امروز : جمعه, ۲۶ شهریور , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/09/22 - 20:17 ذخیره فایل ارسال به دوستان

دفاع مقدس در «افق» رسانه ملی/ پخش سریال «بازگشت پرستوها»

به گزارش بابل نوین، به نقل از روابط عمومی شبکه افق؛ این شبکه به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، مجموعه‌ای از برنامه‌های تلویزیونی و مستند را روی آنتن می‌برد.

بر این اساس برنامه «گرا» با موضوع خاطرات و مسائل پیرامون جنگ تحمیلی از این شبکه پخش خواهد شد. این برنامه در هفت قسمت یک ساعته تولید شده و شامل آیتم‌های گوناگونی است. «دفاع چرا مقدس شد؟» یکی از این آیتم هاست که در هر قسمت با حضور یک کارشناس، به بررسی این مسئله پرداخته می‌شود.

دیگر آیتم این برنامه، «خاطره گویی از جنگ» است که در هر قسمت با حضور رزمندگان دوران دفاع مقدس تولید شده است. دو آیتم دیگر هم در برنامه «گرا» وجود دارد که شامل «موسیقی جنگ» و «عکاسی جنگ» است.

«گرا» طی هفته جاری هر روز ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه افق پخش می‌شود و تکرار آن هم ساعت‌های ۲:۰۰، ۸:۰۰ و ۱۳:۳۰ روز بعد روی آنتن می‌رود.

برنامه تلویزیونی «چوب خط» نیز که سه شنبه شب‌ها به صورت زنده و با موضوعات اقتصادی از شبکه افق پخش می‌شود، این هفته به مسئله اقتصاد جنگ می‌پردازد.

«پسران گمبوعه» نام مجموعه مستندی است که خاطرات دوران دفاع مقدس از زبان اهالی خوزستان را نقل می‌کند.

این مستند هر شب ساعت ۲۰:۰۰ و تکرار آن ساعت‌های ۷:۳۰ و ۱۳:۰۰ روز بعد روی آنتن می‌رود.

پخش سریال «بازگشت پرستوها»

سریال تلویزیونی «بازگشت پرستوها» نیز با شروع هفته دفاع مقدس از شبکه افق پخش می‌شود.

این سریال به کارگردانی «ابوالقاسم طالبی» در سال ۱۳۷۶-۱۳۷۵ تولید شده و داستان آن درباره روز‌های سخت اسارت رزمندگان در خاک عراق و بازگشت شان به میهن اسلامی است.

داوود رشیدی، سیاوش طهمورث، کتایون ریاحی، تانیا جوهری، روح انگیز مهتدی، رسول توکلی، فرهاد محبت، بهروز شعیبی، شاهین پرویزی و عنایت الله شفیعی از جمله بازیگران «بازگشت پرستوها» هستند.

این سریال در ۲۰ قسمت تولید شده و از این پس شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۳:۳۰ روی آنتن شبکه افق می‌رود، تکرار آن هم ساعت‌های ۶:۰۰، ۹:۳۰ و ۱۴:۳۰ روز بعد پخش خواهد شد.

چندین مستند تک قسمتی هم با موضوع جنگ و دوران دفاع مقدس برای پخش از شبکه افق طی هفته جاری در نظر گرفته شده است؛ مستند‌هایی همچون «خاطرات ما»، «ایستاده بر موج»، «جام در آفساید»، «راوی رنگ ها»، «گزارش آخر»، «چریک پیر» و «آن مرد زنده است». زمان پخش این مستند‌ها ساعت‌های ۱۸:۰۰ و ۲۲:۰۰ خواهد بود.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين