امروز : جمعه, ۲۶ شهریور , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/09/30 - 18:08 ذخیره فایل ارسال به دوستان
مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال:

مسئولان آسیایی فوتبال برخورد سیاسی دارند /امارات ناامن است و باید تضمین امنیت بدهند/ بازیکنانمان را در معرض خطر قرار نمی‌دهیم

به گزارش بابل نوین، غلامحسین زمان آبادی مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال درباره ناامنی امارات برای برگزاری جام ملت‌های آسیا بیان کرد: بحث امنیت امارات برای میزبانی جام ملت‌های بر عهده کنفدراسیون فوتبال آسیا است و آن‌ها باید امنیت میزبان را تایید و تضمین کنند.

اگر امارات در میزبانی کنفدراسیون فوتبال آسیا ناتوان باشد کنفدراسیون آسیا باید جوابگو باشد
وی ادامه داد: تا امنیت برای تیم ما و بازیکنانمان نباشد خود را در معرض خطر قرار نمی‌دهیم و باید کنفدراسیون فوتبال آسیا در این زمینه تضمین بدهد و البته افسران امنیتی ویژه‌ای در کنفدراسیون فوتبال آسیا برای این امر در نظر گرفته شده است که وظیفه امنیتی آن‌ها تعریف شده است و باید بروند و شرایط را در نظر بگیرند و برگزاری را بلامانع اعلام کنند.

زمان آبادی افزود: برای ما سوال است که کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌تواند تامین امنیت کند یا خیر؟ اگرخدای نکرده برای تیم‌های فوتبال که وارد امارات می‌شوند و به ویزه تیم ما احتمال هجوم یا حمله‌ای وجود داشته باشدکنفدراسیون فوتبال آسیا باید جوابگو باشد، اما قانون می‌گوید تا امنیت برقرار نباشد رقابت‌ها برگزار نمی‌شود.

وی در مورد برخورد دو گانه کنفدراسیون آسیا در موارد مشابه گفت: برخی کشورهای عربی نسبت به خودشان حساسیت‌هایی دارند و در مورد این موضوع ما بار‌ها اعتراض کردیم و کار را به جا‌های بالاتر هم کشاندیم چرا که بازی‌های مهمی در ایران برگزار می‌شود و کشور‌هایی هم که مشکل میزبانی داشتند در ایران بازی‌های خود را برگزار کردند و این در حالی است که عربستانی‌ها مدعی شدند که ایران امنیت ندارد در این شرایط کنفدراسیون فوتبال آسیا برخورد سیاسی داشت و این برخورد با اساسنامه فیفا منافات دارد.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين