امروز : شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2018/10/04 - 16:16 ذخیره فایل ارسال به دوستان
عرب مطرح کرد:

سلامت و آسیب اجتماعی دو روی سکه هستند/ بیمه باید از تجهیزات توانبخشی پشتیبانی کند

به گزارش بابل نوین، امیرمسعود عرب رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اظهار کرد: بیمه باید از تجهیزات توانبخشی پشتیبانی کند اما متاسفانه فعالیت توانبخشی تحت پوشش بیمه سلامت نیست. این یکی از مشکلات بزرگ توانبخشی است که بسیاری افراد درگیر آن هستند. متاسفانه متولی بیمه با این موضوع موافقت نمی‌کنند و این معضلی است که باید یکی از الویت‌های جامعه باشد و به آن رسیدگی شود.

رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بیان کرد: دانشگاه به توسعه توانبخشی و سلامت اجتماعی، توسعه فناوری و توسعه تکنولوژی توانبخشی در کشور کمک می‌کند، از این رو هر چقدر بتوانیم خدمات را جامعه محور کنیم، این خدمات نفعی بیشتر به جامعه می‌رساند و شامل همه حوزه‌ها می شود، اگر خدمات جامع در محوریت بیشتر قرار بگیرد کمکی بیشتر به سلامت کل کشور خواهد شد، دانشگاه توانبخشی در این حوزه‌ها متخصصان و افراد توانمندی دارد که می توانند در جهت ارتقای آن کمک شایانی می‌کند.

تکنولوژی توانبخشی باید توسعه یابد
عرب ادامه داد: بحث توسعه تکنولوژی توانبخشی یکی از ضروریات است، به خصوص با افزایش سن افراد در جامعه و آمارهایی که در زمینه سکته مغزی، ضایعات نخاعی و ناتوانی‌های بعد از آن داریم، توسعه تکنولوژی توانبخشی یکی از ضروریات جامعه احساس می شود و این دانشگاه علاقمند است با ارتقا خود در این زمینه ادامه دهنده کارهای ازنده گذشته خود باشد.

وی تشریح کرد: سلامت و آسیب اجتماعی دو روی سکه و در کنار هم هستند، اگر سلامت اجتماعی آسیب ببیند، اجتماع آسیب می بیند و این دو در تعامل با یکدیگر هستند.

/باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين