امروز : شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/10/01 - 19:07 ذخیره فایل ارسال به دوستان
نیافر:

برنج کاران تمایلی به عرضه برنج خود به مراکز دولتی ندارند

به گزارش بابل نوین، مومن نیافر مدیرکل داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران درباره آخرین وضعیت خرید توافقی برنج اظهار کرد: با توجه به شرایط مساعد بازار، کشاورزان تاکنون برای تحویل محصول خود به مراکز خرید مراجعه نکرده اند.

وی افزود: در اکثر سال ها قیمت برنج در بازار به گونه ای است که کشاورزان ترجیح می دهند محصول خود را در بازار غیر دولتی عرضه کنند.

نیافر ادامه داد: امسال همانند سال های گذشته با اعلام خرید توافقی برنج با نرخ های مصوب قصد داشتیم تا اگر کشاورزان نتوانستند برنج تولیدی خود را در بازار عرضه کنند، برای جلوگیری از ضرر و زیان احتمالی محصول آنها را خریداری کنیم.

مدیرکل داخلی بازرگانی دولتی ایران نرخ مصوب هر کیلو برنج شیرودی با ۸ درصد شکستگی را ۵ هزار و ۸۸۶،ندا و نعمت ۵ هزار و ۲۳۸ و صدری هاشمی و طارم محلی ۹ هزار و ۸۲۸ تومان اعلام کرد.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا امکان افزایش خرید بالاتر از نرخ های مصوب وجود ندارد،تصریح کرد: خرید توافقی تنها با نرخ های مصوب اعلام شده از برنج کاران خریداری می شود و کشاورزان در صورت تمایل به فروش با نرخ های بالاتر می توانند محصول خود را در بازار آزاد به فروش رسانند.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين