا این سطح از رابطه میان ما و کشور همسایه عراق از بین برود، این چند مدت شاهد برخی از توطئه‌های گسترده آنان بودیم.

وی در پایان گفت: امروز با حضور مقاومت و حمایت نظام اسلامی از دولت سوریه،این کشور از لوث وجود تروریست‌ها پاکسازی شد و امروز ۷۰ درصد از خاک این کشور در اختیار دولت این کشور است، مقاومت اسلامی توانست ذره ذره تروریست‌های مورد حمایت استکبار را با تدابیر رهبر معظم رهبری عقب براند.

 

 

تصویب FATF چراغ سبز وادادگان به آمریکا برای تسلط بر ایران است
حجت‌الاسلام عباس بابائیان در خطبه‌های ۳۰شهریور ماه بخش بابلکنار با تسلیت ایام محرم اظهار کرد: معاویه با کاخ‌نشینی بدعت اشرافگری را گذاشت و با موروثی کردن حکومت بدعت آقازادگی را، امروز ۴۰ سال بعد از انقلاب ۵۷، اگر با این بدعت‌ها مبارزه نکنیم معلوم نیست مسلمان نماها دوباره چه بلایی بر سر اسلام می‌آورند.

وی افزود: زندگی اشرافی یک عده مسلمان در صدر اسلام موجب مصیبت عظمای کربلا یعنی به شهادت رسیدن امام‌حسین(ع)، یارانش و سپس به اسارت رفتن اهل‌بیت ایشان شد، امروز هم اگر با زر اندوزان بعداز انقلاب برخورد نشود باید منتظر ذبح عناصر ارزشمند انقلاب و اسلام بود.

این مسئول با اشاره به مساله FATF که بیش از یک سالی است کشور را درگیر خود کرده ادامه داد: وقتی مردم می‌بینند آن‌هایی که با برجام می‌خواستند روزانه میلیاردها دلار بیاورند، حالا که همه چیز را دادند برای خسارت محض، متأسفانه از رو که نمی ‌روند هیچ، دنبال مذاکره موشکی و تصویب FATF هم هستند باز هم با فریب ارزان شدن دلار و سکه به مردم چه باید کرد؟

امام‌جمعه بابلکنار تصریح کرد: رئیسFATF می‌گوید ما برای مقابله با ایران همکاری نزدیکی با اسرائیل و عربستان داریم، با این شواهد آشکار بر علیه منافع ملی و حتی تذکر علنی رهبر معظم انقلاب، چرا برخی دنبال تصویب FATF هستند، تصویب FATF چراغ سبز وادادگان به آمریکا برای تسلط بر ایران است و نمایندگان برجام مالی را مانند برجام هسته‌ای به ملت تحمیل نکنند.

حجت‌الاسلام بابائیان گفت: پیوستن به FATF برای سرویس‌های جاسوسی غرب و دشمنان خارجی شفافیت می‌آورد، تاکنون ۲۲ بند از برنامه اقدام FATF را اجرا کردیم و هیچ تأثیری در قیمت ارز و بهبود روابط بانکی کشور نداشته است.

وی با انتقاد تند از مجلس‌نشینان اذهان کرد: مجلس اگر مجلس بود به جای استیضاح دیرهنگام وزیر رفاه و اقتصاد آیا بهتر نبود که وزیرخارجه را استیضاح می‌کرد که چهار سال با آمریکا مذاکره کرد و هسته‌ای را دو دستی تقدیم کرد، تحریم‌ها بیشتر شد و حالا بعد از نهی رهبر معظم انقلاب درباره مذاکره با آمریکا در همه سطوح با جان‌کری دیدار کرده است.

خطیب جمعه بابلکنار ادامه داد: ۱۶۰ نماینده از طرح شفافیت رای نمایندگان حمایت کردند، اما به هنگام طرح فوریت آن در صحن مجلس فقط ۵۱ نفر به آن رای دادند، می‌گویند اگر رای ما مشخص شود ممکن است با اعتراض مردم مواجه شویم و یا شورای نگهبان صلاحیت ما را در دوره بعدی تایید نکند، مگر می‌خواهید چه کار کنید که از واکنش مردم و شورای نگهبان می‌ترسید؟

این مسئول پیشنهاد داد: حالا که یک سری شهید گمنام داریم بهتر نیست که چند تن از این عزیزان را جلوی مجلس شورای اسلامی برایشان مقبره بسازیم تا نماینده‌ها هر روز ببینند که نماینده چه آرمانی هستند و به پای هر صندلی‌شان در مجلس چه خون‌ها رفته است.

بابائیان افزود: دولت به جای اجرای اقتصاد مقاومتی، ریاضت اقتصادی را اجرا و اقدامات خود را به نام اقتصاد مقاومتی معرفی می‌کند، در حالی که کارکرد و شیوه اجرایی این دو با یکدیگر متفاوت است، برخی برای این که هزینه بازداشت رئیس کل بانک مرکزی سابق را برای قوه قضائیه افزایش دهند برای او حکم مشاور زدند وگرنه اگر عملکردش خوب بود چرا او را از مسئولیت گرفتند، از کسی می‌خواهند مشاوره بگیرند که دلار ۳۳۰۰ تومان تحویل گرفت و ۱۱۰۰۰ تومان تحویل داد.

امام‌جمعه بابلکنار با انتقاد از وزارت امور خارجه اظهار کرد: چند ماهی است که در دو کشور هند و چین که بزرگترین شرکای تجاری ما هستند سفیر نداریم و همه مراوداتمان روی هواست، آن وقت وزیرخارجه ما مشغول مذاکره با جان کری است، وزارت خارجه آمریکا برای کارآمدی بیشتر تحریم‌ها علیه ایران به بیش از ۳۰ کشور سفر کرده اما دولتمردان و تیم وزارت خارجه ما نشستن نگاه می‌کنند.

وی یادآور شد: اگر در ایران به سفارت فرانسه حمله شده بود کل دنیا به احترام چشم آبی‌ها سیاه پوش شده بود و یک عده افراد غرب‌پرست هم دور سفارت فرانسه شمع سیاه تزئین کرده بودند، منتهی الان قضیه بر عکس شده و همگی در خفگی مزمن به سر می‌برند.

حجت‌الاسلام بابائیان اذعان کرد: برخی می‌گویند کسانی که در دل مردم هراس ایجاد می‌کنند ضد انقلاب هستند پس با این حساب کسانی که با گفتن این جملات، آمریکا با یک موشکش می‌تواند تمام سیستم دفاعی کشور را نابود کند و یا اگر مذاکره نکنیم جنگ می‌شود، یا خزانه کشور خالی است، سایه جنگ بر سر کشور سنگینی می کندو اگر مذاکره نکنیم در کشور قحطی می‌شود، دل مردم را خالی می‌کردند را باید ضد انقلاب بنامیم یا نه؟

این مسئول افزود: قانون ممنوعیت به‌کارگیری مجدد بازنشستگان باید بدون استثناء عملیاتی شود، دور زدن قانون در این امر نگاه مردم را به تصمیم‌های بعدی دستگاه قانون‌گذاری بی‌اعتماد خواهد کرد.

وی در پایان گفت: قاتل طلبه مشهدی یک موتور سوار ناشناس و چاقو به دست نیست، قاتل او آن مفسدان، نفوذی‌ها و مزدورانی هستند که خون مردم را می‌مکند اما امثال این طلبه مظلوم با سه فرزند کوچک تقاص پس می‌دهند.

 

 

جلوی آسیب‌های وارد شده به عزاداری حسینی را بگیریم
حجت‌الاسلام محمد پوررمضان در خطبه‌های نماز وحدت آفرین بخش بندپی شرقی اظهار کرد: امام‌حسین(ع) می‌فرماید” بی‌گمان شیعیان ما، دل‌هایشان از هر خیانت کینه و فریبکاری پاک است پس امروز که همه ما درگیر جنگ اقتصادی از نوع روانی با دشمن هستیم شایسته است کسبه و بازاریان ما این حدیث نورانی را بیشتر در تجارت خود لحاظ فرمایند.

وی با آسیب شناسی عزاداری حسینی افزود: با وجود قوت‌های تمام عیار برای دسته‌های عزاداری و با وجود احترام هر چه بیشتر که همگی قائل هستیم اما ضعف‌هایی هم مشاهده می‌شود که متاسفانه فراگیر هم شده و در این موضوع چند گزینه را که برمی‌شمارم که باید فرهنگ‌سازی شود تا ریشه کن گردد.


امام‌جمعه بندپی‌ شرقی ادامه داد: وجود طبل‌های عظیم‌الجثه مزاحم مردم است، وقتی در دسته عزا از این ابزار استفاده می‌شود همه رنج می‌برند چه آن‌هایی که در دسته عزا هستند و چه آن‌هایی که برای استراحت در منزل به سر می‌برند، بماند آن‌هایی که به‌خاطر بیماری یا پیری در منزل بستری هستند، اذیت و آزار خود و دیگران حتی در دستجات عزا قابل توجیه نیست، علاوه بر آن‌که بی‌خاصیت است و هیچ‌گونه فایده‌ای ندارد همگان را هم می‌آزارد.

این مسئول یادآور شد: مساله دوم حرکت دسته‌های عزا در ساعات نامناسب است، عزاداری و حرکت دستجات عزا بسیار ارزش، اهمیت و ثواب دارد ولی نه در هر ساعتی که رخ بدهد، ساعت دیر هنگام و نیمه شب باز هیچ توجیه قابل قبولی ندارد چرا که جمعیت قابل توجهی، از نماز صبح که واجب است باز می‌مانند، نماز واجب فدای عمل مستحبی شود چه توجیهی دارد.

حجت‌الاسلام پوررمضان گفت: بحث دیگر حضور خانم‌های جوان در دستجات عزا است، متاسفانه این مساله هم که فراگیر شده با پوشش‌های غیرمناسب در حاشیه دستجات حضور می‌یابند که مناسب مجالس عزا نمی‌باشد، ان‌شاالله روزی به بلوغ فرهنگی برسیم که عزاداری به شکل درست و صحیح صورت پذیرد.

وی با اشاره وضعیت موجود در عرصه سیاست بین‌الملل افزود: وزارت خارجه آمریکا در گزارشی در مورد وضعیت تروریسم در جهان، بار دیگر ایران را به حمایت از تروریسم و گسترش بی‌ثباتی در جهان متهم کرد، یکی نیست بگوید ای آقای فلانی فاصله آمریکا تا خلیج فارس با هواپیما اگر مستقیم و بدون وقفه باشد چند ساعت طول می‌کشد، ۱۷ ساعت با هواپیما زمان می‌برد تا از آنجا به اینجا بیایند یعنی از آن سر دنیا به این سر دنیا می‌آیند برای منفعت طلبی، برای غارت نفت و فروش اسلحه به عرب‌ها آن وقت ما را تروریسم لقب می‌دهند، واقعا مضحک است.

خطیب جمعه بندپی‌شرقی با تشکر از موضع‌گیری سیدحسن نصرالله در محرم امثال اذعان کرد: دشمن واقعی در منطقه آمریکا و سیاست‌هایش است، اسرائیل نیز در این طرح یک ابزار بود، شاهدیم که عربستان جنگ علیه یمن را آغاز کرده که و چند سال ادامه دارد، آمریکا نیز جنایات این رژیم را توجیه و حمایت می‌کند.

پوررمضان ادامه داد: سیدحسن نصرالله در سخنان خود گفت به کشورهای عربی می‌گویم حاکم واقعی در برخی از کشورهای عربی سفیر آمریکاست، می‌دانیم که ایران از جانب آمریکا به چه دلیل روشن تحریم می‌شود، چون ایران می‌خواهد کشوری مستقل، آقا، بزرگ، کریم و عزیز باشد.

وی تصریح کرد: وقتی داعش به عراق حمله کرد و مقدساتش در خطر بود ایران اولین کشوری بود که به ندای عراقی‌ها پاسخ داد، او که حامی مردم عراق است تروریسم است ولی توی آمریکا که حامی حاکمان خنثی در منطقه عرب هستی برای منفعت خودت تروریسم نیستی؟

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين